جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

نکات نگهداری از ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی، از وسایل پر استفاده در منازل است. برای آنکه عملکرد آن در سطح خوبی حفظ شود، لازم است به صورت دوره ای کارهایی برای نگهداری از آن انجام دهیم. نکاتی که در ادامه این مقاله عنوان خواهیم کرد، نه تنها به بالا بردن عمر دستگاه کمک می کند، بلکه برای جلوگیری از هزینه های هنگفت تعمیرات نیز مفید است.

نکات نگهداری ماشین لباسشوی

ترفندهای نگهداری از ماشین لباسشویی

عوض کردن شلنگ ها

عوض کردن شلنگ ها یکی از نکات نگهداری از ماشین لباسشویی است. سعی کنید هر چند وقت، سلامت شلنگ ها را بررسی کنید. ممکن است روی آن ها سوراخ های ریز یا پارگی های کوچک رخ دهد. این مشکل موجب نشتی می شود. عوض کردن شلنگ ها در بین خدمات سرویس ماشین لباسشویی قرار می گیرند، بنابراین اگر خودتان نمی توانید انجام دهید، جای نگرانی نیست. تکنسین ها با مراجعه به محل نیاز دستگاه به این مورد را بررسی خواهند کرد.

ماشین لباسشویی را جا به جا کنید

مطمئن شوید که حدود 20 سانت فاصله بین ماشین لباسشویی و دیوار و کابینت های اطراف وجود داشته باشد. قرار دادن فاصله مناسب از نکات نگهداری از ماشین لباسشویی است. چسبیدن لباسشویی به دیوارها، موجب وارد آمدن فشار به شیرآلات و شلنگ ها و در نتیجه، نشتی در دستگاه می شود.

ثابت نگه داشتن ماشین لباسشویی

برخی ماشین لباسشویی ها در حین کار می لرزند، که این موجب حرکت کردن ماشین و آسیب رساندن به کف زمین و اجزای داخلی دستگاه می شود. بهتر است با تنظیم پایه ها و قرار دادن مانع، از حرکت آن جلوگیری کنید.

تعویض فیلتر پرز

در ماشین های لباسشویی، بخشی برای جذب پرز لباس ها وجود دارد. لازم است فیلتر آن را به صورت دوره ای تمیز کنید. استفاده طولانی مدت از فیلتر کثیف، کارایی دستگاه را  دچار اختلال می کند.

جلوگیری از کپک زدگی

کپک در مناطق مرطوب و تاریک رشد می کند. به عنوان یکی از نکات نگهداری از ماشین لباسشویی، لازم است همیشه در ماشین را پس از اتمام کار تا زمان خشک شدن کامل، باز بگذارید. همچنین خوب است پس از اتمام کار، داخل و دور واشر در را با دستمال خشک کنید.

استفاده مناسب از مواد شوینده

هر دستگاهی بسته به مدل، برای شست و شو به مقدار مشخصی مواد شوینده نیاز دارد. لازم است دفترچه دستگاه خود را بررسی کرده و بیشتر از حد نیاز از پودرها، مایع ها و صابون های شست و شوی لباس استفاده نکنید. استفاده زیاد، روی لباس ها رد و کف باقی می گذارد. 

تعمیرات ماشین لباسشویی

بیش از حد لباسشویی را پر نکنید

هر ماشین لباسشویی، تحمل وزن مشخصی دارد. شما نمی توانید در یک ماشین 5 کیلویی، 8 کیلو لباس بریزید. لباس های بزرگ و سنگین را بهتر است در تعداد کم و دفعات زیاد بشویید.

لباسشویی را تمیز کنید

داخل ماشین لباسشویی به مرور و با استفاده از مواد شوینده مختلف، آلوده می شود. ممکن است ببینید که لباس ها به خوبی تمیز نمی شوند. در این زمان لازم است با استفاده از محلول های مخصوص شست و شو یا ترکیب سرکه و جوش شیرین ماشین را تمیز کنید.

برای این کار لازم است از ترکیب گفته شده، درون ماشین بریزید و سپس دستگاه را روشن کنید تا یک چرخه شست و شوی کامل را طی کند. تمیز کردن، یکی از مهم ترین نکات نگهداری از ماشین لباسشویی است.

تعمیرات ماشین لباسشویی

لازم به ذکر است، با وجود نگهداری و مراقبت ممکن است دستگاه شما دچار ایراداتی شود که رفع آن نیاز به دانش تخصصی دارد. در چنین شرایطی برای بهره مندی از خدمات تکنسین های مجرب، می توانید با نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی تماس بگیرید. اپراتورهای این مرکز مشکل شما را خواهند شنید و سپس با استعلام از تکنسین ها، پروسه تعمیر را شرح خواهند داد. در نهایت هم می توانید از گارانتی تعمیر بهره مند شوید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.