جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر فن یخچال

تعمیر فن یخچال از خدمات تعمیراتی است که در حوزهتعمیر یخچال مورد استفاده است. در یخچال های امروزی معمولا از فن های مختلفی استفاده می شود. فن در واقع سیستم تنفسی یخچال است. با استفاده و با تعبیه فن در یخچال است که سرماسازی انجام می شود. فن های قدیمی با ولتاژ برق شهری کار می کردند و تک ولتاژ بودند و با روشن شدن یخچال، کارایی این فن ها به صورت حداکثری بود، اما در فن هایی که در یخچال های جدید تعبیه شده است، برد الکترونیک یخچال وظیفه کنترل قدرت جریان باد را بر عهده دارد.

تعمیر فن یخچال از آن جهت مهم است که خرابی آن سرماسازی را متوقف می کند. به عبارت دیگر با خرابی فن یخچال، دستگاه نمی تواند عملیات سرماسازی را با کیفیت انجام دهد. در نتیجه دمای یخچال بالا می رود و نهایتا مواد غذایی فاسد می شوند.

تعمیر فن یخچال

انواع فن یخچال

فن کمپرسور

فن کمپرسور در قسمت پشت یخچال تعبیه شده است و در کنار کمپرسور قرار دارد. وظیفه آن خنک کردن کمپرسور یخچال است. فن کمپرسور هوای خنک را از طریق کویل های بیرونی وارد می کند و هوا را در اطراف کویل یخچال قرار می دهد. به این ترتیب تعمیر کمپرسور یخچال در حالتی که دمای آن بالا رفته است، با بررسی فن آن شروع می شود.

فن داخلی

فن داخلی هوای داخل یخچال را به دمای مناسب می رساند و هوای گرم را تبدیل به هوای سرد می کند و هوای خنک را در یخچال جریان دهد. این فن منجر به بهبود خنک کنندگی درون یخچال و جریان دمای مناسب به درون یخچال می شود و فرآیند انجماد را بسیار سریعتر انجام می دهد.

فن اواپراتور ( تبخیر)

این فن وظیفه جریان گردش هوا در سیم پیچی ها را بر عهده دارد و معروف به فن اواپراتور است؛ وقتی کمپرسور کار می کند اگر از ناحیه فریزر صدای ناهنجار به گوش برسد، مشکل در موتور فن تبخیر است. همچنین در این حالت فرایند خنک شدن یخچال و یخ سازی در یخچال زمان بیشتری را نیاز دارد. برای تعمیر فن یخچال تعمیرکار باید دقیقا تشخیص دهد که کدام یک از این فن ها دچار ایراد و اختلال شده اند. 

برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله «چرا یخچال خنک نمی کند؟» را مطالعه کنید.

روش امتحان کردن سلامت فن یخچال

تعمیر فن یخچال پس از یک عیب یابی درست و دقیق امکان پذیر است. برای اینکه بتوانید خراب بودن یا سالم بودن فن یخچال خود را تشخیص دهید می توانید برق یخچال را قطع کنید و ولتاژ 220 به فن وصل کنید ؛ عکس العمل فن در این وضعیت به دو شکل است؛ فن شروع به کار می کند که نشان از برق رسانی درست به فن است.

در صورتی که فن شروع به کار نکرد و ولتاژ صفر را نشان داد، به این معنی است که معیوب شده است و باید تعمیر و گاها نیز تعویض شود. برای تعمیر فن یخچال باید به یک مرکز معتبر و مجهز مراجعه کنید. تنها کارشناسان آشنا با ساختار یخچال های گوناگون می توانند پس از عیب یابی دقیق، مسیر تعمیر را انتخاب و اجرا کنند. با توجه به انواع مختلف فن که در یخچال های امروزی تعبیه می شوند، باید این عملیات تعمیری را به یک مرکز مجهز واگذار کنید.

 تعمیر فن یخچال

تعمیر فن یخچال مهم است ، زیرا فن یخچال هوا را جابه جا می کند. یعنی اینکه هوای گرم را از بین می برد و باعث خنک سازی می شود و منجر به گردش هوای خنک در یخچال می شود. فن اواپراتور یخچال وظیفه عبور هوا از اوپراتور را بر عهده دارد و هوای داخل یخچال را سرد می کند. اگر خراب شود، هوای درون یخچال فریزر گرم می‌شود. اگر فن یخچال فریزر عملکرد مناسبی داشته باشد، یخچال فریزر به آرامی و بدون صدا کار می‌کند، اما اگر عملکرد فن یخچال دچار مشکل شده باشد، در طول روز یا هنگام شب صداهای ناهنجار و آزاردهنده ای از یخچال فریزر به گوش می‌رسد که در این صورت باید در اسرع وقت برای تعمیر فن یخچال اقداماات لازم را انجام داد.

تعمیر یخچال در محل

خدمات تعمیر یخچال در محل از خدمات ویژه واحد تعمیرات یخچال است. از آنجا که حمل و جابه جایی یخچال ها برای همه کاربران سخت است، لذا این سرویس ویژه را راه اندازی کرده ایم تا بدون کمترین دغدغه ای بهترین و با کیفیت ترین خدمات را به کاربران ارائه دهید. خدمات تعمیر یخچال در محل شامل حال تمام مدل ها و تمام برند ها می شود. تمام خدمات همراه با ضمانت نامه های معتبر و کتبی است. به همه کاربران تهرانی و شهرستانی به صورت یکسان و با بهترین کیفیت خدمات تعمیر یخچال در محل ارائه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

4.8/5 (125 امتیاز)
اشتراک گذاری