جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

جاپودری ماشین لباسشویی

جاپودری ماشین لباسشویی یک قطعه بسیار کاربردی است که تحت عنوان مخزن یا محفظه پودر نیز شناخته می شود. کاربرد اصلی این بخش این هدایت پودر یا مایع شوینده به سمت دیگ ماشین لباسشویی است. جاپودری ها معمولا به گونه ای طراحی شده اند که هریک از انواع پودر یا مایع شوینده و نرم کننده در بخشی از آنها جای می گیرد. عواملی مثل استفاده نادرست، ضربه و … محفظه پودر را دچار مشکل می کند. از طرفی گاهی کاربران شاهد بیرون ریختن آب یا کف از این بخش هستند که وضعیت آزار دهنده ای است و باید در اسرع وقت برطرف گردد.

با توجه به امکان ایجاد خرابی در این قطعه، ادامه‌ی مطلب پیش رو را به خرابی‌های جاپودری لباسشویی و شیوه تعمیر این قطعه اختصاص داده‌ایم. در این مقاله به شما خواهیم گفت که چگونه مخزن پودر لباسشویی تان را تمیز کنید تا شاهد انسداد مسیرهای آن نباشید. اگر نیاز به دریافت خدمات تخصصی تر برای ترمیم این قطعه داشتید، کافی است از تیم تعمیرات لباسشویی نمایندگی لوازم خانگی در مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

آموزش تمیز کردن جاپودری لباسشویی

علت نشت آب از جاپودری ماشین لباسشویی چیست؟

در بخش قبل اشاره کردیم که یکی از مشکلات جاپودری ماشین لباسشویی نشت آب و کف از آن است. یعنی در حالی که جاپودری بسته است، آب یا کف از آن بیرون می ریزد. اگر مقدار پودر داخل مخزن بیش از حد مجاز باشد یا مسیر جاپودری به دیگ مسدود شده باشد، باید منتظر بروز چنین اتفاقی باشید. برای برطرف کردن این مشکل، بهترین کار این است که مخزن پودر لباسسشویی تان را پر از مواد شوینده نکنید و تا نصفه پودر شوینده بریزید. اصولا نیازی هم نیست که برای همه لباس ها از مقدار زیادی شوینده استفاده کنید.

بسیاری از کارشناسان هم توصیه می کنند که بخش پودر اضافه را خالی بگذارید تا شاهد نشتی آب و کف از این بخش نباشید. بهتر است حجم مواد شوینده را بر اساس جنس البسه تنظیم کنید. اگر لباس ها خیلی کثیف هستند و نیاز به پودر بیشتر برای شستشو دارند، پودر اضافه را در قسمت راست که به این منظور تعبیه شده است بریزید. همچنین با انتخاب برنامه پری واش اطمینان خواهید داشت که آب و کف از جاپودری ماشین لباسشویی شما بیرون نخواهد ریخت.

آموزش تمیز کردن جاپودری لباسشویی

برای تمیز کردن جاپودری ماشین لباسشویی خود باید به ترتیب زیر عمل کنید:

1-  اول ماشین لباسشویی مورد نظرتان را خاموش کرده و دوشاخه آن را از برق بکشید.

2-  حال با یک فازمتر مطمئن شوید که بدنه دستگاه برق ندارد. این کار برای تامین ایمنی شما ضروری است.

این که چرا بدنه لباسشویی برق دارد، خود مشکل دیگری است که باید توسط تکنسن بررسی شود. در هر صورت به یاد داشته باشید که تست برق بدنه بسیار مهم و از اصول اولیه ایمنی است.

3-  در گام سوم، محفظه شوینده را تا جایی که امکان دارد بیرون بکشید.

4-  کلیدی را که داخل جاپودری ماشین لباسشویی وجود دارد فشار دهید. به این ترتیب مخزن پودر بیرون می آید.

5-  در چهارمین مرحله تمیز کردن جاپودری ماشین لباسشویی (از هر برندی) قطعات محفظه را جدا کنید.

6-  اجزاء مختلف محفظه پودر لباسشویی را با آب گرم و برس یا پارچه نرم یا اسفنج تمیز کنید. این کار را تا جایی ادامه دهید که هر گونه مواد شوینده زائد و پودر و مایع باقی مانده از شستشو های قبلی پاک شوند.

7-  محفظه داخلی را که در قسمت ورود و خروج کشویی قرار دارد با دستمال مرطوب پاک کنید .

8-  حالا قطعات محفظه را در جای خود سوار کنید و کشو را به داخل هدایت کنید .

تعمیر ماشین لباسشویی

تعمیر جاپودری لباسشویی

تعمیر جاپودری ماشین لباسشویی اقدامی ساده و راحت است که تکنسین های ما مراحل آن را به نحو احسن انجام می دهند. خرابی این بخش یا بروز هرگونه ایراد در آن، عملکرد کلی دستگاه را با مشکلات جدی همراه خواهد ساخت. وقتی این قطعه بشکند و یا مسیرهای آبریز آن به هر دلیلی مسدود شوند، احتمال نشت آب و کف از مخزن پودر وجود خواهد داشت.

به هر ترتیب برای تعمیر جاپودری باید آن را از دستگاه بیرون آورده و بخش های آسیب دیده آن را در صورت امکان تعمیر کرد. تیم تعمیرات ماشین لباسشویی در محل پس از اعزام به آدرس شما جاپودری ماشین لباسشویی تان را به دقت وارسی می کنند. سپس با استفاده از ابزار ویژه ای که در اختیار دارند، فرایند تعمیر یا تعویض این قطعه را به شکل حرفه ای و به نقص به انجام می رسانند.

نمایندگی تعمیرات لباسشویی همگام با مشتری

نمایندگی تعمیرات لباسشویی ، با حمایت و نظارت مستقیم مرکز سخت افزار ایران، به بررسی و ترمیم تخصصی کلیه محصولات این گروه اشتغال دارد. مدیریت این مرکز، تصمیم گرفته خدمات بی نقصی را به کاربران خود ارائه نماید و در این همین راستا، اقدام به استخدام جمعی از مجرب ترین تعمیرکاران لوازم خانگی کرده است.

تکنسین های فعال در واحدهای این نمایندگی، مهارت و دانش فنی بسیار بالایی در زمینه تعمیرات انواع ماشین های لباسشویی داشته و بدین جهت، قادر به رفع انواع مشکلات ریز و درشت این دستگاه در برندهای مختلف می باشند. گفتنی است هریک از انواع لباسشویی سامسونگ، ال جی، آریستون، پاناسونیک، توشیبا، شارپ، کنوود، دوو و … در نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی بررسی شده و به شکل حرفه ای تعمیر می‌شوند.

3.8/5 (5 امتیاز)
اشتراک گذاری