جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر پکیج

امروزه پکیج را می‌توان از پرطرفدارترین وسایل گرمایشی بین خانواده‌ها دانست. سهولت کاربرد و وجود گرمای مناسب توسط سیستم فعال در ساختار پکیج های مختلف، باعث تمایل اغلب مردم نسبت به استفاده از پکیج در مقابل سایر دستگاه های گرمایشی شده است. اما این وسیله پرکاربرد نیز مانند هر یک از ملزومات منزل گاهی دچار مشکلات و نواقصی شده و نیاز به تعمیرات پیدا می‌کند. برای تعمیر پکیج نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی انتخاب مناسبی است.

این مجموعه واحد مجزایی را به ترمیم و بازیابی کارایی پکیج اختصاص داده است. فرقی ندارد که پکیج مورد نظر شما یک دستگاه دیواری باشد یا زمینی، کارشناسان ما کلیه ی مشکلات ریز و درشت انواع پکیج ها را فارغ از برند و مدل آن ها در بالاترین سطح کیفی ممکن برطرف می نمایند. در این مطلب به بررسی اصلی‌ترین مشکلات پکیج، راه حل آن ها و جنبه های مختلف استفاده از خدمات تخصصی نمایندگی تعمیرات پکیج می‌پردازیم.

تعمیر پکیج

تعمیر پکیج زمینی

پکیج زمینی نقش یک موتور خانه ی کوچک را در درون آشپزخانه ایفا می کند. اصلی ترین تفاوت این پکیج ها با پکیج های دیواری، بزرگی ابعادی است که محدودیت های نصب و راه اندازی سیستم را کاهش می دهد. برای نصب این پکیج ها نیازی نیست به فکر قدرت دیوار پشتی سیستم باشید. از طرفی شاهد گرمای تولید شده ی بیشتری در پکیج های زمینی هستید.

اما به هرحال باید برای استفاده ی مداوم از این دستگاه ها به سرویس های دوره ای و تعمیر ایرادات احتمالی دقت داشته باشید. تکنسین های مرکز تعمیرات لوازم خانگی، تعمیر پکیج زمینی را با اعمال مراحل دقیق عیب یابی شکل داده و بازیابی کارایی دستگاه را براساس پارامترهای استاندارد مرتبط با برند سازنده به اتمام می رسانند

تعمیر پکیج دیواری

پکیج دیواری یک سیستم گرمایشی جمع و جور می باشد که در این روزها کاربران بسیاری برای خود دست و پا کرده است. این نوع از پکیج ها به فضای نسبتا کمی برای نصب و راه اندازی کامل نیاز دارند. اگر متراژ خانه ی شما چندان زیاد نیست. پیشنهاد کارشناسان به طور حتم خرید پکیج دیواری به جای پکیج زمینی خواهد بود. با تهیه ی یکی از برندهای مطرح پکیج های دیواری می توانید سال ها از این سیستم های گرمایشی به نسبت کوچک بهره مند شوید.

اما این مسئله دلیل بر مصونیت پکیج های دیواری از خرابی نمی باشد. ایراداتی که شامل حال پکیج های دیواری می شود، فارغ از پکیج های دیگر نیست. خرابی های ناشی از عدم سرویس دهی به موقع، اختلالات مرتبط با هواگیری نکردن لوله های سیستم، ایرادات مرتبط با نشتی گاز و مسدود شدن مسیر لوله ها، از کار افتادگی سنسورها و کلیه ی اجزای داخلی پکیج های دیواری همواره ممکن است کارایی کلی دستگاه را نابود سازد. با استفاده از سرویس های تعمیر پکیج دیواری در محل طی مدت زمان کوتاهی می توانید این دسته از مشکلات را برطرف کنید.

عیوب رایج پکیج دیواری

با توجه به تجربه کارشناسان ما در تعمیر پکیج ، عیوب رایج پیش آمده در این دستگاه را می توان در 4 بخش یا گروه جای داد. گروه نخست ایرادهایی است که رفع آنها با OFF/ON دستگاه (همان خاموش و روشن کردن) امکان پذیر است. گروه دوم ایراداتی هستند که حتماً باید برطرف شوند تا دستگاه مجدداً شروع به کار کند. در غیراینصورت پکیج قفل شده باقی می ماند. گروه سوم عیوبی هستند که تا برطرف نشوند دستگاه خاموش نمی‌شود ولی به‌طور محدود به کار خود ادامه می‌دهد.

گروه آخر ایراداتی هستند که مربوط به وجود خرابی و ایراد در دستگاه نیستند ، بلکه به دلیل فعال شدن یکی از سیستم های امنیتی نظیر سنسور حد ، سنسور دود ، سیستم یونیزاسیون و… بوجود آمده اند. نشانه وجود این ایرادات آن است که چراغ دکمۀ ریست به‌طور چشمکزن روشن و خاموش می‌شود. در این شرایط جهت تعمیر پکیج می بایست دکمۀ ریست را چند ثانیه فشار داده و رها کرد تا دستگاه به‌کار عادي خود ادامه دهد. بهطورکلی هر زمان که دکمه ریست روشن و خاموش میشود نیاز است تا یک بار دستگاه ریست شود.

تعمیر پکیج در تهران

تعمیر پکیج در تهران توسط شعب نمایندگی مجاز پکیج مرکز سخت افزار ایران در اقصی نقاط این شهر انجام می شود. فرقی ندارد که ساکن کدام یک از مناطق تهران هستید؛ در صورت نیاز به دریافت خدمات تعمیر پکیج دیواری یا زمینی هریک از برندهای ال جی، سامسونگ، بوش، ایران رادیاتور، بوتان، فرولی و …، می توانید با شعب مختلف نمایندگی پکیج در ستارخان، سعادت آباد، میرداماد، ولیعصر، تجریش، فرجام، امیر آباد (اکسپرس) و پیروزی تماس بگیرید. شماره تلفن تمامی این شعب در صفحه تماس با ما موجود است و همکاران ما برای پاسخگویی هرچه بهتر، در خدمت شما عزیزان هستند.

تعمیر پکیج در کرج

برای دریافت تخصصی ترین خدمات تعمیر پکیج دیواری در کرج بدون مراجعه به تهران، می توانید با نمایندگی مجاز پکیج در استان البرز تماس بگیرید. پکیج به صورت مداوم نیاز به سرویس و رسیدگی دارد و باید مشکلات و ایرادات آن در اسرع وقت برطرف شوند. در غیر این صورت، امکان خرابی یا از کار افتادن کامل دستگاه و یا حتی تهدید سلامتی ساکنین وجود دارد.  مرکز سخت افزار ایران در کرج، خدمات تخصصی تعمیرات انواع پکیج را به مشتریان و متقاضیان عزیز ارائه می دهد.
برای اینکه تعمیرات پکیج در کرج به تخصصی ترین شکل و بدون خطا انجام شود، مجرب ترین تعمیرکاران بر مراحل این فرایند نظارت دارند. این تعمیرکاران با مشخصات فنی انواع مدل ها و برندهای پکیج به خوبی آشنا بوده و قادر به رفع تمامی مشکلات و ایرادهای این دستگاهها می باشند. گفتنی است خدمات نمایندگی پکیج در کرج، به اقصی نقاط استان البرز اعم از باغستان، شاهین ویلا، جوادآباد، مهرشهر، گلشهر، حصارک، عظیمیه، ماهدشت، محمدشهر، اشتهارد، صفادشت، هشتگرد، نظرآباد، بهارستان، فردیس و … ارائه می گردد.

عیب یابی و تعمیر پکیج

نخستین و مهم ترین گام در حوزه تعمیرات ، عیب یابی صحیح دستگاه معیوب و تشخیص صحیح نوع اشکال پیش آمده در آن است. در حوزه تعمیر پکیج ، عیب یابی صحیح به مواردی چون شناخت دستگاه پکیج ، آشنایی با عیوب متداول پکیج ، مجرب و متخصص بودن تعمیرکار و در نهایت تجربه وابسته است. البته در پکیج های جدید عرضه شده به بازار ، سیستم‌های عیب‌یاب پیشرفته و هوشمندی تعبیه شده است که کار عیب یابی را تا حدودی آسان کرده‌اند. سیستم های عیب یابی موجود در پکیج ها ، با بروز ایراد در عملکرد، کد مرتبط با اشکال پیش آمده را به‌صورت چشمکزن بر روی صفحه نمایشگر ظاهر می‌سازند.

به طور کلی رفع برخی خطاهای پیش آمده در پکیج که سبب خاموش شدن دائم دستگاه می‌شوند نیاز به ریست دستگاه دارند که می توان این کار را با فشردن دکمه RESET انجام داد. برای راه‌اندازی مجدد پکیج می بایست حتما دکمه روشن شدن دستگاه را به مدت یک ثانیه فشار داد. در صورتی که دستگاه پس از ریست روشن نشود نیاز است که تعمیر پکیج بر روی دستگاه اعمال شود. توجه داشته باشید که اگرچه برخی خطاها سبب خاموشی موقت دستگاه می‌شوند اما به محض برطرف شدن عیب ، دستگاه به صورت خودکار مجدداً آغاز به کار می کند.

دلایل اصلی خرابی پکیج

از معمول‌ترین دلایلی که می‌تواند باعث خرابی پکیج شود، می‌توان به 3 مورد مهم زیر اشاره کرد:

 • عدم سرویس دهی به موقع پکیج
 • بی احتیاطی های کاربر و طریقه ی نادرست استفاده از پکیج
 • سپردن کار سرویس و تعمیرات پکیج به افراد غیر متخصص و تعمیرکاران مبتدی

آشنایی کامل کارشناسان حاضر در نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با سیستم و چگونگی تعمیر پکیج؛ به آنها توانایی تشخیص دقیق مشکلات پیش آمده را می‌دهد. با این شرایط پس از مشاهده فنی اولیه و نقص یابی، مراحل تعویض یا تعمیر قطعات معیوب به آسانی انجام می‌شود. پس از انجام تعمیرات نیز گارانتی معتبر چند ماهه، برای تضمین کیفیت خدمات به مشتریان تعلق می‌گیرد.

تعمیرات پکیج

خدمات تخصصی تعمیر پکیج

تعمیر برد پکیج

پکیج هم مثل دیگر دستگاه های الکتریکی، دارای یک برد است که فرمان های دستگاه را به بخش های مختلف می برد. اگر این قطعه به هر دلیلی از کار بیفتد، فرمان ها به درستی هدایت نمی شوند و به دنبال آن عملکردهای مختلف پکیج مختل خواهند شد.

برای تعمیر برد پکیج، اجزای این قطعه شامل رله، ترانس تغذیه، فیوز، آی سی و آی سی رگولاتور بررسی و عیب یابی می شوند. سپس این بخش ها به تناسب نوع و شدت آسیب دیدگی شان ترمیم یا تعویض می گردند. در بیشتر موارد برد قابل ترمیم است و به ندرت پیش می آید که در روند تعمیر پکیج، نیاز به تعویض این قطعه باشد.

تعمیر ویستور پکیج دیواری

ویستور در پکیج، نوعی مقاومت است که به صورت موازی با مصرف کننده بسته می شود. ویستور موظف است که از قطعات در مقابل نوسانات و افزایش ولتاژ محافظت کند. خرابی این قطعه سایر قطعات پکیج را در معرض خطر قرار می دهد. چون در این صورت تاثیر نوسان برق و ورود ولتاژهای غیر مجاز به دستگاه چند برابر خواهد شد.

تعمیر ویستور پکیج دیواری یک عملیات تخصصی است و باید با نظارت تعمیرکاران مجرب و دوره دیده انجام شود. در غیر این صورت ممکن است ویستور بیشتر آسیب ببیند و متحمل هزینه بیشتری برای ترمیم پکیج تان شوید. لذا اگر متوجه شدید که ایرادات پکیج شما ناشی از خرابی ویستور هستند، حتما برای تعمیر یا تعویض آن از تیم تعمیرات پکیج کمک بگیرید

تعمیر مبدل پکیج دیواری

مبدل قطعه بسیار مهمی در پکیج دیواری است که آب داخل آن جریان پیدا کرده و توسط مشعل گرم می شود. شعله به صورت مستقیم با مبدل در ارتباط است و به همین دلیل معمولا این قطعه زود خراب یا سوراخ می شود.

مبدل ها یا تک منظوره هستند و یا دو منظوره و اگر درست کار نکنند، احتمالا آب به درستی گرم نمی شود. رسوب گرفتن لوله های مبدل هم مشکل دیگری است که در روند تعمیرات پکیج دیواری مورد بررسی قرار می گیرد. حتی گاهی شدت این رسوب ها به اندازه ای است که لوله سوراخ می شود و آب از آن به بیرون می ریزد. پس از تعمیر مبدل پکیج و یا رسوب زدایی، این بخش به درستی کار کرده و گرمای آب هم به حد تعادل می رسد.

تعمیر ترمیستور پکیج

ترمیستور قطعه ای حساس به درجه حرارت است که مقاومت آن در حالت مثبت PTC و هم زمان با افزایش دما بالا می رود. این در حالی است که در حالت منفی NTC ، مقاومت ترمیستور نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

بنابراین خرابی این قطعه می تواند مشکلات بسیاری را در نحوه کار دستگاه ایجاد کند. تعمیر ترمیستور پکیج، گاهی یکی از مراحل تعمیر پکیج است که طی آن ترمیستور به دقت بررسی می شود. تعمیرکار پس از عیب یابی تشخیص می دهد که این قطعه قابل ترمیم است یا باید آن را تعویض کرد

تعمیر سنسور پکیج

پکیج ها معمولا دارای سنسور دود و سنسور حرارتی هستند که هریک اقدامات مشخصی را انجام می دهند. سنسور دود هرگونه افزایش دما یا عملکرد نامناسب دستگاه را به اطلاع سیستم شناسایی می رساند. در واقع سنسور دود با هدف افزایش ایمنی در پکیج ها تعبیه می شود. دیگر سنسور مهم در روند تعمیر پکیج دیواری ، سنسور حرارتی است.

این سنسور درجه حرارت مبدل و فین های آن را کنترل می کند و در صورتی که دمای لوله ها از حد معینی فراتر رود، دیتاها و گزارشات لازم برای خاموش شدن مشعل ارسال می گردد. اگر سنسور حرارتی به درستی کار نکند، شعله موقع افزایش دمای لوله ها خاموش نمی شود و خطراتی را به دنبال خواهد داشت. به همین دلیل تعمیر سنسور پکیج و عیب یابی این قطعه اهمیت بسیاری داشته و باید توسط تعمیرکاران دوره دیده و با تجربه انجام گردد.

تعویض فیلتر پکیج

تعویض فیلتر پکیج یکی از وظایف مهم در سیستم‌های فیلتراسیون آب است. فیلترهای پکیج باید به‌طور دوره‌ای تعویض شوند تا عملکرد بهینه‌ای داشته باشند. با تعویض منظم فیلتر پکیج، کیفیت آب تصفیه شده حفظ می‌شود و خطر آلودگی به حداقل می‌رسد. برای اطمینان از کارکرد صحیح سیستم و حفظ سلامت خانواده، تعویض فیلتر پکیج را برنامه‌ریزی کنید.

تعمیر شیر پرکن پکیج

شیر پرکن از جمله قطعات بسیار مهم پکیج است که در صورت مسدود شدن از ورود آب اضافی به بخش مدار گرمایش جلوگیری می کند. معمولا املاح و رسوبات موجود در آب موجب استهلاک و خوردگی مغزی و لاستیک دور شیر می شوند. در این حالت شیر پرکن به خوبی بسته نشده و عملکرد پکیج را تحت تاثیر قرار می دهد.

تعمیرات پکیج در محل

تعمیر پکیج دیواری فرایندی است که حتما باید در محل نصب این دستگاه انجام شود. در موارد نادری نیاز به جابجایی دستگاه و انتقال آن به مرکز تعمیرات است که تکنسین ها تا حد امکان سعی می کنند چنین اتفاقی نیفتد. تعمیرات پکیج در محل، یک سرویس کاربردی است که امکان ترمیم این محصول در کوتاه ترین زمان را برای کاربران فراهم می کند.

پس از برقراری تماس و گزارش مشکل به پرسنل بخش پشتیبانی نمایندگی تعمیر پکیج دیواری، همکاران ما در قالب تیم تعمیرات به آدرس شما اعزام شده و خدمات لازم را ارائه می دهند. تعمیرکاران پس از عیب یابی دقیق دستگاه و شناسایی بخش های آسیب دیده، از تجربه و مهارت مثال زدنی خود استفاده کرده و پکیج شما را به نحو احسن ترمیم می نمایند.

تعمیرات تخصصی پکیج

 • ارائه تخصصی ترین مشاوره های نصب ، راه اندازی و قطع استفاده از پکیج
 • اِعمال تنظیمات و دستورالعمل های متنوع بر روی پکیج جهت صرفه جویی در مصرف انرژی
 • تعمیر و سرویس پکیج دیواری
 • ارائه تخصصی ترین سرویس ها و خدمات تعمیر پکیج جهت افزایش هره وری و کارایی پکیج
 • رفع مشکل روشن نشدن پکیج
 • تعمیر مشکل بودار بودن یا رنگی بودن آب پکیج
 • تعمیر و عیب یابی پکیج های برقی
 • نصب و راه اندازی پکیج های دیواری

فیلم آموزشی تعمیرات پکیج

برای آشنایی بیشتر شما عزیزان با جزئیات تعمیر پکیج، فیلم آموزش تعمیرات پکیج دیواری را ارائه می دهیم. در این فیلم شما مراحل باز کردن پکیج و بیرون آوردن قطعات را مشاهده می کنید. همچنین با تماشای این ویدئو خواهید آموخت که چگونه قطعات و اجزا آسیب دیده پکیج را ترمیم یا تعویض کنید.

آشنایی با نحوه تنظیم فشار و درجه پکیج هم از دیگر مزایای تماشای ویدئوی آموزش تعمیرات پکیج به شمار می روند. البته تماشای این فیلم هم برای انجام مراحل ترمیم یا تعویض قطعات پکیج دیواری و رفع معایب آن کافی نیست و ضروری است که برای نتیجه گیری بهتر، از تکنسین های مجرب این حوزه کمک بگیرید.

چه مشکلاتی می‌تواند برای پکیج پیش بیاید؟

از میان مشکلات متفاوتی که کار سیستم را مختل کرده و نیاز به تعمیر پکیج را به وجود می‌آورد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ایرادات ساختاری در برد الکتریکی پکیج

برد قطعه ی با اهمیتی در پکیج های گوناگون است. این قطعه تاثیر بسزایی در عملکرد کلی دستگاه دارد. فرمان ها و دستورهای کاربر از طریق برد به بخش های مختلف دستگاه انتقال می یابد. بنابراین خرابی برد می تواند به طور کامل باعث از کارافتادگی پکیج شود.

اجزای مختلف این قطعه همچون رله، ترانس تغذیه، فیوز، آی سی و آی سی رگولاتور باید برای تعمیر پکیج و رفع عیوب برد آن مورد بررسی و عیب یابی قرار گیرند. معمولا تعمیر یکی از اجزای تشکیل دهنده ی برد می تواند کارایی آن را بازگردانی کند. اما اگر برد پکیج سوخته باشد، راهی به جز تعویض آن پیشروی تعمیرکار نیست. در هر صورت مشکل هر چه که باشد در نمایندگی تعمیرات پکیج قابل حل است.

سرد بودن آب رادیاتور ها

برخی از کاربران پکیج دیواری از سرد بودن آب رادیاتورها شکایت دارند. کاهش فشار گاز، رسوب گرفتن مبدل، خراب شدن سنسور گرمایش، اشکال در ورودی گاز، اشکال در طراحی اولیه سایز لوله گاز ورودی و … عوامل ایجاد کننده این مشکل هستند. با ترمیم و تعویض قطعات معیوب و نیز رفع انسداد لوله ها، مشکل حل می شود.

روشن شدن مشعل به حالت انفجاری

عوامل مختلفی مثل نوسانات فشار گاز، خرابی الکترود جرقه زن و فاصله نامناسب الکترود جرقه زن، باعث می شوند که پکیج به صورت انفجاری روشن شود. تعمیرات پکیج دیواری در این شرایط، منوط به ترمیم یا تعویض الکترود و نیز اصلاح فشار گاز می باشد.

خاموش شدن ناگهانی پکیج

خاموش شدن ناگهانی پکیج، از جمله مشکلاتی رایجی است که فارغ از نوع، مدل و برند سازنده ی پکیج اتفاق می افتد. این مسئله معمولا در اثر خرابی سوئیچ های ایمنی ایجاد می شود. دقت داشته باشید که تعمیر پکیج برای رفع اختلالات مرتبط با خاموشی ناگهانی آن یک موضوع کاملا تخصصی است که باید زیر نظر کارشناسان مجرب انجام شود.

کاربران عادی باید از دستکاری ناشیانه ی دستگاه پرهیز کرده و با مراکز تعمیراتی معتبر تماس بگیرند. تعمیر ترموستات، رفع نشتی پمپ یا خرابی آن و تعمیر و تعویض قطعات مرتبط با تنظیم فشار گاز نیز از دیگر مواردی هستند که ممکن است تعمیرکار به جز تعمیر سوئیچ های ایمنی پکیج برای رفع مشکل خاموشی ناگهانی دستگاه انجام دهد.

چکه کردن آب از بخش زیرین پکیج

مشکل نشتی آب در پکیج هم یکی از مشکلات متداولی است که کاربران زیادی از آن شکایت دارند. این معضل می تواند دلایل بسیار متعددی داشته باشد. فراموش نکنید که عدم توجه به نشتی آب در پکیج عواقب ناهنجار زیادی داشته و حتی ممکن است باعث اتصالی اجزای الکترونیکی دستگاه شود.

درنتیجه لازم است بدون فوت وقت خرابی ناشی از سرریز شدن آب در پکیج را مرتفع سازید. آب بندی نادرست اتصالات زیرین پکیج، سوراخی مبدل ها، ناکارآمدی شیر تخلیه، از کارافتادگی پمپ و ایرادات شیر پرکن برخی از خرابی های مرتبط با چکه کردن آب در پکیج هستند که باید مورد بررسی کارشناسانه ی تعمیرکاران قرار گیرند.

نمایش مداوم کد خطا یا همان ارور در پکیج

متاسفانه معمولا کاربران عادی توجه خاصی به ارورهایی که ممکن است مرتبا در صفحه نمایش پکیج تکرار شوند، ندارند. اما این کدهای خطا زبان ماشین برای بیان اختلالات درونی دستگاه هستند و باید شناسایی شوند. جدی نگرفتن کدهای خطای پکیج، خطر زیادی را به جان پکیج مورد نظر می اندازد.

در برخی از پکیج ها ارورهای مختلف با خاموش و روشن شدن چراغ هایی در دستگاه نیز نمایان می شود. در هر صورت گستره ی ارورهای پکیج در هر برند تفاوت هایی دارد که کارشناسان ما به آن ها مطلع هستند. با خیالی آسوده پروسه ی تعمیر پکیج را به ما بسپارید تا با صرف مدت زمان کوتاهی ارور حاضر در سیستم از بین برود

روشن نشدن پکیج

مشکل دیگری که گریبانگیر ساختار انواع پکیج ها می شود و نگرانی های بسیاری را برای کاربران به بار می آورد، روشن نشدن پکیج است. این معضل نیز دارای علل بسیاری است. اگر پکیج مورد استفاده ی شما ناگهان دیگر قدرتی در روشن شدن ندارد، برای تعمیر پکیج از نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی کمک بگیرید.

به طور کلی ایرادات مرتبط با لوله های سیستم گرمایشی پکیج می تواند مشکل روشن نشدن دستگاه را ایجاد سازد. افت فشار آب درون پکیج، هوای اضافی لوله ها، انسداد لوله ها و ناکارآمدی سنسور مخصوص تشخیص شعله در روشن نشدن پکیج دست دارند.

کار نکردن پمپ پکیج

چرا پمپ پکیج دیواری کار نمی کند؟ این مسئله دلایل مختلفی دارد. از قطع شدن برق ورودی گرفته تا اتصال ناقص سیم کشی، سوختن پمپ، گرفتگی پمپ، اتصال سیم کشی داخلی و مواردی از این دست، همگی ممکن است باعث از کار افتادن پمپ این دستگاه شوند. اما برای تعمیر پکیج در این شرایط چه باید کرد؟ بدیهی است که مشکل با اصلاح سیم کشی و تعمیر یا تعویض پمپ برطرف می گردد.

شناسایی کد خطاهای پکیج

برای تشخیص عیب هر پکیج باید به دفترچه راهنمای همان دستگاه مراجعه شود چون کدهای خطا در دستگاهها با مدلهای مختلف متفاوت است و از استاندارد خاصی پیروی نمی‌کنند و هر دستگاه کدهای مختص به خودش را دارد. در صورت شناسایی کدخطها و اِعمال تعمیرات مورد نیاز پکیج شما همچنان دچار ایراد بود، توصیه می شود با یکی از مراکز مجاز و استاندارد در حوزه تعمیرات پکیج تماس بگیرید.

تعمیر پکیج شامل چه مراحلی می‌گردد؟

برای انجام تعمیرات پکیج لازم است مراحل زیر طی شود:

 1. ثبت درخواست برای نصب، سرویس یا تعمیر پکیج که از طریق راه های ارتباطی مندرج در وب سایت ممکن است.
 2. واگذاری درخواست مربوطه به نمایندگی تعمیر پکیج دیواری و زمینی با توجه به لوکیشن، نوع درخواست و برند مربوطه و معرفی بهترین تعمیرکار پکیج واجد شرایط برای این کار
 3. تماس تعمیرکار جهت هماهنگی زمانی با شما و ثبت قرار برای مراجعه حضوری
 4. انجام تعمیر یا تعویض قطعات، اتمام کار و ارائه توضیحات لازم بابت تضمین کیفیت تعمیرات
 5. پرداخت هزینه به تعمیرکار و دریافت گارانتی
تعمیر پکیج

هزینه تعمیرات پکیج چقدر است؟

آیا می دانید برای تعمیر پکیج دیواری چقدر باید هزینه کنید؟ اگرچه همکاران ما تلاش می کنند که این فرایند کمترین هزینه را برای شما داشته باشد، اما تعیین نرخ تعمیرات بستگی به نوع و شدت خرابی دستگاه دارد. اگر قطعات آسیب دیده به راحتی قابل ترمیم بوده و نیازی به تعویض آنها نباشد، تعمیرات پکیج هزینه چندانی برای شما به همراه ندارد.

اما در صورت نیاز به تعویض قطعات، محاسبه هزینه کمی متفاوت است. برخی از قطعات کولر گازی قیمت بالایی دارند و علاوه بر هزینه خود قطعه، هزینه تعویض نیز همراه آنها محاسبه می شود. توجه داشته باشید که نمایندگی مجاز تعمیرات پکیج، تنها از قطعات اورجینال استفاده می کند بنابراین قیمت واقعی قطعات در هزینه نهایی محاسبه خواهد شد.

سوالات متداول تعمیر پکیج

چرا پایین رادیاتور پکیج سرد است؟

🤔 پایین بودن رادیاتور پکیج ممکن است به دلایل مختلفی باشد. یکی از این دلایل می‌تواند بسته شدن شیر آب ورودی به رادیاتور باشد که باعث می‌شود آب به راحتی به بالای رادیاتور نرسد و پایین رادیاتور سرد باقی بماند. علت دیگر می‌تواند لوله‌های رادیاتور باشد که با گذر زمان فرسوده شده‌اند و جریان آب را به خوبی انجام نمی‌دهند. همچنین، مشکل در پمپ گرمایشی نیز می‌تواند باعث عدم گرم شدن پایین رادیاتور پکیج شود.

چه زمانی باید فیلتر پکیج را تعویض کنم؟

تعویض فیلتر پکیج گرمایشی بستگی به شرایط و استفاده‌ی شما از سیستم دارد. اما به طور کلی، توصیه می‌شود که فیلتر پکیج گرمایشی را حداقل یکبار در سال تعویض کنید. اگر در منطقه‌ای با آلودگی هوای بالا زندگی می‌کنید یا در منزل خود از حیوانات خانگی استفاده می‌کنید، ممکن است نیاز به تعویض مکررتر فیلتر پکیج داشته باشید. همچنین، اگر سیستم گرمایشی شما به صورت مداوم در حال استفاده است، تعویض فیلتر را باید بیشتر انجام دهید. در هر صورت، بهتر است دستورالعمل‌های تعویض فیلتر را در دفترچه راهنمایی سیستم گرمایشی خود بررسی کنید و به توصیه‌های تولید کننده عمل کنید.

دلیل بوی گاز پکیج چیست؟

بوی گاز پکیج ممکن است به دلایل مختلفی ایجاد شود. یکی از دلایل اصلی بوی گاز، نصب نادرست پکیج و عدم رعایت اصول ایمنی است. در این صورت، گازهای خطرناک مانند کربن مونوکسید (CO) ممکن است به داخل منزل شما نفوذ کنند و بوی نامطبوعی ایجاد کنند. علاوه بر این، پکیج ممکن است به دلیل عدم تعویض منظم فیلترها، تمیز نبودن قطعات داخلی یا خرابی در سیستم، بوی نامطبوعی ایجاد کند. در هر صورت، اگر بوی گاز پکیج را حس کردید، بهتر است به یک تکنسین مجرب مراجعه کنید تا دلیل آن را تشخیص دهد و به شما راهنمایی کند.

چرا بدنه پکیج من برق دارد؟

برق دار شدن بدنه پکیج ممکن است به دلیل نصب نادرست آن باشد. همچنین از جمله قطعات برقی و الکتریکی موجود در پکیج ها می توان به پمپ خطی یا سیرکولاتور، شیر گاز، جرقه زن و شیر برقی پکیج اشاره کرد. اتصال در هر یک از قطعات ممکن است  باعث برق دار شدن پکیج و آب مصرفی شود.

آیا نیاز است از محافظ برق برای پکیج استفاده کنم؟

🔌 استفاده از محافظ برق برای پکیج گرمایشی شما به شدت توصیه می‌شود. محافظ برق یک دستگاه الکترونیکی است که به منظور حفاظت از دستگاه‌های الکتریکی در برابر نوسانات و افزایش ولتاژ برق طراحی شده است. با استفاده از محافظ برق، می‌توانید پکیج گرمایشی خود را در برابر خطراتی مانند نوسانات برق، شوک الکتریکی و خرابی‌های سیستم برقی محافظت کنید.

همچنین، استفاده از محافظ برق می‌تواند به طول عمر پکیج شما کمک کند و هزینه‌های تعمیراتی را کاهش دهد. در نهایت، بهتر است قبل از خرید محافظ برق، با توجه به مشخصات پکیج گرمایشی خود، یک محافظ برق مناسب و با کیفیت را انتخاب کنید.

چرا از پکیج آب چکه می کند؟

در برخی موارد، ممکن است پکیج آبگرم شما آب چکه کند که این مشکل می‌تواند به دلایل مختلفی باشد از جمله ، کمبود آب در منطقه ، رسوب ها ، فشارآب بالا یا پایین ، خرابی در قطعات داخلی پکیج و.. علت چکه کردن آب لازم است توسط کارشناس تعمیر پکیج مورد بررسی قرار گیرد.

هزینه سرویس دوره ای پکیج چقدر است؟

💰 هزینه سرویس دوره‌ای پکیج بسته به نوع پکیج، متفاوت است. همچنین، هزینه سرویس دوره‌ای معمولاً بیشتر از هزینه سرویس یکباره است، اما به دلیل اینکه سرویس دوره‌ای به صورت منظم و به موقع انجام می‌شود، می‌تواند در بلندمدت به صرفه‌تر باشد.

در هر صورت، برای اطلاع از هزینه سرویس دوره‌ای پکیج ، بهتر است در زمان نیاز با ما در مرکز سخت افزار ایران ihc تماس بگیرید. نمایندگی تعمیرات پکیج، سرویس های خدماتی مختلفی را ارائه می کند که هر کدام با هزینه‌ها و خدمات متفاوتی همراه بوده و هزینه ی متفاوتی دارند.

تعمیر قطعات پکیج همیشه در اولویت است!

در پروسه تعمیر پکیج بعضی قطعات قابل ترمیم و تعمیر نیستند و کارشناس مجبور به تعویض آن ها می‌شود. اما اولویت اول متخصصین، تعمیر قطعات است. به این منظور کارشناس مجرب با شناسایی قطعاتی که مشکل داشته و کارکرد پکیج را مختل نموده‌اند، نسبت به خارج کردن آن ها از دستگاه و تعمیر یا تعویض اقدام می‌کند. ما به شما این اطمینان را می دهیم که هر گونه تعویض قطعه توسط کارشناسان نمایندگی تعمیرات سیستم های تهویه مطبوع،  با نمونه ی اورجینال و مرغوب سازگار با نوع و برند پکیج مورد نظر انجام شود. اصالت و کیفیت این قطعات با گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی قابل اثبات هستند.

واحدهای تعمیرات لوازم خانگی

مرکز تعمیرات لوازم خانگی متشکل از پارت های متعددی است که در هر یک از آنها ، سرویس های تخصصی مرتبط با یک دستگاه به مراجعان ارائه می گردد. مراجعان به این مرکز ، بسته به نوع دستگاه و اشکال پیش آمده در آن به یکی از پارت های تعمیرات لوازم خانگی راهنمایی شده و در آن سرویس های مورد نیاز را دریافت می کنند. بدانید در صورتی که ابعاد و وزن دستگاه بالا باشد ، کارشناسان ما در مرکز تعمیرات لوازم خانگی خود به محل مورد نظر اعزام گشته و اقدامات مورد نیاز جهت تعمیر و سرویس دستگاه را آغاز می کنند.

در غیر اینصورت یعنی در صورتی که وزن و ابعاد دستگاه پایین بوده و یا امکان جداسازی قطعه معیوب از دستگاه وجود دارد ، نظیر تعمیرات پکیج- تعمیرات مورد نیاز در تعمیرگاه مجاز انجام می پذیرد. شایان ذکر است کلیه خدمات ارائه شده توسط کارشناسان مرکز تعمیرات لوازم خانگی مشمول گارانتی و ضمانت است. واحدهای تعمیرات لوازم خانگی در بخش زیر معرفی می گردد.

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی

برای تعمیر پکیج شما هیچ جایی بهتر از اینجا نیست. مشکلات پکیج ها می تواند خیلی ساده یا خیلی پیچیده باشد. مشکل با هر درجه ای که باشد به کمک نمایندگی تعمیر پکیج به دقت مورد بررسی قرار می گیرد و پس از یک عیب یابی دقیق و درست، برطرف می شود. پس اگر با مشکلاتی همانند خاموشی شعله پکیج و استشمام بوی گاز روبه رو هستید، بهترین کار این است که از نمایندگی تعمیر پکیج کمک بگیرید. هواگیری پکیج، شستشوی پکیج، اسید شویی پکیج، رفع مشکل گرم نشدن آب پکیج، عیب یابی کد خطای پکیج، بررسی کارکرد نادرست ترموستات و ترموکوبل، بررسی و رفع مشکل روشن نماندن شمعک پیلوت و ارائه سرویس های دوره ای و کامل نمونه ای از خدمات نمایندگی تعمیر پکیج است.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.