جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر موتور ظرفشویی

ماشین ظرفشویی جزء دستگاه ها و محصولاتی است که به ویژه در سالهای اخیر، مورد توجه کاربران قرار گرفته و در بسیاری از منازل مورد استفاده قرار می گیرد. قطعات متعددی در این محصول وجود دارد که هریک، وظیفه خاصی را بر عهده داشته و در صورت خرابی یا از کار افتادن، زمینه ساز بروز مشکلات بسیاری در عملکرد آن می گردد. یکی از این قطعات که در همه ی مدل ها تعبیه شده، موتور یا موتور شستشو می باشد. این قطعه، در واقع آب لازم برای شستشو را فراهم می کند و به همین دلیل هم از اهمیت بالایی در تعمیرات ماشین ظرفشویی برخوردار است.

خرابی موتور، برابر است با عدم انتقال آب به بخش های مختلف و در نتیجه، تمیز نشدن ظرف ها. باید بدایند که بررسی و تعمیر موتور ظرفشویی ، نیاز به برخورداری از دانش و تجربه بالایی در حوزه تعمیرات لوازم خانگی دارد. این فرایند در نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی مرکز سخت افزار ایران، توسط افرادی انجام می شود که سالها در این حوزه فعالیت کرده اند و با مهارت و دانش به روز خود، می توانند بهترین خدمات را ارائه دهند. در ادامه، شما همراهان عزیز را با نکاتی در مورد تعمیر موتور ظرفشویی و جزئیات این فرایند آشنا خواهیم نمود.

تعمیر موتور ظرفشویی

عملکرد موتور ظرفشویی

همانطور که گفتیم، موتور ظرفشویی یکی از مهم ترین بخش های این دستگاه است که آب لازم برای شستشوی ظروف را فراهم می سازد. در واقع این قطعه، واسطه ورود آب به آب پاش ها و بازوان دستگاه است و چنانچه از کار بیفتد، عملیات شستشو کاملا متوقف خواهد شد. علامت اصلی خرابی این قطعه، شنیده شدن صدای وزوز بلند یا صدایی شبیه جیغ از ماشین ظرفشویی است. همچنین اگر دستگاه آب را اصلا اسپری نمی کند، بدون شک نیاز به تعمیر موتور شستشوی ظرفشویی مورد نظر می باشد.

در چنین شرایطی برای تعمیر موتور ظرفشویی خود، باید حتما از یک مرکز تعمیراتی معتبر و مجاز کمک بگیرید. اجرای فرایند بررسی و ترمیم قطعه مورد بحث توسط افراد ناشی و مبتدی، نه تنها منجر به تعمیر این قطعه نمی شود، بلکه به تشدید معایب آن منجر شده و هزینه های تعمیر را چندین برابر می کند. همکاران ما در نمانیدگی تعمیرات لوازم خانگی ، ضمن تسلط کافی بر ویژگی های این قطعه، آن را به بهترین شکل ترمیم می نمایند.

ابزار تعمیر موتور ظرفشویی

برای تعمیر موتور ظرفشویی ، به ابزار مخصوصی احتیاج دارید که بتوانید با استفاده از آنها، فرایند ترمیم را به شکل کامل و بی نقص انجام دهید. پیچ گوشتی ستاره ای در سایز های مختلف، انبردست، موتور شستشوی جدید مطابق با مدل دستگاه و بست های فلزی، اصلی ترین ابزاری هستند که برای انجام این کار به آنها احتیاج دارید. هریک از این ابزار در نمایندگی تعمیر لوازم خانگی مرکز سخت افزار ایران فراهم بوده و در اختیار تکنسین ها قرار گرفته و همکاران ما با استفاده از آنها، تخصصی ترین سطح تعمیرات را ارائه می دهند.

مراحل تعویض موتور ظرفشویی

نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که بیشتر اوقات، امکان تعمیر موتور ظرفشویی وجود نداشته و این قطعه نیاز به تعویض دارد. برای تعویض موتور ظرفشویی، باید به ترتیب زیر عمل کنید:

 • پیش از هر کاری دستگاه را خاموش کرده و از برق بکشید.
 •  ظرفشویی را بچرخانید.
 • سبد ها و فیلتر ها را بردارید.
 •  آب موجود در فیلتر را به کمک یک اسفنج تخلیه کنید.
 •  شلنگ آب را هم از ماشین ظرفشویی خود جدا کنید.
 •  در ادامه روند تعمیر موتور ظرفشویی ، پنل زیری را در آورید.
 • در این مرحله، پیچ های پنل را باز کرده و سیم های سنسور آنتی – فلود را جدا کنید.
 • فنر نگهدارنده موتور را باز کرده و بست های فلزی که شیلنگ را به پمپ متصل کرده، به کمک انبر دست بیرون بکشید.
 • حالا کلیپس فنر را از موتور قدیمی در آورید و آن را روی موتور جدید نصب کنید.
 • برای تعمیر موتور ظرفشویی ، باید بست های فلزی جدید را در جای مشخص خود پیچ کنید و دوباره شیلنگ ها را یکی یکی وصل کنید.
 •  پس از محکم کردن بست ها، موتور جدید را در جای خود قرار دهید.
 •  در نهایت، شلنگ های موتور نصب شده و باید سیم های پمپ شستشو را هم نصب کنید.

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در مرکز سخت افزار ایران، جمعی از زبده ترین تکنسین های تعمیرات را استخدام کرده و پیشرفته ترین دستگاه ها و تجهیزات روز دنیا را نیز در اختیار آنها قرار داده است. به همین دلیل تعمیر انواع محصولات مذکور در این مرکز، در سطح کیفی و تخصصی بالایی انجام شده و کاربران می توانند از ترمیم محصول شان اطمینان کامل داشته باشند.

محصولاتی همچون: ماشین ظرفشویی، ماشین لباسشویی، یخچال، مایکروفر، تلویزیون، جاروبرقی، پکیج، کولرگازی و …. مهم ترین دستگاه هایی هستند که در نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی، بررسی و تعمیر می گردند. گفتنی است این مرکز در جهت راحتی هرچه بیشتر کاربران، خدمات تعمیر محصولات را در محل مورد نظر این عزیزان، به آنها ارائه می دهد.

5/5 (2 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.