جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر اواپراتور یخچال

اواپراتور یکی از قطعات کاربردی و مهم یخچال است که خرابی آن منجر به ایجاد مشکلاتی در سیکل سرمایشی دستگاه می شود. این قطعه گاز را از حالت مایع به بخار تبدیل می کند و به این ترتیب، به فرایند سرمادهی در یخچال کمک می کند. تعمیر اواپراتور یخچال به دلیل اهمیت این قطعه، دارای حساسیت های ویژه ای است که باید به دقت رعایت گردند.

لذا نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی، تیمی از مجرب ترین تکنسین های خود را مامور نظارت بر مراحل این فرایند کرده است. در ادامه این مطلب، شما را با نکاتی در خصوص ماهیت عملکردی اواپراتور و تعمیرات این قطعه آشنا می کنیم که برای شما مفید خواهند بود. برای تعمیر اواپراتور یخچال خود نیز می توانید از تیم سرویس در محل لوازم خانگی در مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

تعمیر اواپراتور یخچال

اواپراتور یخچال چیست؟

اواپراتور یا تبخیر کننده، مجموعه ای از لوله های پیچ در پیچ است که در اشکال و اندازه های مختلف نسبت به اندازه و سایز یخچال فریزر و ساید بای ساید های نوفراست ساخته و در این دستگاه تعبیه شده اند. گاز مبرد یخچال، پس از تبدیل شدن به مایع، از طریق لوله مویی وارد اواپراتور می شود و در این بخش به صورت بخار در می آید.

این گاز در اواپراتور دچار کاهش فشار شده و در نهایت، منجر به خنک شدن فضای داخلی یخچال می گردد. پیش تر اشاره کردیم که اواپراتور در مدل های مختلف ساخته شده و با توجه به مدل و اندازه یخچال، در این محصول تعبیه می شود. کلیات تعمیر اواپراتور در هریک از مدل های صفحه ای، قفسه ای، لوله ای، رادیاتوری و پره دار، مشابه بوده و تنها در برخی جزئیات با هم متفاوت هستند.

علائم خرابی اواپراتور یخچال

به نظر شما چگونه می توان متوجه خرابی یا از کار افتادن اواپراتور شد؟ در بخش های قبلی گفتیم که قطعه مورد بحث در زمینه تامین سیکل سرمایشی یخچال عمل می کند. این بدان معنا است که خرابی آن نیز در همین بخش مشکل ایجاد می کند. به عبارت بهتر، سرما نداشتن یخچال یا کاهش سرما، اصلی ترین علامت خرابی اواپراتور به شمار می رود.

البته کاهش سرمای یخچال ممکن است دلایل دیگری هم داشته باشد؛ اما بدون شک اواپراتور هم در این زمینه نقش دارد. آنچه اهمیت دارد این است که در این شرایط، اواپراتور به سرعت بررسی شده و اقدامات تعمیر یخچال لازم برای رفع مشکل این قطعه انجام گردد. اگر تعمیر اواپراتور یخچال را به تعویق بیندازید، سایر بخش ها نیز از خرابی این قطعه تاثیر پذیرفته و دچار ایراد خواهند شد.

روش های تعمیر اواپراتور یخچال

خرابی اواپراتور یا وجود هرگونه مشکل در این بخش، عملکرد کلی یخچال را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد. مختل شدن سیکل سرمایشی یخچال مساله ای مهم است که ممکن است منجر به فاسد شدن مواد غذایی گردد. در نتیجه، اواپراتور باید در اسرع وقت ترمیم شود. بر اساس میزان آسیب دیدگی، ممکن است نیاز به تعویض یا تعمیر اواپراتور باشد که تشخیص این مساله بر عهده تکنسین تعمیرات تخصصی یخچال خواهد بود.

همچنین تصمیم گیری در این مورد، بستگی به این دارد که اواپراتور یخچال مورد نظر از نوع صفحه ای است یا قفسه ای یا لوله ای یا پرده دار و یا رادیاتوری. ساختار هریک از این مدل ها متفاوت است و بدیهی است که روش های تعمیر آنها هم دارای تفاوت هایی با هم باشد. کادر فنی نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی، پس از اعزام به محل مورد نظر شما و بررسی کامل این قطعه، بر حسب شدت آسیب دیدگی و مدل قطعه، تصمیم به تعمیر یا تعویض آن می گیرند. البته در اغلب موارد، تعویض اواپراتور نتیجه بهتری در مقایسه با تعمیر این قطعه به همراه خواهد داشت.

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی

نمایندگی لوازم خانگی، تعمیر تخصصی کلیه محصولات گروه لوازم خانگی از همه برندها را در صدر فعالیت های خود قرار داده است. این مرکز با به خدمت گرفتن نیروهای خبره و دوره دیده، بخش مهم و راهبردی تعمیرات را به بهترین شکل ممکن هدایت می کند.

خدمات و سرویس های متنوعی که در نمایندگی لوازم خانگی به کاربران ارائه می شود، به دلیل برخورداری از سطح کیفی بالا، رضایت کاربران و مراجعه کنندگان را به دنبال داشته است. شما کاربران گرامی در صورت بروز هرگونه مشکل یا ایرادی در عملکرد یخچال، تلویزیون، مایکروفر، لباسشویی، ظرفشویی و … خود، می توانید روی مهارت و دانش تخصصی همکاران ما در نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی حساب کنید.

4.7/5 (6 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.