جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر ترموستات یخچال

هر وسیله خنک کننده و یا گرم کننده ای، قطعه ای به نام ترموستات دارد. یخچال هم از این قاعده مستثنی نبوده و دارای یک ترموستات می باشد. کار ترموستات یخچال این است که دمای داخلی یخچال را براساس دمای تنظیم شده کنترل کند. در نتیجه فعالیت این قطعه، دمای یخچال متعادل شده و به دنبال آن، علاوه بر کاهش مصرف برق، عمر دستگاه نیز افزایش پیدا خواهد کرد. اما به نظر شما اگر ترموستات از کار بیفتد چه اتفاقی خواهد افتاد؟ باید بدانید که خرابی ترموستات و عملکرد معیوب این قطعه، مشکلاتی را در روند کاری یخچال ایجاد خواهد کرد.

اصولا تعمیر ترموستات یخچال فرایندی حرفه ای بوده و مستلزم برخورداری از دانش فنی بالایی در زمینه تعمیرات یخچال می باشد. در ادامه، نکاتی را به شما عزیزان ارائه خواهیم داد که اطلاع از آنها به شما کمک می کند مشکلات ترموستات را تشخیص داده و آنها را به موقع برطرف کنید. تیم نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در مرکز سخت افزار ایران نیز در خدمت شما هستند تا خدمات و سرویس های مورد نیاز را به شما عزیزان ارائه دهند. 

تعمیر ترموستات یخچال

تعمیر ترموستات یخچال در چه شرایطی ضروری است؟

ترموستات قطعه فوق العاده مهمی در یخچال است و در صورت معیوب شدن آن، باید به سرعت تعمیر یخچال و تعویض یا تعمیر قطعه صورت بگیرد. در غیر این صورت ممکن است مشکلات آن به سایر بخش ها سرایت کرده و کل یخچال را درگیر کنند. اما چه زمانی نیاز به تعمیر ترموستات یخچال خواهد بود؟ فرایند کاری ترموستات به این ترتیب است که در صورت افزایش دمای یخچال، پیغامی به کمپرسور یخچال صادر می کند.

کمپرسور پس از دریافت پیام، هوای سرد را افزایش داده و از این طریق، دمای یخچال را تحت کنترل قرار می دهد. پس از طی شدن این فرایند، کمپرسور خاموش خواهد شد. بنابراین در شرایطی که عملکرد کمپرسور معیوب شده و یخچال به صورت ناگهانی خاموش می شود، باید ترموستات را بررسی کرده و در صورت نیاز، این قطعه را ترمیم یا تعویض نمایید. همچنین سرد بودن کمپرسور را می توانید نشانه ای دال بر خرابی ترموستات تلقی کنید.

نحوه عیب یابی ترموستات یخچال

پیش زمینه تعمیر ترموستات یخچال ، عیب یابی صحیح و درست این قطعه است. گاهی به دلیل کارکرد یخچال به مدت طولانی، پلاتین های کلید ترموستات بهم اتصال کرده و یا فرسوده می شوند. برای عیب یابی یخچال در این شرایط، ترموستات را به طرف صفر بچرخانید؛ اگر همزمان با این کار یخچال خاموش شد، به این معنا است که ترموستات مشکلی نداشته و نیازی تعمیر آن نخواهد بود.

اما در صورتی که ترموستات تغییر حالت نداد، به این معنا است که پلاتین ها به هم متصل شده اند. در این صورت، هرچه سریع تر با همکاران ما در نمایندگی تعمیرات تخصصی لوازم خانگی تماس گرفته و اقدام به ترمیم یا تعویض ترموستات یخچال خود نمایید.

آموزش تعویض ترموستات یخچال

تعمیر ترموستات یخچال معمولا فرایندی امکان پذیر و راحت است و مشکل چندانی برای انجام آن وجود ندارد. اما گاهی تنها با تعویض این قطعه می توان کارکرد یخچال را به حالت عادی باز گرداند. برای تعویض ترموستات یخچال ، باید به ترتیب زیر عمل کنید:

 • دوشاخه یخچال را از برق بکشید.
 • درجه دما را به آرامی از یخچال خارج کنید.
 • شفت ترموستات را انبردست شل کنید.
 • حالا برای تعمیر ترموستات یخچال و تعویض این قطعه، پیچ ترموستات را با پیچ گوشتی باز کنید .
 • ترموستات را جدا کنید.
 • از اتصالات ترموستات عکس بگیرید تا بعد جای آنها را فراموش نکنید.
 • لوله مویی را در جای خود قرار دهید.
 • اتصالات ترموستات را ببندید.
 • مهره شفت را محکم کنید.
 • سیم ها را به صورت منظم در جای خود متصل کنید.
 • پیچ باکس ترموستات را ببندید و پوشش آن را روی آن قرار دهید .
 • پس از پایان فرایند تعویض ترموستات یخچال ، دوشاخه دستگاه را به برق وصل کرده و آن را روشن کنید.

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی

در صورت بروز مشکل در هریک از محصولات یخچال، لباسشویی، جاروبرقی، اسپلیت، کولرگازی و تلویزیون و … خود، می توانید به نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی مراجعه نموده و خدمات مورد نیاز را دریافت کنید. همکاران ما در این واحدها، جمعی از کارکشته ترین متخصصین حوزه تعمیرات بوده و ضمن بهره گیری از تجهیزات پیشرفته، تعمیرات را به صورت تخصصی انجام می دهند. همچنین با توجه به مشکلات حمل و نقل لوازم خانگی و نیز در جهت فراهم کردن رفاه کاربران گرامی، امکان تعمیرات لوازم خانگی در محل نیز در این بخش از مرکز سخت افزار ایران فراهم شده است.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.