اشتراک گذاری

تعمیر آبسردکن یخچال

یکی از آپشن های نسبتا جدید در انواع مدل های یخچال، آبسردکن است. آبسردکن که در درب یخچال تعبیه می شود، به کاربران این امکان را می دهد که بدون باز کردن درب، آب آشامیدنی خنک در اختیار داشته باشند. در واقع این قطعه موجب کمتر باز شدن درب یخچال و به تبع آن، صرفه جویی در مصرف برق نیز شده است. آبسردکن یخچال ساختار چندان پیچیده ای نداشته و ممکن است بعضا با برخی مشکلات عملکردی مواجه شود. در این صورت، اگر اطلاعات کافی در مورد این قطعه و ساختار آن داشته باشید می توانید مشکل را به راحتی برطرف کنید.

با مراجعه به ادامه مطلب، نکات و موارد کاربردی در خصوص تعمیر آبسردکن یخچال به شما ارائه خواهیم داد. چنانچه مشکل برطرف نشد، می توانید برای دریافت راهنمایی های بیشتر با نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در مرکز سخت افزار ایران تماس برقرار کنید. همکاران ما در قالب تیم تعمیر یخچال در محل ، به محل مورد نظر شما اعزام شده و اقدامات لازم را برای تعمیر آبسردکن یخچال انجام می دهند. برای آشنایی با نکات بیشتری در این مورد، به ادامه مطلب توجه کنید.

5/5 (2 امتیاز)
تعمیر آبسردکن یخچال

مشکلات رایج آبسرد کن یخچال

آبسردکن را شاید بتوان پر کار ترین قطعه یخچال معرفی کرد. کاربران در طول روز چندین بار از این بخش استفاده می کنند و همین مساله می تواند زمینه ساز بروز مشکلاتی در بخش های مختلف آن شود. از جمله رایج ترین مشکلاتی که در فرایند تعمیر آبسرد کن یخچال مورد بررسی قرار گرفته و در جهت رفع آن تلاش می شود، بیرون نیامدن آب از این قطعه است. در این حالت، خروجی آب درست کار نمی کند و به دنبال آن، آب از آبسردکن خارج نمی شود. معیوب بودن سیستم آبرسانی یخچال و کافی نبودن فشار آب ورودی  به آبسردکن اصلی ترین دلایلی هستند که منجر به بروز مشکل مورد بحث می گردند. یکی دیگر از مشکلات آبسردکن یخچال، شکستن قطعات بیرونی آن است.

به ویژه شاسی خروجی که همیشه مورد استفاده قرار می گیرد، ممکن است در اثر استفاده زیاد ترک برداشته و یا بشکند. انسداد مسیر خروجی آب نیز مساله دیگری است که کار آبسردکن را مختل می نماید. خرابی برد اصلی، واتر تانک، پدال آبسرد کن، شیر برقی و فیلتر نیز در تعمیر آبسرد کن یخچال ریشه یابی و تعمیر می گردند. بهتر است برای جلوگیری از تشدید مشکلات آبسرد کن، تعمیرات آن را به افراد مجرب و حرفه ای در حوزه تعمیرات یخچال محول کنید.

مراحل تعمیر آبسردکن یخچال

برای تعمیر آبسردکن یخچال و رفع مشکلات این قطعه، ترتیب مشخصی وجود دارد: پیش از هر کار، باید قطعاتی از جمله: شیر برقی، فیلتر آب و برد اصلی بررسی شده و از سالم بودن آنها اطمینان حاصل شود. در صورتی که هریک از این بخش ها دچار مشکل باشد، باید تعمیر یا تعویض گردند. اگر این قطعات سالم بودند، مرحله دوم تعمیر آبسردکن بررسی این موضوع است که آب به یخچال می رسد یا نه؛ اگر پاسخ منفی بوده و آب به آبسردکن نرسد، لازم است که دلیل این موضوع مشخص شده و برطرف گردد.

تعویض فیلتر آب یخچال یا تمیز کردن آن و نیز رفع انسداد احتمالی ورودی آب، در رفع مشکل مورد بحث تاثیرگذار خواهد بود. تعمیر و تعویض تانک واشر، باز کردن قفل گزینه آب، اصلاح ولتاژ تغذیه، رفع یخ زدگی واتر تانک و در نهایت، باز کردن و وصل مجدد کانکتورها نیز مراحل بعدی تعمیر آبسردکن یخچال هستند. توجه داشته باشید که در هنگام بررسی برد اصلی یخچال، این بخش باید در حالت نرمال، یعنی زمانی که پدال آبسردکن را فشار نمی دهید، حدود 220 الی 240 ولت AC را نشان دهد .

تعمیرات یخچال در محل

تعمیرات یخچال در محل ، هزینه و دردسرهای جابجایی یخچال را از دوش شما برداشته و ترمیم این محصول را بسیار راحت تر و البته سریع تر از حد تصور می کند. به این ترتیب، امکان ضربه خوردن و آسیب دیدگی یخچال در طول جابجایی نیز به حداقل رسیده و محصول شما در شرایط استاندارد تری تعمیر خواهد شد.

با استفاده از این سرویس، شما می توانید با همکاران ما در واحد تعمیرات یخچال مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید و شاهد حضور تیم تعمیراتی در منزل خود باشید. تعمیرکاران اعزامی از تخصص و مهارت بالایی در حوزه تعمیرات لوازم خانگی برخوردار هستند و با استفاده از تجهیزات پیشرفته، محصول مورد بحث را به بهترین شکل ترمیم می نمایند.

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی

لوازم خانگی، جزء پر کاربرد ترین محصولات الکترونیکی هستند که جزء لاینفک زندگی روزمره به شمار می روند. وجود ابزاری مثل یخچال، اجاق گاز، لباسشویی، آبگرمکن و … در همه ی منازل ضروری است و تصور زندگی بدون این محصولات تقریبا غیر ممکن است. با توجه به حجم کاربری بالای این دستگاه ها، بدیهی است که آمار خرابی آنها نیز بالا بوده و مرتبا نیاز به سرویس یا تعمیر داشته باشند. نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با این هدف راه اندازی شده که فرایند های برسی، عیب یابی، سرویس و تعمیر هریک از انواع این محصولات را به شکل تخصصی انجام داده و خیال کاربران را از این بابت راحت کند.

همکاران ما در این مرکز، از میان کارکشته ترین تعمیرکاران حوزه ی مورد بحث انتخاب شده اند و توانایی ترمیم بی نقص انواع لوازم خانگی را دارند. ترمیم هر محصول در این نمایندگی، در واحد مجزایی انجام می شود که به پیشرفته ترین دستگاه های تعمیراتی روز دنیا مجهز شده است. به تبع همه این موارد، شما عزیزان می توانید به نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در مرکز سخت افزار ایران، به عنوان یک مجموعه ی تخصصی و همه جانبه اعتماد کنید.

 

اشتراک گذاری