جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعویض شیر برقی ظرفشویی

یک ظرفشویی ممکن است طی استفاده ی چند ساله دچار ایرادات مختلفی شود. شیر برقی ظرفشویی وظیفه ی انتقال آب به درون دستگاه را بر دوش می کشد. این دوش دارای انواع و اقسام مختلفی است که با ویژگی های ساختاری ماشین ظرفشویی هماهنگ می گردد. خرابی های شیر AQUA STOP در ظرفشویی یا همان شیر برقی باعث قطعی ناگهانی آب در درون سیستم خواهد شد. این معضل عموما بر اثر استهلاک رخ می دهد. ادامه ی این مطلب را دنبال کنید تا با کلیه ی جنبه های بازیابی و زمان تعویض شیر برقی ظرفشویی آشنا شوید.

تعویض شیر برقی ظرفشویی

جایگاه شیر برقی در ماشین ظرفشویی

شیر برقی ظرفشویی قطعه ی مهمی از این تجهیزات است که نقش امنیتی دارد. در واقع AQUA STOP برای پیشگیری از نشت آب طراحی می شود. این بخش از ظرفشویی مجهز به سوپاپ ایمنی دوگانه ای است که مستقیما به سوپاپ جریان آب ظرفشویی متصل می باشد. زمانی که آب نشت پیدا کند، سنسور موجود در شیر برقی ماشین ظرفشویی به سرعت سرریز شدن آب به بیرون سیستم را احساس کرده و برای حفظ امنیت ظرفشویی از ادامه رساندن آب به ساختار داخلی دستگاه جلوگیری می نماید. در چنین شرایطی شیر برقی، آب را قطع کرده و با ارورهای مخصوصی خرابی خود و یا سرریز شده آب ظرفشویی را اعلام می نماید.

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید: علت روشن نشدن ظرفشویی

نشانه های خرابی شیر AQUA STOP در ظرفشویی

خرابی شیر برقی ظرفشویی می تواند دردسرهای بسیاری را به دنبال داشته باشد. اگر شیر برقی قدرتی در تشخیص شرایط خاص نداشته باشد، کارایی ظرفشویی نیز در خطر است. این شیر از یک بوبین، یک سوزن و مجرای عبور تشکیل شده است. زمانی که شیر AQUA STOP در ظرفشویی قطع می‌باشد، سوزن تحت تاثیر وزن خود و فلزی که در پشت آن وجود دارد، مجرای عبور آب را می‌بندد. اگر آب بدون وجود نشتی قطع شده است و ارور مرتبط با از کار افتادگی شیر برقی ماشین ظرفشویی را دریافت می کنید، باید هر چه سریع تر وضعیت دستگاه مورد بررسی قرار گیرد.

یکی از اصلی ترین نشانه های خرابی شیر برقی ماشین ظرفشویی، تمیز نشدن ظروف است. به هر حال مشکل هر چه که باشد با دریافت خدمات و سرویس های تعمیر در محل مرکز تعمیرات لوازم خانگی برطرف خواهد شد.

چرا باید شیر برقی ظرفشویی تعویض شود؟

از آنجایی که شیر برقی ظرفشویی یک بخش ویژه ی امنیتی می باشد؛ بهتر است به جای تعمیر، تعویض گردد. علاوه بر این معمولا خرابی های این قسمت از ظرفشویی غیر قابل تعمیر هستند. ممکن است پس از گذشت مدت زمان کوتاهی ایرادات تعمیر شده بار دیگر در AQUA STOP نمایان شوند. فراموش نکنید که تعویض شیر برقی ماشین ظرفشویی در هر برندی می تواند پروسه ی تخصصی مهمی باشد.

این کار را تنها به دست کارشناسان مجرب بسپارید. چراکه باید با ابزارآلات پیشرفته و مهارت بالا فرآیند تعویض به درستی طی شود. نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی به شما این اطمینان را می دهد که کارایی شیر برقی با تعویض صحیح و اصولی آن به بهترین شکل ممکن بازگردانی خواهد شد. کافی است با ما تماس بگیرید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.