جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر تلویزیون

تعمیر تلویزیون، اقدامی هزینه بر بوده و بهتر است تا وقتی از خرابی مطمئن نشده اید، اقدام به ترمیم این دستگاه نکنید. از طرفی برخی از ایرادهای این دستگاه جدی نیستند و خود به خود برطرف می شوند. البته این بدان معنی نیست که مشکل کاملا حل شده است. شما باید بدانید که چه موقع نیاز به تعمیر تخصصی تلویزیون است تا از تشدید مشکلات دستگاه و خرابی دیگر قطعات آن جلوگیری کنید.

در این مطلب ما بخشی از ایرادات رایج تلویزیون ها را بررسی کرده و شما را با نحوه تعمیرات تلویزیون آشنا می کنیم. اما نکته مهم تر، تعمیر تلویزیون با ضمانت است. همکاران ما پس از ترمیم تلویزیون به شما ضمانت نامه مرکز سخت افزار ایران را ارائه می دهند. به این ترتیب می توانید از تعمیر درست و اصولی دستگاه اطمینان داشته باشید و در صورت مشاهده ایراد، آن را در مدت زمان تعیین شده پیگیری و برطرف کنید.

تعمیر تلویزیون

تعمیرات تلویزیون ال جی

تلویزیون جزء ملزومات خانه است و معمولا ساعات زیادی در طول شبانه روز روشن و در حال کار است. حجم کاری بالا در کنار عواملی مثل آلودگی، گرد و خاک، نفوذ رطوبت و … منجر به آسیب پذیر بودن این دستگاه شده و این اصلا ربطی به برند دستگاه ندارد. مشکلات تلویزیون اغلب به گونه ای هستند که برطرف کردن آنها نیاز به برخورداری از تخصص و مهارت بالایی دارد. در واقع تعمیرکار باید با ساختار تلویزیون و نحوه قرارگیری قطعات آشنایی کامل داشته باشد.

در غیر این صورت ممکن است یک اشتباه منجر به خرابی بیشتر دستگاه و افزایش هزینه تعمیرات شود. نمایندگی تخصصی تعمیرات تلویزیون، فعالیت بسیار خوبی در زمینه تعمیر انواع تلویزیون های برند ال جی دارد. همکاران ما به خوبی با مدل های متنوع این برند و ساختار آنها آشنایی داشته و می توانند ضمن عیب یابی دقیق، تخصصیی ترین خدمات را در زمینه تعمیر تلویزیون ال جی به دارندگان این دستگاه ها ارائه دهند.

تعمیر تلویزیون های سامسونگ

چنانچه تلویزیون سامسونگ شما دچار مشکلاتی از قبیل پرش تصویر، دیر روشن شدن، روشن نشدن، خاموش شدن، عدم ارائه تصویر، داغ کردن و … شده است، نمایندگی مجاز تعمیرات تلویزیون در خدمت شماست.

همکاران ما پس از عیب یابی تلویزیون و شناسایی بخش های آسیب دیده، قطعات معیوب را متناسب با شدت خرابی، ترمیم و یا در صورت نیاز تعویض می کنند. گفتنی است تعمیر تلویزیون های سامسونگ محدود به یک مدل خاص نبوده و انواع ال سی دی، ال ای دی، پلاسما و سینما خانگی را شامل می شود.

مرکز تخصصی تعمیرات تلویزیون سونی

اگر دنبال مجموعه ای معتبر هستید که تعمیر تلویزیون شما را به شکل حرفه ای انجام دهد، نمایندگی تلویزیون مرکز سخت افزار ایران در خدمت شما عزیزان است. این مرکز ضمن بهره مندی از تجهیزات پیشرفته و حضور کارشناسان مجرب و دوره دیده، خدمات درخوری را پیرامون ترمیم انواع تلویزیون های برند سونی به کاربران ارائه می دهد.

خوشبختانه تعمیر تلویزیون سونی به جهت سیستم عیب یابی داخلی که دارد، با سرعت بیشتری انجام می شود. کافی است تکنسین با توجه به تعداد و نوع چشمک های چراغ جلوی تلویزیون، قطعه آسیب دیده یا معیوب را شناسایی کند. سپس با ترمیم یا تعویض آن قطعه، تلویزیون تعمیر شده و تمامی مشکلات و ایرادات آن برطرف می گردند.

تعمیر تلویزیون های پاناسونیک

نمایندگی تعمیرات تلویزیون پاناسونیک در مرکز سخت افزار ایران، خدمات ترمیمی انواع مدلهای این دستگاه را به دارندگان آنها ارائه می دهد. چنانچه از هریک از مدل های ال ای دی، ال سی دی، پلاسما و سینمای خانگی پاناسونیک استفاده می کنید، همکاران ما برای عیب یابی تخصصی و ترمیم بی نقص تلویزیون در خدمات تان هستند.

تکنسین های ما قطعات مختلف تلویزیون را به خوبی می شناسند و بر روشهای تعمیر و تعویض آنها تسلط کامل دارند. لذا می توانید اطمینان داشته باشید که مشکلاتی مثل روشن نشدن، خاموش شدن، قطع شدن تصویر، قطعی صدا، پرش تصویر و … به صورت کامل برطرف می شوند و دیگر شاهد آنها نخواهید بود.

تعمیر تلویزیون شارپ

اگر از تلویزیون های ال ای دی یا ال سی دی برند شارپ استفاده می کنید و اخیرا مشکلاتی در این دستگاه مشاهده کرده اید، نمایندگی تعمیر تلویزیون شارپ تخصصی ترین خدمات را در این زمینه به شما ارائه می دهد. عواملی مثل آلودگی، گرد و خاک، نفوذ رطوبت و …، آسیب پذیری قطعات و بخش های مختلف تلویزیون را بیشتر کرده اند. بنابراین ممکن است شاهد بروز مشکلاتی در نحوه کار LED یا LCD خود باشید.

مثلا ممکن است بر اثر خرابی بک لایت، تصویر قطع شده و تنها صدا پخش شود. یا ممکن است فلت های تصویر در پنل آسیب ببینند و تصاویر به طور کلی پخش نشوند. تیم تعمیر تلویزیون sharp با بهره مندی از دانش روز دنیا در حوزه ترمیم انواع تلویزیون برای برطرف کردن مشکلات و ایرادهای این دستگاه در خدمت شما هستند.

تعمیرات تخصصی تلویزیون اسنوا

تلویزیون جزو ملزومات زندگی است و یکی از مهم ترین لوازم خانگی به شمار می رود. این دستگاه قطعات و اجزای بی شماری دارد که هریک دارای ساختار و عملکرد ویژه ای هستند. از این رو تعمیرات تلویزیون هم تبدیل به امری دشوار و نیازمند مهارت بالا شده است. تعمیرکاری که این دستگاه را بررسی و ترمیم می کند باید تمامی قطعات را به خوبی بشناسد و نحوه باز و بسته کردن هریک را به خوبی بلد باشد.

در غیر این صورت احتمال آسیب دیدگی بیشتر تلویزیون بسیار بالاست. بنابراین ضروری است که تعمیرات تلویزیون خود را به یک مجموعه مجاز، معتبر و حرفه ای بسپارید. مرکز تعمیرات تخصصی تلویزیون اسنوا این شرایط را فراهم کرده است. برای دریافت خدمات مربوط به تعمیر هریک از مدل های تلویزیون اسنوا کافی است با نمایندگی مجاز تعمیر تلویزیون در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

تعمیر تلویزیون های ال سی دی

تعمیر تلویزیون ال سی دی، نیازمند شناخت دقیق قطعات این دستگاه و آشنایی با نحوه ترمیم و تعویض آنهاست. برای برطرف کردن ایرادات lcdها باید دستگاه با توجه به علائم آن عیب یابی شود. روند عیب یابی در برندهای مختلف به شکل متفاوت انجام می شود. مثلا ال سی دی های سونی یک سیستم عیب یابی داخلی دارند که تکنسین با توجه به آن، می تواند مشکل دستگاه را ریشه یابی کند.

پس از شناسایی قطعه یا قطعات آسیب دیده، بخش هایی همچون پنل، آمپلی فایر، برد، برد پاور، اسپیکر، پاور، برد تی کان، بک لایت، تیونر(در مدل های مجهز به گیرنده داخلی) و … ترمیم می گردند. البته برخی از این اجزا همچون پنل، قابل تعمیر نبوده و حتما باید با یک نمونه جدید جایگزین گردند.

تعمیرات تلویزیون ال ای دی

تعمیر تلویزیون ال ای دی در برخی از بخش ها و مراحل با تعمیرات ال سی دی متفاوت است. البته بیشتر مراحل مشابه هستند و مهم ترین تفاوت میان این دو مدل تلویزیون، بک لایت آنهاست. LCDها دارای لامپ های فلورسنت هستند در حالی که LEDها از لامپ های ال ای دی بهره می برند.

این ویژگی نوع تعمیر بک لایت را نیز تغییر داده و مستلزم بهره مندی از مهارت ویژه ای کرده است. تکنسین های نمایندگی تعمیرات تلویزیون، انواع LED را عیب یابی و ترمیم کرده اند و تجربه و مهارت بالایی در این زمینه دارند. لذا می توانند ضمن عیب یابی دقیق و تخصصی، ایرادات این مدل محبوب را نیز به نحو احسن برطرف نمایند.

تعمیر تخصصی سینمای خانگی

تعمیرات شاسی، تعمیر و عیب یابی برد های ولتاژ، تعمیرات تخصصی برد آمپلی فایر، تعمیر برد پنل، تعمیر برد سوئیچ، عیب یابی و ترمیم تخصصی برد دیتا، رفع ایرادهای پنل ورودی و خروجی صدا و تصویر، عیب یابی و تعمیر اسپیکر و بلندگوها، تعمیرات تخصصی تیونر، تعمیر انواع برد مانیتور CRT & LCD & LED ، ترمیم و تعویض مدارهای مانیتور و فرکانس های عمودی و افقی، تعمیر و تعویض انواع Back Light، تعمیر مین برد ، برد ترانزیستور ، درایور BackLight ، برد تغذیه Lips ، تعمیرات منبع تغذیه و شناخت پاور سوئیچینگ و … بخشی از اقداماتی هستند که برای تعمیر سینمای خانگی انجام می شوند.

همانطور که می دانید سینما خانگی متشکل از چند بخش مختلف است که خرابی هریک از آنها روی عملکرد کلی دستگاه تاثیر می گذارد. لذا برای تعمیر تلویزیون های دارای سینما خانگی هم باید تمامی اجزا و بخش های آن مورد بررسی و ترمیم قرار بگیرند.

تعمیر تلویزیون پلاسما

روند تعمیر تلویزیون پلاسما به طور کلی با دیگر مدلها متفاوت است. پلاسماها از نظر ساختاری کاملا با ال ای دی ها و ال سی دی ها فرق دارند و تعمیر آنها مستلزم رعایت نکات ویژه ای است. مثلا اگر پلاسما به مدت طولانی تصاویر ساکن را نمایش دهد، پیکسل ها آسیب دیده و در نتیجه، صفحه نمایش نقطه سوز می شود. در این شرایط تعمیرات تلویزیون کار بسیار سختی است و بعضا هزینه زیادی هم به همراه دارد.

همچنین اگر گاز به مدت طولاني تحريک و گرم مي شود، ال سی دی تلویزیون پلاسما آسیب خواهد دید؛ وجود محافظ صفحه نمایش یا همان اسکرین سیور در این مدل دقیقا به همین دلیل است. پنل این دستگاه نیز به طور کلی غیر قابل تعمیر است و در صورت آسیب دیدگی آن، تنها گزینه پیش رو خرید یک تلویزیون جدید است.

این مقاله را از دست ندهید: دلیل آبی شدن صفحه تلویزیون چیست؟

خدمات نمایندگی تعمیر تلویزیون

از جمله خدمات نمایندگی تعمیرات تلویزیون می توان به تعمیرات شاسی تلویزیون، رفع مشکل پرش تصویر تلویزیون، تعمیر و عیب یابی برد های ولتاژ تلویزیون، تعمیرات تخصصی برد آمپلی فایر، تعمیر برد پنل تلویزیون، تعمیر برد سوئیچ، عیب یابی و ترمیم تخصصی برد دیتا، رفع ایرادهای پنل ورودی و خروجی صدا و تصویر، عیب یابی و تعمیر اسپیکر و بلندگوها، تعمیرات تخصصی تیونر تلویزیون، تعمیر انواع برد مانیتور CRT & LCD & LED ، ترمیم و تعویض مدارهای مانیتور و فرکانس های عمودی و افقی، تعمیر و تعویض انواع Backlight، تعمیر مین برد ، برد ترانزیستور ، درایور BackLight ، برد تغذیه Lips ، تعمیرات منبع تغذیه و شناخت پاور سوئیچینگ و … اشاره کرد.

 • تعمیر بک لایت تلویزیون

یکی از مراحل مهم در روند تعمیرات تلویزیون، ترمیم قطعه ای به نام بک لایت است. بک لایت مجموعه ای از چند لامپ فلورسنت است که نور را به پنل می تاباند. در واقع اگر بک لایت یا این لامپ ها ایرادی داشته باشند، پنل هم تصویر ندارد یا تصویر تیره و کم نور می شود. نکته ای که وجود دارد این است که برای تعمیر بک لایت تلویزیون، نیاز به باز کردن پنل است.

اگر کوچک ترین اشتباهی در مراحل باز کردن پنل رخ دهد، این قطعه به شدت آسیب دیده و امکان تعمیر آن وجود ندارد. به همین دلیل هم تیم کارشناسان نمایندگی مجاز تعمیر تلویزیون، از ابزار و دستگاه های بسیار پیشرفته برای ترمیم یا تعویض بک لایت استفاده می کنند تا خود بک لایت و پنل آسیبی نبینند و شما ناچار به پرداخت هزینه های چند برابری نباشید.

 • تعمیر مین برد تلویزیون

برای تعمیر مین برد تلویزیون، نیاز به بیرون آوردن این قطعه و بررسی دقیق اجزاء آن می باشد. مین برد یا همان برد اصلی، یک قطعه استراتژیک است که به نوعی با همه بخش های این دستگاه در ارتباط است. سیگنال ها در این قطعه و به کمک cpu پردازش می شوند و در نهایت، باعث نمایش تصویر می شوند.

اجزاء مین برد شامل پردازشگر، حافظه رم، ورودی و خروجی های مختلف از جمله ورودی صدا، تصویر، یو اس بی و HDMI می شوند. اگر هریک از این بخش ها درست کار نکنند، عملکرد تلویزیون هم مختل می شود. برای تعمیر تلویزیون در صورت خرابی برد، خازن های معیوب تعویض و بخش های دیگر برد نیز اصلاح می گرند. البته در صورت سوختن این قطعه، امکان تعمیر آن وجود نداشته و تنها با تعویض مین برد می توان عملکرد تلویزیون را به حالت عادی بازگرداند.

 • تعمیر ال سی دی تلویزیون LCD

تلویزیون LCD اولین نمونه از تلویزیون های صفحه تخت و مسطح است که با فناوری بسیاری متفاوت تری در مقایسه با تلویزیون های CRT تولید و عرضه شده است. به طوری که تلویوزیون های CRT را کلا در حاشیه برده و تمام توجهات را به سوی خود جلب کرده است. با وجود تمام کیفیتی که این تلویزیون دارد، نقاط ضعفی هم برای آن مطرح است که اینجا درباره آن بحثی نداریم؛ اما همین نقاط ضعف سبب شده اند که خرابی هایی در این تلویزیون ظاهر شوند و کاربر را نگران کند.

برای مثال تلویزیون روشن نمی شود یا روشن می شود، اما تصویری ندارد و فقط صدا دارد یا اینکه صدا ندارد و فقط تصویر دارد. اینگونه خرابی ها و خرابی های اینچنینی حتما نیاز به بررسی های دقیق دارند تا به خوبی ریشه یابی شوند و درست هم تعمیر شوند. از همین رو است که واحد اختصاصی تعمیر ال سی دی تلویزیون را راه اندازی کرده ایم تا به صورت حرفه ای ایرادات تلویزیون را بررسی کنیم و مشکلات آن را از ریشه حل کنیم. واحد تعمیرات تلویزیون خدماتی نظیر تعمیر بک لایت تلویزیون LCD، تعمیر و تعویض پنل تلویزیون ال سی دی، تعمیر آبخوردگی تلویزیون LCD ، تعمیر تیونر تلویزیون ال سی دی و … را ارائه می دهد.

 • تعمیر پاور تلویزیون

تعمیر پاور تلویزیون نیازمند بررسی دقیق و تخصصی است. در صورتی که پاور تلویزیون شما با مشکلی مواجه شده است، می‌توانید به نمایندگی تعمیر تلویزیون مراجعه کنید. تکنسین های ما قادرند ورودی و خروجی‌های پاور را بررسی کنند و قطعات معیوب را تعویض نمایند. همچنین، آنها جوش کاری یا تعمیرات الکترونیکی لازم را انجام می دهند. مهمترین نکته این است که اگر تخصص نداریداز تعمیرات تلویزیون به دست خودتان خودداری کنید. پروسه تعمیر پاور تلویزیون نیاز به صبر و دقت دارد تا تعمیرکار تلویزیون مشکل را به درستی تشخیص داده و برطرف نماید.

 • تعمیر برد تیکان تلویزیون

تعمیر برد تیکان تلویزیون نیازمند مهارت‌ها و دانش فنی می‌باشد. در صورتی که برد تیکان تلویزیون شما با مشکلی مواجه شده است، بهتر است از تعمیرکاران مجاز و متخصص در این زمینه استفاده کنید. تعمیرکاران تلویزیون در نمایندگی تعمیرات تلویزیون مشکل را تشخیص داده و مشکل را برطرف می کنند. معمولاً در صورتی که برد تیکان تلویزیون دچار خرابی شده باشد، تعمیرکاران متخصص قادر به تعویض قطعات معیوب، جوش کاری، یا تعمیر مدارهای الکترونیکی هستند.

 • تعمیر تیونر تلویزیون 

تیونر در فرایند دریافت تصاویر در تلویزیون نقش اساسی دارد. این قطعه فرکانس های مختلف را دریافت کرده و آنها را به صورت صوت و تصویر ارائه می دهد.

 • تعمیر بلندگوی تلویزیون

بلندگوی تلویزیون یکی از اجزای مهم و قابل توجه در تجربه تماشای تلویزیون است. در صورتی که بلندگوی تلویزیون شما با مشکلاتی مواجه شود، ممکن است برخی از راهکارهای تعمیر در نظر بگیرید. ابتدا، می‌توانید کابل صدا را بررسی و مطمئن شوید که به درستی و به طور محکم به تلویزیون متصل شده است. سپس، حجم صدا را بررسی کنید و مطمئن شوید که به درستی تنظیم شده است. اگر با این راهکارها به نتیجه نرسیدید، ممکن است نیاز به تعمیر یا تعویض بلندگوهای تلویزیون داشته باشید. در این صورت، می توانید حل مشکل را به کارشناسان نمایندگی تعمیرات تلویزیون در مرکز سخت افزار ایران بسپارید.

لیست خدمات تعمیر تلویزیون در کلینیک لوازم خانگی

 • رفع مشکل کار نکردن کنترل تلویزیون
 • تعمیر بالا رفتن برق قسمت ورتیکال در مانیتور ال جی
 • تعمیر روشن‌نشدن مانیتور ال جی
 • تعمیر مانیتور ال جی با مشکل سیاه‌شدن صفحه بعد از کار کردن
 • رفع ایراد خاموش‌شدن مانیتور ال جی
 • رفع مشکل تصاویر دارای خطوط برگشتی
 • رفع اختلالات مربوط به داغ کردن مانیتور ال جی
 • تعمیر قطع و وصلی تصویر در مانیتور ال جی
 • رفع مشکل عدم نور در مانیتور ال جی
 • تعمیر قطع‌شدن تصویر و افتادن دو خط ورتیکال روی صفحه در مانیتور ال جی
 • تعمیر کم و زیاد شدن نور چراغ استند بای مانیتور ال جی
 • برطرف‌کردن خط‌های پر نور سفید بر روی تصویر مانیتور ال جی
 • برطرف‌کردن مشکل فقدان رنگ در مانیتور ال جی
 • تعمیر و عیب‌یابی مانیتور ال جی با مشکل سوختن پاور
 • رفع عیب خراب بودن تصویر مانیتور ال جی
 • رفع عیب دیر آمدن تصویر مانیتور ال جی
 • تعمیر و عیب‌یابی مانیتور ال جی با مشکل نداشتن تصویر
 • تعمیر مانیتور ال جی با مشکل صدای صوت‌های ولتاژ
 • رفع اختلال چشمک‌زدن LED جلو و روشن نشدن مانیتور ال جی
 • تعمیر، عیبیابی و سرویس مانیتور ال جی با مشکل سوزاندن مکرر ترانزیستور خروجی
 • سرویس و تعمیر مانیتور ال جی با مشکل سوختن ترانزیستور افقی
 • تعمیر، عیبیابی و سرویس ال جی با مشکل صدای ناهنجار از های‌ولتاژ
 • تعمیر و عیب‌یابی مانیتور ال جی با مشکل خراب شدن آی سی ایپرام
 • تعمیر، عیبیابی و سرویس مانیتور ال جی با مشکل هاله رنگ در تصویر
 • تعمیر و عیب‌یابی مانیتور ال جی با مشکل داغ کردن بیش از حد آی سی ورتیکال
 • تعمیر، عیبیابی و سرویس مانیتور ال جی با مشکل قفل شدن روی یک کانال و نمایش قفل کودک
 • عیب یابی مانیتور ال جی با مشکل نداشتن تصویر صدا در ورودی IV
 • عیب‌یابی و تعمیر مانیتور ال جی با مشکل ایراد ایست وست

نحوه تعمیرات تلویزیون

در گام نخست با تماس تلفنی کاربر تلاش می کنیم که با ارائه مشاوره جهت تعمیرات تلویزیون توسط تکنسین های ماهر و زبده مرکز، مشکل را رفع نماییم. در صورتی که با مشاوره تلفنی، تعمیر تلویزیون محقق نشد، در کمترین زمان ممکن و در صورت تایید و رضایت کاربر، تکنسین و متخصص مجرب به محل شما اعزام خواهد شد. در اکثر موارد تعمیر تلویزیون شما در محل عملیاتی می شود و دستگاه سالم به کاربر تحویل داده می شود، در غیر این صورت چنانچه نیاز به تعمیر برد الکترونیکی یا تعویض قطعات خاص باشد به کارگاه مجهز مرکز تعمیر تلویزیون منتقل شده و بعد از اجرای کامل و بی نقص تعمیر، دستگاه ( در کوتاه ترین زمان ) به شما تحویل داده می شود. همه خدمات مرکز تعمیر تلویزیون دارای شرایط ضمانتی ایده آل و بی نظیری هستند.

نحوه نگهداری صحیح و استفاده درست از تلویزیون

نگهداری و مراقبت صحیح از وسایل و تجهیزات می تواند بر طول عمر و راندمان کاری آنها تاثیر بسزایی بگذارد. خانواده تلویزیون ها نیز از این قاعده مستثنی نبوده و نیستند. با استفاده صحیح و مراقبت لازم از آنها می توانیم تعمیرات تلویزیون را همواره به تعویق اندازیم و بی نیاز از این سرویس باشیم. با نگهداری درست و صحیح از این دستگاه در طولانی مدت، از افت کارایی آنها جلوگیری می کنیم و همواره دستگاهی سالم و بی نقص خواهیم داشت.

 • از آنجایی که این روزها بیشتر تلویزیون ها ال سی دی یا ال ای دی هستند، باید مراقب ضربه خوردن های این دستگاه باشید.
 • کنترل تلویزیون را به دقت محافظت کنید، زیرا این قطعه کارای بسیاری در دستگاه دارد.
 • دقت کنید سوراخ‌های تهویه پشت تلویزیون پوشانده نشود تا تبادل حرارتی و خنک شدن تلویزیون به سهولت انجام گیرد.
 • به محض مشاهده ریختن آب و یا هر گونه مایع دیگری بر روی تلویزیون ، دوشاخه را سریعا از برق کشیده و آن را پاک کنید. چون ممکن است مایع به داخل منافذ نفوذ کرده و در نتیجه جرقه الکتریکی به وجود آید که در این صورت، خسارات جبران ناپذیری به دستگاه شما وارد می گردد.
 • حتما از یک محافظ و ترانس خودکار با ولتاژ مناسب، برای عمر بیشتر تلویزیون استفاده کنید.

تعمیرات تلویزیون در تهران

اگر به دنبال یک واحد تخصصی برای تعمیر تلویزیون خود در تهران هستید، ما به شما واحد تخصصی تعمیر تلویزیون در تهران را معرفی می کنیم. این واحد تعمیراتی ابزار و دستگاه های مدرن و پیشرفته ای دارد. از همین رو می تواند تمام مشکلات تلویزیون های قدیمی و جدید را شناسایی و برطرف کند. 

واحد تخصصی تعمیر تلویزیون در تهران ابتدا به کمک تجهیزات پیشرفته مشکل موجود را بررسی می کند و سپس مسیر تعمیر و ترمیم را انتخاب و اجرا می کند. این واحد معتبر تعمیراتی تمام مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری دستگاه شما را ریشه یابی می کند. اگر نمی توانید تلویزیون خود را به واحد تعمیرات تلویزیون در تهران ارجاع دهید، می توانید از خدمات سرویس در محل این مرکز معتبر استفاده کنید.

تعمیر تلویزیون در منزل

یکی از سرویس های ویژه و کاربردی نمایندگی تعمیرات تلویزیون در مرکز سخت افزار ایران، سرویس و تعمیرات این دستگاه در منزل است. انتقال تلویزیون به تعمیرگاه هم هزینه بالایی دارد و هم خطرات خاص خود را به همراه دارد. ممکن است تلویزیون در حین جابجایی ضربه خورده و یا خط و خش روی آن بیفتد. بنابراین کاربران بیشتر تمایل دارند که این دستگاه در منزل تعمیر شده و نیازی به بیرون بردن و جابجایی آن نباشد.

کافی است با واحد تعمیر تلویزیون در نمایندگی لوازم خانگی تماس بگیرید و اطلاعاتی از جمله مدل دستگاه و مشکلات آن را به همکاران ما اطلاع دهید. در اولین فرصت تیم تعمیراتی با تجهیزات مورد نیاز به محل اعزام شده و ضمن بررسی دقیق تلویزیون، آن را به شکل حرفه ای ترمیم می نمایند. گفتنی است خدمات تعمیر تلویزیون در منزل با ضمانت نامه معتبر همراه هستند و می توانید از اصالت آنها اطمینان کامل داشته باشید.

سوالات و مشکلات رایج تلویزیون

چگونه تلویزیون آبخورده را تعمیر کنیم؟

اگر مایع پاک کننده را مستقیما به صفحه تلویزیون بپاشید، امکان آبخوردگی تلویزیون وجود دارد. در این حالت رطوبت وارد پنل شده و به فلت های تصویر آسیب جدی می زند. اما گاهی هم ممکن است آب روی تلویزیون بریزد. برای تعمیر تلویزیون آبخورده، باید قطعات بررسی شوند تا مشخص شود کدام قطعات و چه میزان آسیب دیده اند. مثلا اگر فلت های تصویر سوخته باشند، باید آنها را تعویض کرد. اگر رطوبت به مین برد، پاور و … رسیده باشد، ممکن است حتی تعویض این قطعات بی فایده باشد. در بیشتر موارد، پنل آسیب داده و امکان تعمیر آن وجود ندارد. در صورت آبخوردگی تلویزیون خود، آن را خاموش کرده و با یک تکنسین مجرب تعمیرات تلویزیون تماس بگیرید تا دستگاه را عیب یابی و ترمیم کند. به هیچ عنوان در این شرایط تلویزیون را روشن نکنید.

چرا تلویزیون دیر روشن می شود؟

اگر پاور یا مین برد و اجزاء آن، به ویژه خازن ها، ایراد داشته باشند، ممکن است تلویزیون دیر روشن شود. در واقع خازن ها از کار افتاده اند و ولتاژ به موقع به قطعات نمی رسد؛ در نتیجه تلویزیون به صورت عادی روشن نشده و تاخیر دارد. برای رفع مشکل دیر شدن تلویزیون، اول برد پاور و خازن ها وارسی می شوند. سپس خازن های آسیب دیده با خازن های جدید جایگزین می شوند تا برد به صورت عادی و بدون ایراد کار کند. به این ترتیب مشکل حل شده و تلویزیون در زمان مناسب روشن می شود.

چرا تلویزیون سیگنال ندارد؟

اگر تلویزیون شما از نوع دیجیتال است و سیگنال ندارد، کارشناسان تعمیرات تلویزیون، قطعه ای به نام تیونر را مورد بررسی قرار می دهند. این قطعه مسئول دریافت و پردازش سیگنال ها و تبدیل آنها به تصویر است و اگر معیوب باشد، تلویزیون در دریافت سیگنال ها دچار اختلال می شود. ارتفاع نامناسب آنتن یا خوب نبودن محل نصب آن هم می تواند باعث سیگنال نداشتن تلویزیون شود. کیفیت پایین آنتن هم می تواند در این مساله دخیل باشد و مانع از دریافت و نمایش درست سیگنال ها شود. همچنین اگر آمپلی فایر تلویزیون به هر دلیلی درست کار نکند، ممکن است سیگنال ها به تصویر تبدیل نشده و به نمایش در نیایند.

چگونه بدون آسیب تلویزیون را تمیز کنم؟

برای تمیز کردن تلویزیون از دستمال نرم و خشک استفاده کنید. به هیچ وجه دستمال را آغشته به آب یا محلول های شستشو نکنید زیرا ممکن به پنل تلویزیون شما آسیب وارد شود. در صورت وجود لکه دستمال را با چند قطره آب مرطوب کنید به گونه ای که رطوبت آن حس نشود.

عنوان محتوای باز شونده

آیا داغ شدن تلویزیون طبیعی است؟

داغ شدن تلویزیون در اثر استفاده ی طولانی مدت طبیعی است. بعد از دوساعت تلویزیون را خاموش کرده و به آن استراحت بدهید. اما اگر تلویزیون شما در حالت عادی هم بیش از حد داغ است این موضوع غیر طبیعی بوده ونشان خرابی قطعات داخلی می باشد. لذا لازم است برای تعمیر تلویزیون اقدام نمایید.

4.8/5 (41 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.