جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

علت پرش تصویر تلویزیون چیست؟

پرش تصویر مشکلی نه چندان رایج در تلویزیون است که هنگام بروز آن، تصاویر یکنواختی و شفافیت لازم را نداشته و به صورت کامل نمایش داده نمی شوند. البته این ایراد چندان در تلویزیون ها شایع نیست اما برخی از کاربران از بروز آن شکایت دارند. پرش تصویر تلویزیون ایرادی آزار دهنده است و مانع از تماشای تصاویر می شود. ما در ادامه این مطلب ضمن بررسی دلایل بروز این مشکل، راه حل های برطرف کردن آن را نیز به شما عزیزان ارائه خواهیم داد.

این ایراد معمولا ناشی از مشکلات پنل است و با تعمیر یا تعویض پنل برطرف خواهد شد. اگر مشکل پرش تصویر را در تلویزیون خود مشاهده کرده و به دنبال رفع آن هستید، پیشنهاد می دهیم مطلب امروز را تا انتها دنبال کنید. در صورت نیاز به خدمات تخصصی تر نیز تیم تعمیرات تلویزیون با ضمانت مرکز سخت افزار ایران در خدمت شما خواهند بود.

علت پرش تصویر تلویزیون چیست؟

دلایل پرش تصویر تلویزیون

سوسو زدن یا پرش و لرزش تصویر، با معیار Image Flicker سنجیده می شود. اگر نوارهای حرکتی تصویر کوچک ترین آسیبی ببینند یا به هر دلیلی درست کار نکنند، دیگر شاهد یک تصویر روان و بدون پرش در تلویزیون نخواهیم بود. بنابراین باید گفت که یکی از دلایل پرش تصویر در تلویزیون، خرابی یا از کار افتادن این نوارهاست. دیگر معیار جالب برای عیب یابی در این شرایط، جهت پرش تصویر است. اگر پرش تصویر به سمت بالا باشد، یعنی علت آن کم شدن فرکانس عمودی است. اما پرش و بریدگی تصویر به سمت پایین به این معنی است که فرکانس عمودی افزایش پیدا کرده است.

نکته حائز اهمیت در این مورد این است که پالس عمودی و افقی در تلویزیون های جدید از پالس کلاک پردازشگر تصویر تهیه می شود. به همین دلیل هم این مشکل در محصولات جدید بسیار کمتر مشاهده می شود. البته این به معنای حذف کامل مشکل نیست و همچنان گاهی می بینیم که تصویر تلویزیون ها دچار پرش و ناهماهنگی می شود. به هر ترتیب شما باید در اولین فرصت دلایل لرزش تصویر در تلویزیون خود را شناسایی کرده و آنها را برطرف کنید. گاهی مشکل جدی است و نیاز به تعمیر یا حتی تعویض برخی قطعات داخلی تلویزیون خواهد بود.

 رفع مشکل پرش تصویر تلویزیون

برای برطرف کردن مشکل پرش تصویر تلویزیون ، باید بر اساس دلایل و عوامل ایجاد کننده عمل شود. از آنجا که مشکلات تصویر معمولا ریشه در پنل داشته و پرش تصویر تلویزیون نیز به دلیل معیوب بودن پنل اتفاق می افتد، تعمیر این قطعه بهترین راه حل خواهد بود. البته تعمیر پنل تلویزیون معمولا امکان پذیر نیست. در بیشتر موارد آسیب دیدگی های پنل به گونه ای هستند که نمی توان آنها را ترمیم کرد و راهی جز تعویض پنل باقی نخواهد ماند. البته تعویض پنل هزینه زیادی دارد و تقریبا معادل قیمت یک تلویزیون جدید خرج خواهد داشت.

بنابراین در این شرایط بهتر است از تعویض پنل صرف نظر کرده و یک تلویزیون جدید خریداری کنید. اما پرش تصویر تلویزیون همیشه هم ناشی از خرابی پنل نیست. گاهی می توان مشکل را به راحتی برطرف کرد. اگر به موقع برای تعمیر و رفع مشکل لرزش تصویر تلویزیون خود اقدام کنید نیازی به تعویض پنل یا خرید تلویزیون جدید نخواهد بود. کارشناسان تعمیرات تلویزیون در محل تلاش می کنند که تا حد امکان مشکل پرش تصویر را بدون نیاز به تعویض پنل برطرف کنند.

تعمیر مین برد تلویزیون خود را به ما بسپارید

 نمایندگی تعمیرات تلویزیون

به طور کلی تعمیر تلویزیون مقوله ای است بسیار تخصصی که نیازمند محیطی مجهز بوده و نظارت کارشناسان مجرب این حوزه را طلب می کند. مدیریت نمایندگی تلویزیون مرکز سخت افزار ایران، به این نکات توجه کرده و در راستای ارتقاء سطح کیفی خدماتش، بخشی مجزا را به بررسی و ترمیم این محصول اختصاص داده است. نمایندگی تعمیر تلویزیون ، به پیشرفته ترین ابزار و دستگاه های این حوزه مجهز شده و تکنسین های متخصص و ماهری در این مرکز فعالیت می کنند.

این تکنسین ها به کلیه مراحل تعمیر نظارت کامل داشته و مانع از بروز هرگونه خطا در این فرایند می شوند. به عنوان یکی از اصلی ترین خدمات این مرکز، می توان به تعمیر تلویزیون در محل اشاره کرد که کاربران با استفاده از آن، نیازی به مراجعه حضوری به مرکز تعمیرات نخواهند داشت.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری