جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر کمپرسور یخچال

تعمیر کمپرسور یخچال بسیار مهم است زیرا قطعه ای است که به قلب تپنده ی آن شهرت دارد. در هر صورت اگر این قطعه دچار مشکل شود، عملکرد یخچال  به درستی پیش نخواهد رفت. این قطعه خود از بخش های  نظیر میلنگ، پیستون، سوپاپ تشکیل شده است. وظیفه ی این قطعه این است که گاز مبرد را با گرمای درون یخچال ذوب کرده و به داخل لوله های اوپراتور بفرستد.

با نگاه کردن به ظاهر کمپرسور سه لوله مشاهده می کنیم: لوله کور (مخصوص شارژ گاز)، لوله رفت (فشار گاز)  لوله برگشت (مکش). گاز مبرد با ذوب و انجماد در دو جایگاه کمپرسور و اوپراتور وظیفه ی سرمازایی دارد. این قطعه بر اثر ولتاژ های برق، ضربه یا هر دلیل دیگر نیاز به تعمیر یا تعویض خواهد داشت. خرابی کمپرسور یخچال نشانه هایی دارد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

تعمیر کمپرسور یخچال

 نشانه های خرابی کمپرسور یخچال

کمپرسور وظیفه ی سرد کردن فضای داخلی یخچال را بر عهده دارد اگر متوجه شدید که یخچال به اندازه ی قبل سرما تولید نمی کند و یا بوی نامطبوع انتشار می دهد به احتمال قوی کمپرسور یخچال مشکل پیدا کرده است. البته قبل از اطلاع به نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی می توانید با درجه بندی دوباره یخچال مطمئن شوید که کاهش سرمای دستگاه به خاطر افزایش دمای تنظیم شده ی یخچال نیست.

اگر صداهای غیرطبیعی از یخچال شنیدید به طور حتم کمپرسور دچار ایراد شده است. در صورتی که گاز مبرد به درستی وارد کمپرسور نشود نیز عملکرد این قطعه را از بین خواهد برد. در این وضعیت شما می توانید با مراجعه به تعمیرکاران خبره ی تعمیرات یخچال مطمئن شوید که مشکل از کدام قسمت است: از کمپرسور، کندانسو، اوپراتو یا گاز.

تعمیر کندانسور یخچال خود را به ما بسپارید

تعمیر کمپرسور یخچال

تعمیر کمپرسور یخچال نیاز به مهارت و تخصص فراوانی دارد که در کنار تجربه، از کلاس های بین المللی تعمیرات نیز به دست آمده باشد. هر دستگاهی پس از مدتی نیاز به تعمیر و سرویس خواهد داشت. کمپرسور یخچال نیز از این قضیه استثنا نیست. تعمیرکاری می تواند مشکلات کمپرسور را تشخیص داده و اقدامات لازم را انجام دهد که با این قطعه و حساسی آن ها آشنایی و تسلط کامل داشته باشد.

سوختن و خرابی اجزای کمپرسور، سرمازایی یخچال را مختل خواهد کرد. گاهی به دلیل تغییر شکل کمپرسور، سوختگی یا قطعی سیم های برق، نشتی گاز، جام کردن پیستون، شارژ اضافی گاز مبرد، انسداد و گرفتگی لوله مویی، خرابی فن کندانسور یخچال، خرابی اوپراتور و … عملکرد صحیح کمپرسور یخچال با اختلال مواجه خواهد شد. تکنسین های خبره ی نمایندگی تعمیرات به تست جریان کمپرسور و یا تست به وسیله ی اهم متر ریشه ی مشکل را یافته و اقدام به تعمیر کمپرسور یخچال می کنند. دلایل سرد نکردن یخچال چیست این مطلب را بخوانید.

تعویض کمپرسور یخچال

اگر کمپرسور سوخته باشد، یخچال روشن نخواهد شد. توصیه می کنیم که حتما به صورت دوره ای یخچال خود را سرویس کنید. می توانید با روغن کاری دروه ای آن از جلو افتادن زمان تعویض کمپرسور یخچال جلوگیری نمایید. اگر قصد تعویض کمپرسور را دارید مطالب زیر را دنبال کنید.

 • تهیه ی کمپرسور اصل مطابق با برند و مدل یخچال
 • قرار دادن شیر و لوله ی پروسس روی کمپرسور و قرار دادن درپوش روی آن
 • برای تعویض کمپرسور یخچال گاز مبرد را تخلیه نمایید
 • به فاصله ی 25 میلی متر، به وسیله ی لوله بر، لوله های متصل به کمپرسور را بریده و روی لوله های کمپرسور درپوش بگذارید.
 • به وسیله ی لوله ساکش و لوله ورودی کندانسور نیتروژن خشک را به داخل سیستم بدمید.
 • در طول مدت دمیده شدن نیتروژن خشک به داخل سیستم، درایر یا فیلتر را از خروجی کندانسور جدا نمایید. البته به یاد داشته باشید این قطعه به وسیله ی شعله باید جدا شود.
 • برای تعویض کمپرسور یخچال با دقت محل اتصال را تمیز کنید.
 • درایر جدید و کمپرسور اورجینال را نصب کنید.
 • بعد از وکیوم کردن یخچال، شارژ گاز مبرد آن انجام بگیرد.
 • نمایندگی تعمیرات یخچال

  نمایندگی تعمیرات یخچال با سال ها تجربه دریافته است که تنها راه پیشتاز شدن در میان همتایان خود، جلب رضایت مشتری است. کاربران ایرانی نیز مانند تمام مردم سراسر جهان خواهان جدیدترین یخچال های تولید شده در کمپانی های مختلف هستند. به همین دلیل نمایندگی تعمیرات یخچال تمام تلاش خود را به کار برده است تا واحدی مجزا و کاملا پیشرفته برای فروش انواع یخچال های مدرن ایجاد کند.

  این مرکز به منظور تحقق واقعی مشتری مداری، واحد مشاوره را نیز برای ارائه ی اطلاعات مورد نیاز کاربران راه اندازی کرده است. تعمیرات این نمایندگی مورد توجه ترین بخش آن است چرا که به جدیدترین دستگاه های عیب یابی و تعمیر مجهز شده است و توسط تکنسین های کارکشته ای اداره می شود که با سیستم ها و فناوری های مدرن به کار رفته در یخچال ها آشنایی و تسلط کامل دارند و کار تعمیر کمپرسور یخچال را در کوتاه ترین زمان با بهترین کیفیت انجام می دهند.

  3/5 (2 امتیاز)
  اشتراک گذاری