جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر پکیج گلدیران و رفع ارورهای آن

پکیج، امروزه به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی شهری، آپارتمان نشینی و عمده ترین وسیله گرمایشی در بسیاری از اماکن تبدیل شده‌ است. پکیج گلدیران نیز از برندهای خوشنام، پرآوازه و پیشرو در این صنعت است. گرمای مطبوع و قابل کنترل و امکان استفاده مداوم از آب گرم در تمام فصول سال تنها بخشی از مزایای بکارگیری این گونه ملزومات محسوب می‌شوند. علاوه بر اینها، مواردی چون دسترسی آسان به امکانات تعمیر و سرویس دوره ای و وجود کارشناسان مجرب جهت سرویس پکیج گلدیران نیز از مزیت های آن هستند. 

در این نوشتار با ارورهای پکیج گلدیران آشنا می‌شوید. هم چنین نکات خاص برای رفع اینگونه مشکلات را به شما معرفی کرده و از خدمات قابل عرضه در نمایندگی تعمیرات پکیج در این رابطه نیز با خبر می‌شوید. اگر از کاربران این برند پکیج دیواری گلدیران هستید، یا به مطالب فنی علاقمندید، مطالعه این مطلب می‌تواند برای شما نیز مفید واقع شود.

تعمیر پکیج گلدیران

تعمیر پکیج گلدیران از طریق شناسایی ارورهای پکیج

کد خطا یا همان Error به معنای اعلام عیب و خطا یابی در ملزومات دیجیتال است که بر روی صفحه نمایشگر یا LED دیده می شود. این اعلام کد خطا کار تشخیص مشکل موجود و در پی آن تعویض قطعات یا تعمیر پکیج گلدیران را آسان تر می‌کند. این کدها و معانی آنها در پکیج نامبرده به شرح زیر تعریف شده‌اند:

Error E1 پکیج ال جی

این کد به معنای خرابی سنسور در پکیج است. این حسگر مسئول تشکیل شعله است. در نبود شعله امکان وجود مشکل در یکی از بخش های گاز ورودی یا بسته بودن دودکش وجود دارد. در صورت چک این دو مورد و اطمینان از بی ارتباط بودن موضوع به این دو، احتمال خرابی برد زیاد است. در این صورت بهتر است برای سرویس پکیج گلدیران با نمایندگی تماس گرفته و مشکل را با آنها در میان بگذارید. حضور کارشناس و بررسی دقیق این موارد یا اشکالات احتمالی در برد دستگاه، به روند تعمیر پکیج گلدیران سرعت و اطمینان می‌بخشد.

Error E2 پکیج گلدیران

این کد خطا هنگامی بر صفحه نمایشگر ظاهر می شود که مبدل پکیج بیش از حد داغ شده باشد. این موضوع  بخاطر عدم نمایش حرارت پکیج اتفاق می افتد که با وجود رسوب در دستگاه رخ می‌دهد. راه حل رفع این مشکل هم رسوب زدایی پکیج در بخش رادیاتور پکیج ال جی است. البته این کار باید حتما بعد از رفع مشکل مبدل انجام شود.

E3 Error ال جی

این ارور به دلیل ایجاد رسوب در پکیج اتفاق می‌افتد و برای رفع آن باید هر چه زودتر اسید شویی پکیج توسط تعمیرکاران پکیج باید انجام شود. این کار ضمن رفع خطای  E3 افزایش راندمان دستگاه را در پی خواهد داشت.

E4 Error گلدیران

ارور E4 زمانی که فشار آب پایین باشد و دستگاه نتواند عملکرد مناسبی داشته باشد. این خطا بر روی نمایشگر نشان داده شده و یکی از رایج ترین ارورها در پکیج گلدیران است. برای رفع آن باید ابتدا از باز بودن شیر آب ورودی مطمئن شوید. سپس اگر خطا برطرف نشد به سراغ پمپ آب رفته و سالم بودن آن را بررسی نمایید. در صورتی که مشکل باز هم از بین نرفت،  باید با سرویس کار پکیج ال جی تماس حاصل کنید تا برای تعمیر پکیج گلدیران به محل بیاید.

E6 و E7 Error پکیج ال جی

اگر سنسور گرم کننده در پکیج گلدیران به هر دلیلی خراب شود ارور E6 و E7 را مشاهده خواهید کرد. بهتر است در این مورد به هیچ عنوان شخصا وارد کار نشوید. این موارد کاملا فنی و تخصصی بوده و بهتر است برای رفع این مشکل مستقیما از تعمیرکاران پکیج گلدیران کمک بخواهید.

E9 Error پکیج lg

این خطا مربوط به یخ زدگی پکیج است. سیستم گرمایشی گلدیران مجهز به سیستم ضد یخ است. برای جلوگیری از یخ زدگی کافی است مراقبت نمایید که به مدت طولانی گاز و برق پکیج را خاموش نگه ندارید. زیرا پکیج ها در دمای زیر صفر به سرعت منجمد می‌شوند. این مورد باعث آسیب رسیدن به دستگاه شده و ممکن است ترکیدن لوله ها و پمپ مبدل را در پی داشته باشد. بنابراین با اتخاذ تدابیر لازم از یخ زدگی دستگاه جلوگیری کنید و شاهد این ارور بر روی نمایشگر دیجیتال پکیج خود نباشید.

مشکلات رایج در پکیج گلدیران و علت آنها

در پکیج گلدیران نیز مانند سایر پکیج ها، وجود و بروز مشکلات جانبی پس از مدتی کارکرد امری کاملا طبیعی است. برخی از این مشکلات و راه حل مواجهه با آنها و تعمیرات پکیج lg را در ادامه مطلب مشاهده خواهید کرد.

مشکل گرم نشدن آب در پکیج گلدیران و بررسی علل آن

یکی از بزرگترین انتظارات دارندگان پکیج نسبت به کاربران وسایل گرمایشی سنتی، امکان استفاده مداوم از آب گرم جهت مصارف حمام، آشپزخانه و سایر موارد است. چنانچه در این روند اختلال پیش آید عملکرد پکیج دارای مشکل بوده و نیاز به بازبینی، عیب یابی و تعمیر پکیج گلدیران حتمی خواهد بود. علل زیر را می‌توان به عنوان اصلی ترین و رایج ترین مواردی که مانع از گرم شدن آب در پکیج می‌شوند بیان کرد:

 1. نصب دودکش نامناسب یا معیوب
 2. اشکال در لوله کشی آب مصرفی ساختمان، وجود ایراد در شیر آب خصوصا در انواع اهرمی و فشار کم آب ورودی به پکیج
 3. قطر نامناسب شلنگ گاز ورودی یا کم بودن ارتفاع شعله
 4. تنظیمات نامناسب دمای حرارت آب گرم
 5. کم یا زیاد بودن فشار گاز ورودی به پکیج
 6. تنظیم نامناسب فشار سیکل گرمایشی پکیج (فشار باید روی 1.5 بار تنظیم گردد)
 7. بروز اشتباه در محل نصب شلنگ آب سرد و گرم مصرفی در نصب اولیه پکیج

روشن نشدن پکیج ال جی و علت آن

روشن نشدن پکیج می‌تواند دلایل گوناگونی داشته باشد. برای شروع تعمیر و عیب یابی پکیج گلدیران در این بخش در زمانی که پکیج روشن نمی‌شود، ابتدا آن را مجددا راه اندازی کنید. یعنی پکیج را کاملا خاموش و دو شاخه آن را از پریز جدا نمایید.  سپس مجددا آن را وصل کرده و دوباره روشن کنید. اگر با راه اندازی مجدد پکیج روشن نشد احتمالا مشکل جدی است و برای رفع آن نیاز به یک متخصص دارید. گرچه، معمولا بسیاری از مشکلات مربوط به پکیج ساده بوده و توسط خودتان قابل حل است.

خوشبختانه نسل جدید پکیج‌ها مجهز به نمایشگر خطا هستند و می‌توان با خواندن خطایی که روی صفحه ظاهر شده مشکل آن را فهمید. توضیحات کامل در مورد این کدهای خطا و طرز خوانش و بکارگیری آنها در تعمیر پکیج گلدیران نیز در بخش پیشین این مطلب به اطلاع شما رسید. دلیل خاموش شدن پکیج گلدیران چیست؟

سرد و گرم شدن آب پکیج ال جی گلدیران و علت آن!

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که هنگام استحمام و استفاده از آب گرم پکیج، با نوسان دمای آن روبرو شده باشید. این مشکل علاوه بر استحمام ممکن است در سایر موارد مانند کار در آشپزخانه نیز رخ داده و ناشی از موارد زیر باشد:

 • کم یا زیاد بودن بیش از حد فشار گاز منزل
 • تنظیم نامناسب درجه حرارت آب مصرفی و پکیج
 • وجود نوسان در فشار آب به هر دلیل از جمله وجود پمپ آب یا نرسیدن فشار کافی به طبقات فوقانی بطوری که باعث روشن نشدن شعله پکیج یا ضعیف بودن آن گردد.
 • کثیف شدن یا گرفتگی فیلتر صافی شیر اهرمی یا شیر پیسوار
 • وجود اشکال در شیر آلات اهرمی منزل
روشن نشدن پکیج ال جی و علت آن

علت صدا دادن پکیج گلدیران

یکی دیگر از مشکلاتی که گاه برای دارندگان انواع پکیج از جمله گلدیران رخ می‌دهد، وجود صدای غیر عادی و گاه آزار دهنده است. عوامل مولد چنین صدایی می‌توانند یکی از موارد زیر باشند:

 • فن دستگاه معیوب یا درگیر است.
 • خرابی بعضی از اورینگ‌ها و واشرها: لازم است موارد معیوب عوض شوند.
 • وجود هوا در مدار گرمایش: در این صورت سیستم رادیاتورها و پکیج باید هواگیری شود
 • وجود ایراد در پمپ: تعمیر یا تعویض ضروری است.
 • خرابی شیر ماژوله
 • کاربرد رادیاتور‌های نامرغوب
 • خرابی برد (صدای سوت کوتاه در پکیج)
 • محیط نامناسب نصب پکیج
 • فشار زیاد گاز: در این حالت اگر صدای انفجاری در زمان تشکیل شعله است، فشار گاز باید کم شود.
 • شیلنگ خرطومی استفاده شده زیر پکیج: بیشترین صدا مربوط به اولین لوله که در مسیر پمپ دستگاه قرار گرفته می باشد که دراین حالت می‌توان با بست،‌ شیلنگ‌ها را ثابت کرد.

آب ریزی در پکیج گلدیران

 این مشکل در انواع برندهای پکیج مشاده می شود. دلیل آن هم می‌تواند هر یک از موارد زیر باشد.

 • سوراخ شدن مبدل
 • خرابی اتصالات داخلی
 • شکستگی دستگاه رسوب گیر
 • پمپ پکیج دچار نشتی شده است
 • نشتی شیرپرکن دستگاه
 • سوراخ شدن یا ترک خوردگی هر یک از مبدل‌ها
 • ترکیدگی لوله یا هر کدام از اتصالات درون دستگاه
 • آب بندی نشدن کامل اتصالات زیر پکیج
 • خراب بودن شیلنگ‌های آب متصل به دستگاه یا به شیرآلات و اتصالات مورد استفاده

نصب نامناسب قطعات

 چنانچه در نصب و اتصالات دقت و ظرافت لازم صورت نگیرد همواره امکان نشتی وجود خواهد داشت. از شیلنگ های پیسواری و زانو وسختی گیر تا چپقی و بقیه اتصالات باید به درستی و با کمال دقت نصب شوند. در صورت وجود نشتی لازم است تا اتصالات در همه بخش ها مورد وارسی قرار داده و پس از یافتن محل یا قطعه معیوب و بستن شیر ورودی و خروجی، نسبت به تعمیر پکیج گلدیران در همان بخش اقدام نمایید. چنانچه قطعه بیش از حد فرسوده یا شکستگی داشته باشد با نظر کارشناس می‌توان جهت تعمیرات پکیج ال جی  نسبت به تعویض آن قطعه نیز اقدام نمود.

افت فشار آب در پکیج ال جی

فشار پکیج در حالت عادی بین ۱ تا ۵/۱ بار تنظیم می‌گردد. این میزان فشار برای داشتن عملکرد صحیح و متناسب در پکیج لازم است. چنانچه با افت فشار تا عدد ۶/۰ در دستگاه مورد استفاده خود مواجه شدید، پرشر سوئیچ آب را باز کرده و اجازه دهید تا ضمن رسیدن به عدد مطلوب گفته شده، خطای کمبود فشار که بر روی صفحه نمایشگر ظاهر شده نیز رفع شود. برای این کار طی نمودن مراحل زیر الزامی است.

 1. باز کردن شیر پر کن واقع در زیر پکیج
 2. به عقربه در حال حرکت فرصت داده تا به عدد ۵/۱ برسد.
 3. دقیقا در این زمان شیر پر کن را می‌بندیم.
 4.  در آخرین مرحله پکیج را ری استارت می‌کنیم. اکنون پکیج آغاز به کار کرده و به فشار آب با درجه بالاتر می‌رسد.
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.