اشتراک گذاری

تعمیر پکیج دیواری

پکیج دیواری در واقع وسیله‌ای است که به نوعی جایگزین موتورخانه مرکزی شوفاژ شده است. این دستگاه آب گرم مورد نیاز جهت مصارف روزانه از قبیل شستشو ، حمام و غیره را تأمین می نماید. پکیج در حال حاضر جزء لاینفک اسباب و لوازم خانگی بسیاری از ما شده است و در غالب منازل آب گرم مورد نیاز توسط این دستگاه تأمین می شود. از همین روست که بروز خرابی در آن به ویژه در صورت نیاز به آب گرم ، واقعاً کلافه کننده است.
اگرچه پکیج ساختار چندان پیچیده‌ای ندارد اما تعمیر پکیج و رفع اشکالات پیش آمده در آن به دلیل سرو کار داشتن با گاز مهارت و دانش خاص خود را می طلبد. بنابراین اکیداً توصیه می شود که ضمن رعایت تمامی نکات ایمنی در حین استفاده از این دستگاه ، رفع اشکالات پیش آمده در آن و تعمیر پکیج را صرفاً به متخصصان این حوزه بسپارید.

تعمیر پکیج

خدمات تعمیر پکیج دیواری

اقداماتی همچون عیب یابی پکیج، تعمیر و تعویض برد آسیب دیده، تعمیر ترموستات، تعمیرات تخصصی مبدل، تعمیر و تعویض ویستور، ترمیم سنسورها، تعمیر ترمیستور، تعمیر و تعویض فلوسوئیچ، تعمیر شیر پرکن و ترمیم و تعویض کلیه قطعات پکیج، رفع مشکلات عملکردی، تنظیم دما، سرویس های دوره ای، بررسی و رفع ارورها و کدهای خطا و …، از جمله مهم ترین خدمات تعمیر پکیج دیواری به شمار می روند. به موجب ضمانت نامه معتبری که توسط مرکز سخت افزار ایران به شما ارائه می شود، می توانید هرگونه خطا یا اشتباه را به صورت رسمی پیگیری کنید.

تعمیر برد پکیج دیواری

برد در پکیج هم وجود دارد و مسئول پردازش فرمان های عملکردی است. در واقع این قطعه به نوعی دیگر اجزا را کنترل کرده و در صورت خرابی، موجب مختل شدن روند کاری بخش های دیگر پکیج می شود. با تعمیر برد پکیج دیواری می توان بسیاری از مشکلات و ایرادات این دستگاه را برطرف کرد.

روشن نشدن پکیج و یا خاموش شدن ناگهانی آن برخی از علائم خرابی برد محسوب می شوند. تیم تعمیرات پکیج دیواری، برای ترمیم برد اول این قطعه را بررسی می کنند تا مطمئن شوند که قابل ترمیم است. اگر آسیب دیدگی برد زیاد باشد، آن را با یک قطعه جدید و البته اورجینال، جایگزین می کنند.

تعمیر ترموستات پکیج

تعمیر ترموستات هم یکی از مراحل تعمیر پکیج دیواری است که میتواند مشکلات سیستم را برطرف کند. خرابی ترموستات باعث می شود که جریان به درستی از کنتاکت های این قطعه عبور نکند و مشکلاتی در روند کاری پکیج ایجاد شود.

وقتی پکیج روشن است، یکی از سیم های آن را جدا کنید و بیرون بیاورید. اگر پکیج خاموش نشد، احتمالا ترموستات آن آسیب دیده و نیاز به ترمیم یا تعویض دارد.

تعمیر مبدل پکیج دیواری

مبدل قطعه بسیار مهمی در پکیج دیواری است که آب داخل آن جریان پیدا کرده و توسط مشعل گرم می شود. شعله به صورت مستقیم با مبدل در ارتباط است و به همین دلیل معمولا این قطعه زود خراب یا سوراخ می شود.

مبدل ها یا تک منظوره هستند و یا دو منظوره و اگر درست کار نکنند، احتمالا آب به درستی گرم نمی شود. رسوب گرفتن لوله های مبدل هم مشکل دیگری است که در روند تعمیرات پکیج دیواری مورد بررسی قرار می گیرد. حتی گاهی شدت این رسوب ها به اندازه ای است که لوله سوراخ می شود و آب از آن به بیرون می ریزد. پس از تعمیر مبدل پکیج و یا رسوب زدایی، این بخش به درستی کار کرده و گرمای آب هم به حد تعادل می رسد.

تعمیرات پکیج در محل

تعمیر پکیج دیواری فرایندی است که حتما باید در محل نصب این دستگاه انجام شود. در موارد نادری نیاز به جابجایی دستگاه و انتقال آن به مرکز تعمیرات است که تکنسین ها تا حد امکان سعی می کنند چنین اتفاقی نیفتد. تعمیرات پکیج در محل، یک سرویس کاربردی است که امکان ترمیم این محصول در کوتاه ترین زمان را برای کاربران فراهم می کند.

پس از برقراری تماس و گزارش مشکل به پرسنل بخش پشتیبانی نمایندگی تعمیر پکیج دیواری، همکاران ما در قالب تیم تعمیرات به آدرس شما اعزام شده و خدمات لازم را ارائه می دهند. تعمیرکاران پس از عیب یابی دقیق دستگاه و شناسایی بخش های آسیب دیده، از تجربه و مهارت مثال زدنی خود استفاده کرده و پکیج شما را به نحو احسن ترمیم می نمایند.

تعمیر پکیج در تهران

برای تعمیرات پکیج دیواری در تهران، می توانید با نزدیک ترین شعبه مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید. نمایندگی تخصصی تعمیر پکیج در این مرکز، برای دسترسی راحت تر و سریع تر کاربران محترم به خدمات ترمیمی این دستگاه، شعب متعددی را در اقصی نقاط پایتخت راه اندازی کرده است.

ستارخان، سعادت آباد، گیشا، میرداماد، تجریش، ولیعصر، پیروزی و فرجام، شعب منتخبی هستند که ساکنین پایتخت می توانند برای تعمیر تخصصی پکیج دیواری خود به آنها مراجعه کرده و یا با تیم پشتیبانی تماس برقرار نمایند. آدرس و شماره تلفن تمامی این شعب در صفحه تماس با ما موجود است.

هزینه تعمیرات پکیج چقدر است؟

آیا می دانید برای تعمیر پکیج دیواری چقدر باید هزینه کنید؟ اگرچه همکاران ما تلاش می کنند که این فرایند کمترین هزینه را برای شما داشته باشد، اما تعیین نرخ تعمیرات بستگی به نوع و شدت خرابی دستگاه دارد. اگر قطعات آسیب دیده به راحتی قابل ترمیم بوده و نیازی به تعویض آنها نباشد، تعمیرات پکیج هزینه چندانی برای شما به همراه ندارد.

اما در صورت نیاز به تعویض قطعات، محاسبه هزینه کمی متفاوت است. برخی از قطعات کولر گازی قیمت بالایی دارند و علاوه بر هزینه خود قطعه، هزینه تعویض نیز همراه آنها محاسبه می شود. توجه داشته باشید که نمایندگی مجاز تعمیرات پکیج، تنها از قطعات اورجینال استفاده می کند بنابراین قیمت واقعی قطعات در هزینه نهایی محاسبه خواهد شد.

مشکلات رایج پکیج دیواری

خاموش شدن پکیج

تقریبا همه کاربران حتی برای یک بار، با خاموش شدن ناگهانی پکیج مواجه می شوند. خرابی سوئیچ های ایمنی، علت اصلی بروز این مشکل هستند. البته افت فشار آب، خرابی ترموستات، نشتی پمپ یا خرابی آن، بسته بودن شیرهای آب، قطع شدن گاز یا افت فشار آن و نبود جریان در قطعات الکتریکی هم در خاموش شدن پکیج دیواری موثر هستند. با تعمیر یا تعویض این اجزا، می توان مشکل را برطرف کرده و پکیج را تعمیر کرد.

مشکلات رایج پکیج دیواری

روشن نشدن پکیج دیواری

مشکل رایج دیگری که در تعمیرات پکیج دیواری بررسی می شود، روشن نشدن این دستگاه است. عواملی مثل انسداد لوله ها، تنظیم نبودن فشار، خرابی مشعل و کار نکردن شمعک، دلایل اصلی بروز این ایراد هستند. تکنسین های تعمیر پکیج دیواری در این شرایط، لوله ها را رسوب گیری کرده و یا دستگاه را هواگیری می کنند. چنانچه مشعل و شمعک معیوب باشند، نیاز به تعمیر یا گاها تعویض آنها می باشد.

سرد بودن آب رادیاتور ها

برخی از کاربران پکیج دیواری از سرد بودن آب رادیاتورها شکایت دارند. کاهش فشار گاز، رسوب گرفتن مبدل، خراب شدن سنسور گرمایش، اشکال در ورودی گاز، اشکال در طراحی اولیه سایز لوله گاز ورودی و … عوامل ایجاد کننده این مشکل هستند. با ترمیم و تعویض قطعات معیوب و نیز رفع انسداد لوله ها، مشکل حل می شود.

روشن شدن مشعل به حالت انفجاری

عوامل مختلفی مثل نوسانات فشار گاز، خرابی الکترود جرقه زن و فاصله نامناسب الکترود جرقه زن، باعث می شوند که پکیج به صورت انفجاری روشن شود. تعمیرات پکیج دیواری در این شرایط، منوط به ترمیم یا تعویض الکترود و نیز اصلاح فشار گاز می باشد.

 کار نکردن پمپ پکیج

چرا پمپ پکیج دیواری کار نمی کند؟ این مسئله دلایل مختلفی دارد. از قطع شدن برق ورودی گرفته تا اتصال ناقص سیم کشی، سوختن پمپ، گرفتگی پمپ، اتصال سیم کشی داخلی و مواردی از این دست، همگی ممکن است باعث از کار افتادن پمپ این دستگاه شوند. اما برای تعمیر پکیج در این شرایط چه باید کرد؟ بدیهی است که مشکل با اصلاح سیم کشی و تعمیر یا تعویض پمپ برطرف می گردد.

عیب یابی و تعمیر پکیج

نخستین و مهم ترین گام در حوزه تعمیرات ، عیب یابی صحیح دستگاه معیوب و تشخیص صحیح نوع اشکال پیش آمده در آن است. در حوزه تعمیر پکیج ، عیب یابی صحیح به مواردی چون شناخت دستگاه پکیج ، آشنایی با عیوب متداول پکیج ، مجرب و متخصص بودن تعمیرکار و در نهایت تجربه وابسته است. البته در پکیج های جدید عرضه شده به بازار ، سیستم‌های عیب‌یاب پیشرفته و هوشمندی تعبیه شده است که کار عیب یابی را تا حدودی آسان کرده‌اند. سیستم های عیب یابی موجود در پکیج ها ، با بروز ایراد در عملکرد، کد مرتبط با اشکال پیش آمده را به‌صورت چشمکزن بر روی صفحه نمایشگر ظاهر می‌سازند.

به طور کلی رفع برخی خطاهای پیش آمده در پکیج که سبب خاموش شدن دائم دستگاه می‌شوند نیاز به ریست دستگاه دارند که می توان این کار را با فشردن دکمه RESET انجام داد. برای راه‌اندازی مجدد پکیج می بایست حتما دکمه روشن شدن دستگاه را به مدت یک ثانیه فشار داد. در صورتی که دستگاه پس از ریست روشن نشود نیاز است که تعمیر پکیج بر روی دستگاه اعمال شود. توجه داشته باشید که اگرچه برخی خطاها سبب خاموشی موقت دستگاه می‌شوند اما به محض برطرف شدن عیب ، دستگاه به صورت خودکار مجدداً آغاز به کار می کند.

توصیه های مهم در صورت خرابی پکیج در دوران کرونا

این روزها شیوع کرونا بر تمامی جنبه های زندگی تاثیر گذاشته است. همانطور که می دانید تعمیرات پکیج دیواری در محل انجام شده و تکنسین ها برای عیب یابی و ترمیم این دستگاه به محل کار یا زندگی شما می آیند. تعمیرکاران به مکانهای مختلفی تردد دارند و به همین دلیل ریسک انتقال ویروس توسط آنها بالاست. اما راه حل چیست؟

اگر پکیج شما در این شرایط خراب شده و نیاز به تعمیر داشته باشید چه می کنید؟ سرویس پکیج در فصل پاییز چطور انجام می شود؟ در این بخش ما توصیه هایی را به شما ارائه می دهیم که به تعمیر هرچه بهتر این دستگاه در شرایط همه گیری کرونا کمک می کنند. در صورت خرابی پکیج در دوران کرونا، نکات زیر را مد نظر داشته باشید:

1- پیش از تماس گرفتن با تعمیرکار پکیج، سعی کنید ضمن مطالعه مقاله های آموزشی در وب سایت های معتبر، تا حد امکان دستگاه را عیب یابی کنید. ما در وب سایت جامع مرکز تعمیرات پکیج، مقالات متعددی را تالیف کرده ایم که با کمک آنها می توانید بسیاری از ایرادات پکیج را خودتان برطرف کنید.

2- توجه کنید که تعمیرگاه انتخابی شما مجموعه ای معتبر باشد؛ همچنین بد نیست قبل از مراجعه تکنسین، از او بپرسید که آیا علائم سرماخوردگی دارد یا خیر.

3- پیش از حضور تعمیرکار در منزل یا محل کارتان، نکات بهداشتی و ایمنی را گوشزد کرده و از او بخواهید که حتما ماسک بزند. از ورود تعمیرکاران بدون ماسک و تجهیزات بهداشتی خودداری کنید.

4- قبل از ورود تعمیرکار به منزل خود، از او بخواهید که دست، کیف و ابزارش را با محلولی که در اختیارش قرار می دهید، ضدعفونی کند.

5- بهتر است یک جفت دمپایی برای استفاده تکنسین آماده کنید.

6- به هیچ عنوان فاصله خود را با تکنسین کم نکنید؛ از دور با او صحبت کرده و به کارش نظارت کنید.

7- هنگام پرداخت وجه، تا حد امکان از پول نقد استفاده نکنید. یا هنگام تماس با تیم تعمیرات پکیج از تکنسین بخواهید که دستگاه پوز به همراه داشته باشد (البته خودتان کارت بکشید) و یا شماره کارت او را گرفته و به صورت اینترنتی هزینه را پرداخت کنید.

8- پس از خارج شدن تکنسین، محلی که در آن فعالیت کرده و همچنین مسیر ورود و خروج را کاملا ضدعفونی کنید.

9- بهتر است در صورت خرابی پکیج در دوران کرونا تنها با مراکز معتبر تماس بگیرید. در این مراکز تکنسین ها مدام از نظر بیماری چک می شوند و موظف هستند که پروتکل های بهداشتی را به بهترین شکل ممکن رعایت نمایند.

توصیه های مهم در صورت خرابی پکیج در دوران کرونا

عیوب رایج پکیج دیواری

با توجه به تجربه کارشناسان ما در تعمیر پکیج ، عیوب رایج پیش آمده در این دستگاه را می توان در 4 بخش یا گروه جای داد. گروه نخست ایرادهایی است که رفع آنها با OFF/ON دستگاه (همان خاموش و روشن کردن) امکان پذیر است. گروه دوم ایراداتی هستند که حتماً باید برطرف شوند تا دستگاه مجدداً شروع به کار کند. در غیراینصورت پکیج قفل شده باقی می ماند. گروه سوم عیوبی هستند که تا برطرف نشوند دستگاه خاموش نمی‌شود ولی به‌طور محدود به کار خود ادامه می‌دهد.

گروه آخر ایراداتی هستند که مربوط به وجود خرابی و ایراد در دستگاه نیستند ، بلکه به دلیل فعال شدن یکی از سیستم های امنیتی نظیر سنسور حد ، سنسور دود ، سیستم یونیزاسیون و… بوجود آمده اند. نشانه وجود این ایرادات آن است که چراغ دکمۀ ریست به‌طور چشمکزن روشن و خاموش می‌شود. در این شرایط جهت تعمیر پکیج می بایست دکمۀ ریست را چند ثانیه فشار داده و رها کرد تا دستگاه به‌کار عادي خود ادامه دهد. بهطورکلی هر زمان که دکمه ریست روشن و خاموش میشود نیاز است تا یک بار دستگاه ریست شود.

تعمیرات تخصصی پکیج

  • ارائه تخصصی ترین مشاوره های نصب ، راه اندازی و قطع استفاده از پکیج
  • اِعمال تنظیمات و دستورالعمل های متنوع بر روی پکیج جهت صرفه جویی در مصرف انرژی
  • تعمیر و سرویس پکیج دیواری
  • ارائه تخصصی ترین سرویس ها و خدمات تعمیر پکیج جهت افزایش هره وری و کارایی پکیج
  • رفع مشکل روشن نشدن پکیج
  • تعمیر مشکل بودار بودن یا رنگی بودن آب پکیج
  • تعمیر و عیب یابی پکیج های برقی
  • نصب و راه اندازی پکیج های دیواری

شناسایی کد خطاهای پکیج

برای تشخیص عیب هر پکیج باید به دفترچه راهنمای همان دستگاه مراجعه شود چون کدهای خطا در دستگاهها با مدلهای مختلف متفاوت است و از استاندارد خاصی پیروی نمی‌کنند و هر دستگاه کدهای مختص به خودش را دارد. در صورت شناسایی کدخطها و اِعمال تعمیرات مورد نیاز پکیج شما همچنان دچار ایراد بود، توصیه می شود با یکی از مراکز مجاز و استاندارد در حوزه تعمیرات پکیج تماس بگیرید.

واحدهای تعمیرات لوازم خانگی

مرکز تعمیرات لوازم خانگی متشکل از پارت های متعددی است که در هر یک از آنها ، سرویس های تخصصی مرتبط با یک دستگاه به مراجعان ارائه می گردد. مراجعان به این مرکز ، بسته به نوع دستگاه و اشکال پیش آمده در آن به یکی از پارت های تعمیرات لوازم خانگی راهنمایی شده و در آن سرویس های مورد نیاز را دریافت می کنند. بدانید در صورتی که ابعاد و وزن دستگاه بالا باشد ، کارشناسان ما در مرکز تعمیرات لوازم خانگی خود به محل مورد نظر اعزام گشته و اقدامات مورد نیاز جهت تعمیر و سرویس دستگاه را آغاز می کنند.

در غیر اینصورت – یعنی در صورتی که وزن و ابعاد دستگاه پایین بوده و یا امکان جداسازی قطعه معیوب از دستگاه وجود دارد ، نظیر تعمیرات پکیج- تعمیرات مورد نیاز در تعمیرگاه مجاز انجام می پذیرد. شایان ذکر است کلیه خدمات ارائه شده توسط کارشناسان مرکز تعمیرات لوازم خانگی مشمول گارانتی و ضمانت است. واحدهای تعمیرات لوازم خانگی در بخش زیر معرفی می گردد.

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی

برای تعمیر پکیج شما هیچ جایی بهتر از اینجا نیست. مشکلات پکیج ها می تواند خیلی ساده یا خیلی پیچیده باشد. مشکل با هر درجه ای که باشد به کمک نمایندگی تعمیر پکیج به دقت مورد بررسی قرار می گیرد و پس از یک عیب یابی دقیق و درست، برطرف می شود. پس اگر با مشکلاتی همانند خاموشی شعله پکیج و استشمام بوی گاز روبه رو هستید، بهترین کار این است که از نمایندگی تعمیر پکیج کمک بگیرید. هواگیری پکیج، شستشوی پکیج، اسید شویی پکیج، رفع مشکل گرم نشدن آب پکیج، عیب یابی کد خطای پکیج، بررسی کارکرد نادرست ترموستات و ترموکوبل، بررسی و رفع مشکل روشن نماندن شمعک پیلوت و ارائه سرویس های دوره ای و کامل نمونه ای از خدمات نمایندگی تعمیر پکیج است.

5/5 (44 امتیاز)
اشتراک گذاری