جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی

پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی از آن دست قطعاتی است که خرابی آن، تأثیر مستقیمی بر کیفیت عملکرد ماشین ظرفشویی خواهد داشت. زیرا عملکرد اصلی ماشین ظرفشویی مربوط به گردش آب و پاشیدن آن به سمت ظرف ها است و در این پروسه چندین بار آب کثیف تخلیه و آب تمیز وارد ماشین می‌شود. از این رو در شرایطی که پمپ تخلیه کار خود را به درستی انجام ندهد عملاً استفاده از این دستگاه کاری عبث خواهد بود زیرا کثیفی ظرف ها برطرف نخواهد شد. خوشبختانه امکان تعمیر و تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی وجود دارد و خرابی های پیش آمده در آن قابل برطرف شدن است.

درصورتی که اشکال پیش آمده در این قطعه قابل رفع نباشد بهترین اقدام تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی است. بهتر است سرویس های مرتبط با تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی به تعمیرکاران و متخصصان حوزه تعمیر ماشین ظرفشویی محول شود تا از بروز خرابی های دوچندان در دستگاه پیشگیری شود. (در صورتی که قصد تعمیر و تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی را دارید می توانید از آموزشهای ارائه شده در بخش زیر استفاده نمایید.)

تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی

چگونه بدانیم که نیاز به تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی می باشد؟

اگر می خواهید بدانید که چه موقع باید پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی خود را تعمیر یا تعویض کنید، باید به علائم و نشانه های خرابی این قطعه توجه کنید. مثلا روشن نشدن ماشین ظرفشویی اولین نشانه از کار افتادن پمپ تخلیه است که اگر به آن توجه کنید، می توانید با اقدام به موقع، از آسیب دیدگی دیگر بخشها و قطعات دستگاه جلوگیری کنید. به این نکته هم توجه داشته باشید که روشن نشدن دستگاه می تواند نشان دهنده خرابی دیگر قطعات از جمله موتور هم باشد. بنابراین در این شرایط نیاز به عیب یابی دقیق و اصولی ماشین می باشد. همچنین ممکن است برنامه ظرفشویی در حین کار و به صورت ناگهانی متوقف شود. در این صورت باید بدانید که به احتمال زیاد پمپ تخلیه دستگاه دچار مشکل شده و نیاز به تعویض دارد. اما مهم ترین علامت خرابی این قطعه، تخلیه نشدن آب است. یعنی فرایند شستشو تمام شده اما ماشین ظرفشویی شما آب را تخلیه نمی کند. در این صورت به احتمال قوی نیاز به تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی است تا مشکل دستگاه حل شود.

آموزش تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی

نکته ای در باب تعمیر و تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی وجود دارد که بهتر است پیش از اقدام به این کار، رعایت گردد. این نکته آن است که چون برای تعمیر و تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی، دستگاه بر روی پشت قرار خواهد گرفت، بهتر است سبد آن به منظور جلوگیری از ایجاد آسیب، از داخل ماشین ظرفشویی برداشته شود.

رعایت نکات ایمنی و تهیه ابزار لازم

در تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی نیز می بایست موارد ایمنی به دقت رعایت شود. بنابراین پیش از هر چیز دو شاخه دستگاه را از برق خارج نمایید. این کار از آسیب رساندن به شما و دستگاه پیشگیری می کند. پس از جدا کردن دو شاخه دستگاه از برق، توجه کنید که ابزار ذکر شده در بخش آتی را در اختیار داشته باشید: پمپ تخلیه جدید مطابق با مدل ماشین ظرفشویی، پیچ گوشتی و انبردست. بعلاوه توصیه می شود شیلنگ آب از ماشین ظرفشویی خارج شود. با این کار جابجایی ماشین ظرفشویی بسیار آسان تر است.

خارج‌سازی صفحه زیرین

در این مرحله از تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی، پس از اینکه ماشین ظرفشویی به پشت قرار داده شد، می بایتس پیچ‌های صفحه باز شده و صفحه به سادگی در آورده شود. البته در برخی از مدل‌های ماشین ظرفشویی لازم است که پایه‌ها نیز خارج شود.

به پشت قرار دادن ماشین ظرفشویی

برای دسترسی به پمپ تخلیه باید صفحه‌ی زیری را درآورید. برای این کار لازم است که از یک نفر دیگر کمک بخواهید تا برای به شپت قرار دادن ماشین ظرفشویی به شما کمک کند. این کار می بایست با احتیاط انجام شود تا آسیبی به ماشین ظرفشویی وارد نشود.

خارج سازی سنسور آنتیفلود

در این مرحله از تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی می بایست سنسور آنتی‌فلود از دستگاه خارج شود. خارج‌سازی سنسور آنتی‌فلود را می توان با باز کردن کل سنسور و یا با در آوردن اتصالات الکتریکی انجام داد. توصیه می شود که اگر راه انتخاب شده شما، باز کردن اتصالات الکتریکی سنسور است، یک عکس از آن گرفته شود.

تعویض پمپ تخلیه

پیچ‌های پمپ تخلیه را باز کنید و اتصالات الکتریکی را جدا کنید. حالا پمپ جدید را به همراه واشر در جای پمپ قبلی قرار دهید.

بررسی واشر (کاسه نمد) پمپ جدید

پمپ جدید را وارسی کنید و ببینید که دارای واشر آب بندی (کاسه نمد) می‌باشد یا نه، اگر نداشت نگران نباشید می‌توانید از واشر پمپ قبلی استفاده کنید.

بستن پیچ و نصب اتصالات الکتریکی

این مرحله از تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی اختصاص به بستن پیچ و نصب اتصالات الکتریکی دارد. در این مرحله می بایست پیچ‌ها را سفت کرده و اتصالات الکتریکی را به پمپ جدید وصل کرد. نکات مهم در نصب ماشین ظرفشویی را بدانید.

نصب مجدد صفحه و سنسور آنتی‌فلود

در این مرحله از تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی می بایست سنسور آنتی فلود را مانند قبل سرجایش نصب کرده و در نهایت صفحه را سرجایش برگردانده و پیچ‌هایش را سفت کنید. با انجام این موارد، می توان ماشین ظرفشویی را به حالت اولیه برگرداند و و شیلنگ آب و برق را مجدداً وصل کرد.

تعمیر ماشین ظرفشویی

تعمیرات ماشین ظرفشویی در مرکز تعمیرات لوازم خانگی، توسط کارشناسان کاربلد و با استفاده از تجهیزات تخصصی این حوزه انجام پذیرد از این‌رو، نه تنها عیوب ایجاد شده در ظرفشویی ها مرتفع می گردد بلکه به دلیل اِعمال گردگیری ها، تنظیمات تخصصی و عملیات ویژه در حین تعمیر، کیفیت اولیه دستگاه بازیابی می گردد.

 برخی از رایج ترین اشکالات پیش آمده در این دستگاه که توسط کارشناسان مرکز تعمیرات ماشین ظرفشویی برطرف می‌گردد عبارت است از تعویض قفل درب ماشین ظرفشویی، تعویض هیتر، تعویض پمپ تخلیه، تعویض واشر در ماشین ظرفشویی، تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی، تعویض ترموستات، تعویض محفظه مواد شوینده و …. .

مرکز تعمیرات لوازم خانگی

مرکز تعمیرات لوازم خانگی ، یکی از مجموعه های پیشرو و متخصص در ارائه خدمات مرتبط با تعمیر و بهسازی لوازم خانگی است که در این راه بهره‌مند از حضور خبره ترین تعمیرکاران و پیشرفته ترین تجهیزات است. مرکز تعمیرات لوازم خانگی متشکل از پارت های متعددی است که در هر یک از آنها، تخصصی ترین سرویس های مرتبط با بهسازی، ترمیم، ارتقا و تعمیر یکی از لوازم خانگی به مراجعان محترم ارائه می گردد. (خدمات مرتبط با برخی از لوازم خانگی (نظیر یخچال، اسپیلت و ..) به صورت سرویس در محل ارائه می گردد. برای استفاده از این سرویس کافی است تا از طریق راههای ارتباطی ذکر شده در وب سایت با مرکز تعمیرات لوازم خانگی تماس بگیرید و سرویس مورد نظر خود را ثبت نمایید). کلیه خدمات و سرویس های ارائه شده در این مرکز، تحت نظارت اتحادیه است؛ ازاین رو هم کیفیت خدمات و هم هزینه دریافتی بر اساس آیین‌نامه و نرخنامه مصوب اتحادیه می باشد.

5/5 (102 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.