جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

بهترین محل نصب پکیج دیواری

تعمیرات و نصب پکیج دیواری، سرویس دوره ای، تعمیرات در محل، عیب یابی، رفع نقص پکیج با کارشناسان زبده شرکت بوتان، خدمات پس از فروش نمایندگی

مطالعه این مطلب برای همه کسانی که از سیستم گرمایشی پکیج استفاده می‌کنند مفید است. در میان سیسم‌های گرمایشی قابل استفاده در اماکن مختلف، پکیج یکی از نمونه‌ های پرکاربرد و عمومی است. این دستگاه پس از تهیه، نیاز به نصب دارد که در حوزه کارهای فنی و تخصصی می‌گنجد. اولین قدم برای این کار،  انتخاب بهترین محل نصب پکیج دیواری است. مکان هایی مانند آشپزخانه، انباری، سرویس بهداشتی و زیر پله می‌توانند برای این کار مفید باشند.

در ادامه نوشتار، در این مورد توضیحات کامل‌تری ارائه می‌شود. تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

بهترین محل نصب پکیج دیواری

مشخصات لازم جهت محل نصب پکیج دیواری

این مکان باید دارای مشخصات زیر باشد تا برای عملکرد سیستم مشکلی ایجاد نشود:

فضای مناسب نصب پکیج

جای مناسب نصب پکیج نباید در معرض وزش باد و باران و دیگر عوامل طبیعی باشد. وجود چنین عواملی می‌تواند باعث خاموش شدن یا بروز مشکلاتی در عملکرد آن شود. بر این اساس بهتر است از مکان هایی مانند آشپزخانه، سرویس بهداشتی، راه پله و گاراژ برای این کار استفاده شود.

دسترسی آسان جهت انجام تعمیرات و سرویس دوره ای

پس از محل نصب پکیج دیواری دسترسی آسان به آن جهت تعمیرات و سرویس دهی مورد مهمی محسوب می‌شود. دشوار بودن دسترسی، کار سرویس دوره ای و تعمیرات این سیستم را دچار اختلال می‌کند.

فاصله حدود ۱ تا ۲ متری از سطح زمین

جای مناسب نصب پکیج با داشتن فاصله کافی از زمین باعث می‌شود عملکرد سیستم به درستی صورت گرفته و خللی در آن به‌وجود نیاید. ارتفاع ۱ تا ۲ متری برای این کار فاصله مناسبی به نظر می رسد.

فاصله حداقل ۱۰ سانتی متری با دیواره‌ های باکس یا کابینت

اگر سیستم پکیج شما در فضایی مانند بالکن قرار گرفته نیاز به نصب کابینت یا باکس مناسب برای محافظت از آن در برابر سرما و گرما دارید. چنین باکسی باید دارای مشخصات لازم برای این کار باشد.

چسبیده بودن سیستم به دیواره چوبی یا فلزی کابینت ممکن است خطراتی از نظر جریان الکتریسیته یا گار درون پکیج ایجاد کند. بهتر است هنگام نصب آن درون باکس، فاصله لازم تا حداقل ۱۰ سانتی متر از هر طرف با دیواره ها حفظ شود.

تعمیر پکیج خود را به ما بسپارید

دسترسی آسان به انشعاب گاز و برق

این سیستم گرمایشی، برای راه اندازی به برق و گاز نیاز دارد. لوله کشی گاز یا انشعاب برق وصل شده به آن، نباید در فاصله زیاد از دستگاه قرار داشته و طولانی باشد. محل نصب پکیج دیواری مناسب جایی است که دسترسی به این دو انشعاب در آن به راحتی میسر باشد. 

نبودن در معرض سیم کشی و برق روکار

با وجود نیاز این وسیله به نیروی برق، اما سیم کشی روکار در نزدیکی آن می‌تواند خطرناک باشد. مواردی مانند گرمای دستگاه یا نزدیکی آن به لوله کشی آب و گاز باعث می‌شود تا ترجیحا برق روکار در اطراف آن وجود نداشته باشد.

فضای کافی و مناسب جهت لوله کشی شوفاژ و رادیاتور بدون مشکل

پکیج تنها بخشی از یک سیستم گرمایشی است و لوله کشی شوفاژ و رادیاتور هم به این سیستم مربوط می‌شود. لازم است تا فضای کافی برای انجام این موارد نیز وجود داشته باشد تا کار با مشکل مواجه نشود.

لوله کشی آب مناسب و در دسترس

آب از ملزومات اصلی این سیستم گرمایشی بوده و نباید با انشعاب طولانی به پکیج وصل شود. زیرا بروز هرگونه خرابی در مسیر لوله کشی آب، می‌تواند عملکرد دستگاه را دچار مشکل نماید. محل نصب پکیج دیواری باید به لوله کشی آب نزدیک بوده و خیلی آسان به آن دسترسی داشته باشد.

وجود دودکش مناسب یا نصب آن برای پکیج

دودکش سالم و مطمئن از ملزومات اصلی ایمنی محسوب می شود. اگر محلی که برای این کار در نظر گرفته شده چنین دودکشی نداشته باشد، لازم است قبل از شروع به کار نصب، نسبت به تهیه و نصب آن اقدام شود.

محل های ممنوع برای نصب کدامند؟

همانطور که محل نصب پکیج دیواری مشخصاتی دارد، بعضی محل ها هم برای این کار کاملا نامناسب و ممنوع هستند. آنها را با هم مرور می کنیم.

  1.  مکان های کوچک و ساختمان هایی با محیط کمتر از ۶۰ متر مربع

در چنین مکانی عمل احتراق و کارکرد اصولی پکیج، زیر سوال می‌رود. در صورت نصب پکیج در این محیط، رعایت کامل نکات ایمنی از هر جهت لازم و ضروری است.

  1. مکانی بدون دسترسی کافی به اکسیژن می‌تواند احتراق را در پکیج دچار مشکل نماید.

حمام و زیرزمین، به ‌علت وجود رطوبت زیاد، محل نصب پکیج دیواری نیستند و ممکن است افراد را دچار گازگرفتگی نمایند.

  1. نزدیک بودن به هر نوع سیستم سرمایشی و گرمایشی منزل مانند یخچال، اجاق گاز و انواع کولر هم می‌تواند مشکل زا باشد.
5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.