جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر برد یخچال

همانطور که میدانید یخچال های امروزی از قطعات حساس بسیاری تشکیل شده است و هر گونه اختلال در آن ها ممکن است کارایی کلی یخچال را با مشکل روبرو کند و این مساله میتواند برای هر کاربری و درهر خانه ای، به موضوعی ناخوشایند بدل شود. یکی از این قطعات حساس و حیاتی برد یخچال میباشد. برد علاوه بر یخچال، در هر دستگاهی، انجام مهم ترین وظایف را بر عهده دارد. این قطعه از چیپ های ریز تری تشکیل شده است که هر یک وظایف مهم و تکمیل کننده ای را بر عهده دارند. در این مقاله در مورد تعمیر آن صحبت خواهیم کرد.

وظیفه برد یخچال چیست؟

وظیفه ی اصلی برد در هر دستگاهی پردازش عملیاتی است که دستگاه برای آن طراحی شده. برد یخچال هم در واقع حکم مغز داخلی آن را دارد. برد یخچال وظیفه ی کنترل عملکرد کمپرسور و فن یخچال را بر عهده دارد. برد همه چیز را در نهایت کنترل میکند. با در نظر داشتن پیشرفت روز به روز تکنولوژی در زمینه ی طراحی و ساخت یخچال ها، تولیدات لوازم خانگی با تحول عظیمی روبرو شده است که این موضوع بی تاثیر بر پیشرفت و پیچیده تر شدن برد یخچال ها نمیباشد.

در واقع از گذشته تا به حال برد یخچال جایگزین مطمئنی برای برخی اجزای قدیمی تر یخچال ها، از قبیل ترموستات و کنترل کننده های مکانیکی بوده است.همچنین در یخچال های جدیدتر برد الکترونیکی جایگزین تایمر دیفراست نیز شده است و این جایگزینی در در نهایت به مصرف کمتر انرژی یخچال ها کمک بزرگی کرده است. حال با در نظر داشتن اینکه یخچال های تولید جدید مجهز به برد های تخصصی و پیشرفته تری میباشند، که وظیفه ی آن ها کنترل سایر قسمت ها از جمله : فن، کمپرسور، المنت، درب ها، یخساز، سنسورها و … میباشد، میتوان به این نکته توجه داشت که هرگونه خرابی برد یخچال را دچار نقص فنی جدی میکند و لازم است آن را برای تعمیر به مراکز مجاز تعمیر یخچال بسپاریم. در ادامه ی این مقاله به بررسی همین موضوع خواهیم پرداخت.

نشانه های خرابی برد یخچال

  •  یخچال سرد نیست ، هر دو فن کار میکند ولی کمپرسور آن خاموش است.
  •  یخچال خنک نیست و فن خنک کننده کار نمیکند.
  • فن موتور پر سر و صدا کار میکند.
  • یخچال خنک نیست و صدای دائمی در آن شنیده میشود.
  •  فرآیند یخ زدایی بیش از اندازه به طول می انجامد.

تعویض برد یخچال

بهتر است مراحل تشخیص خرابی برد یخچال توسط تکنسین مجرب تعمیر برد یخچال انجام گیرد. تعمیر لوازم خانگی در صورت عدم شناخت و تجربه ی کافی حتی ممکن است خطرات جدی را متوجه افراد کند. مراحل تشخیص خرابی برد یخچال به این ترتیب است که در ابتدا لازم است حتما یخچال از برق خارج شده باشد. بعد از آن لازم است یخچال را کمی حرکت دهید تا به راحتی به قسمت برد کنترل یخچال دسترسی پیدا کنید.

بعد از آن لازم است پوشش روی برد یخچال را خارج کنید. توجه داشته باشید که محل قرار گیری برد یخچال با توجه به برند و نوع آن ممکن است کمی متفاوت باشد. لازم است با استفاده از پیچ گوشتی پیچ های پوشش برد را خارج کنید. و بعد از انجام این کار، سیم ها را از آن جدا کنید. حال میتوانید برد را کاملا از یخچال خارج کنید و  در صورت نیاز به تعویض آن، صفحه ی الکترونیکی جدید را جایگزین کنید.

نمایندگی تعمیرات یخچال

چنانچه به هر دلیل شاهد مشکلات مختلف از قبیل مشکل در برد یخچال خود بوده اید، میتوانید متخصصان واحد تعمیرات یخچال نمایندگی لوازم خانگی را در جریان قرار دهید تا هر چه سریع تر یخچال شما، تعمیر شود و مثل روز اول خود، کار کند. تمامی مراحل تشخیص و تعمیر و بازیابی و حتی تعویض قطعات مورد نیاز در انواع یخچال ها تحت استاندارد های جهانی و با بهره گیری از به روز ترین وکارآمد ترین تجهیزات انجام می گیرد.

این مرکز متشکل از واحد های مجزا و با بهره گیری از تجربه ی بالای تعمیرکاران خود، قادر به ارائه ی تمامی سرویس های پشتیبانی مورد نیاز از یخچال های شما میباشد. تمامی قیمت ها به صورت مقطوع و بر اساس مصوبه و به صورت گزارش های ریز به ریز در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت و تمام خدمات شامل گارانتی های مدت دار تعمیر نیز، میباشد.

3.8/5 (5 امتیاز)
اشتراک گذاری