جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر اسپلیت

اسپلیت ها هم مثل دیگر دستگاه های الکتریکی به مرور زمان دچار آسیب دیدگی شده و نیاز به بررسی و ترمیم دارند. مشکلاتی مثل پرتاب باد گرم، کاهش سرما، خنک نکردن محیط، روشن نشدن، صدای ناهنجار و غیر عادی، نشت آب و گاز، خاموش شدن در حین کار و … روند کاری اسپلیت را مختلف می کنند. در این شرایط باید به فکر تعمیر اسپلیت در اسرع وقت و توسط تکنسین های مجرب و دوره دیده بود. چرا که بیشتر ایرادهای عملکردی این دستگاه ناشی از خرابی قطعات داخلی یا ناهماهنگی های سیستمی هستند و باید در اسرع وقت بررسی و ترمیم شوند.

به عبارت بهتر، در صورت بروز هریک از ایرادهای ذکر شده، باید کولر توسط تکنسین های حرفه ای بررسی شده و ترمیم گردد. پس از تعمیر و یا تعویض قطعاتی همچون کمپرسور، اواپراتور، فن، موتور فن، بردها، خازن ها، ترموستات، اتصالات، لوله ها و … مشکلات دستگاه برطرف شده و می توانید مثل روز اول از آن استفاده کنید. در ادامه این مقاله، ما جزئیاتی را در مورد نحوه تعمیرات اسپلیت به شما ارائه می دهیم تا با روال کلی کار آشنا شوید. برای دریافت خدمات تخصصی تر هم می توانید با نمایندگی تعمیرات کولر گازی در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

تعمیر اسپلیت

چه زمانی باید اقدام به تعمیر اسپلیت کنیم؟

آیا می دانید چه موقع باید اسپلیت را تعمیر کنید؟ همه کولر گازی ها و اسپلیت ها ممکن است به مرور زمان یا بر اثر عوامل جانبی، با مشکلات و ایرادهایی مواجه شوند. تکرار این ایرادها مساله را جدی تر و تعمیرات اسپلیت توسط یک تعمیرکار مجرب را ضروری می سازد. صدای زیاد و غیر عادی یکی از این مشکلات است که نشان دهنده بروز مشکل در فن، کمپرسور یا کندانسور بوده و باید به سرعت بررسی شود.

روشن نشدن، خنک نکردن، کار نکردن کمپرسور، از کار افتادن فن، آبریزی، هوای گرم و مشکلاتی از این دست هم نشان می دهند که مشکلی اساسی در نحوه کار قطعات اسپلیت به وجود آمده است. برای تعمیر اسپلیت در هریک از موارد ذکر شده، قطعات بررسی شده و در صورت نیاز، ترمیم یا تعویض می شوند. به یاد داشته باشید که اگر به موقع اقدام به تعمیر کولر گازی اسپلیت خود نکنید، احتمال تشدید مشکل و حتی آسیب دیدگی دیگر قطعات هم وجود دارد.

خدمات تعمیر اسپلیت

اقداماتی همچون تعمیرات تخصصی انواع مدل های اسپلیت اعم از داکت، دیواری، سقفی و …، تعمیر قطعات داخلی و خارجی دستگاه، ترمیم ایرادهای عملکردی، رفع مشکل نشتی آب، پاک سازی فیلترها، شارژ گاز، تعویض قطعات از رده خارج با نمونه های اورجینال، انجام مراحل سرویس اسپلیت، تعمیرات اسپلیت در محل، نصب و تراز کردن دستگاه، سرویس های دوره ای، تعمیر کمپرسور، تعمیرات کندانسور، ترمیم فن، تعمیر و تعویض برد و اقداماتی از این دست، بخشی از مهم ترین خدمات تعمیر اسپلیت هستند.

این خدمات محدود به محصولات برند خاصی نبوده و اسپلیت های برندهای مطرحی همچون سامسونگ، ال جی، شارپ، توشیبا، هایسنس و … را در بر می گیرد. همچنین تمامی خدمات ذکر شده با ضمانت نامه مرکز سخت افزار ایران همراه هستند و در صورت وجود هرگونه ایراد یا نقص احتمالی، امکان پیگیری در مدت زمان مشخص شده را دارند.

تعمیر انواع کمپرسور اسپلیت

یکی از خدمات تخصصی تعمیر اسپلیت، ترمیم انواع کمپرسور است. کولر گازی ها وو اسپلیت با انواع مختلف کمپرسور کار می کنند که هریک ساختار مختص به خود را دارند. کمپرسور پیستونی، عملکردی مشابه سیلندر و پیستون خودرو دارد و با هر بار رفت و برگشت پیستون، مقداری از گاز مبرد موجود در محفظه کمپرسور به داخل سیلندر کشیده می شود. کمپرسور روتاری یا دوار، عمل مکش و کمپرس ماده مبرد را با گردش 360 درجه ای تیغه ها انجام می دهد.

این مدل صدا و مصرف برق کمتری دارند و رانمان کاری آنها به مراتب بالاتر از دیگر انواع کمپرسور است. کمپرسور اسکرول هم در کولر گازی ها و اسپلیت ها تعبیه می شود که از دو قطعه حلزونی شکل تشکیل شده است. حرکت حلزون متحرک، باعث فشرده شدن گاز بین تیغه ها شده و فشار لازم را در خروجی ایجاد می کند. تعمیرات اسپلیت در مرکز سخت افزار ایران شامل تعمیر انواع کمپرسور می باشد.

تعمیر کندانسور اسپلیت

کندانسور یا تقطیر کننده، مجموعه ای از لوله های مسی و صفحات آلومینیومی مشبک با طراحی خاص است که در بخش خارجی اسپلیت قرار گرفته است. این قطعه گرمای گاز مبرد را جذب یا سرمای آن را دفع و به محیط منتقل می کند. تعمیر کندانسور به این ترتیب است که تکنسین این بخش را باز و اجزاء آن را بررسی می کند.

سپس قطعات آسیب دیده ترمیم می شوند و مشکل کندانسور و اسپلیت هم برطرف می گردند. ممکن است کارشناسان تعمیر اسپلیت تشخیص دهند که نیاز به تعویض کندانسور است. در این صورت این کار با استفاده از قطعه اورجینال و تجهیزات مورد نیاز انجام می شود.

تعمیر اواپراتور اسپلیت

اواپراتور هم مجموعه ای از لوله های مسی و صفحات آلومینیومی است که با طراحی خاص، در بخش داخلی اسپلیت و کولر گازی نصب شده است. خنک سازی هوا (در حالت سرمایش) و دفع گرما (در حالت گرمایش) عملکردهایی هستند که اواپراتور انجام می دهد.

هوای درون اتاق با مکیده شدن از قسمت بالای یونیت داخلی وارد محفظه اواپراتور شده و پس از خنک شدن (در حالت سرمایش) و یا گرم شدن (در حالت گرمایش) از قسمت پایینی آن به سمت اتاق دمیده میشود. اگر کارشناسان تعمیر اسپلیت متوجه شوند که ایراد دستگاه ناشی از خرابی اواپراتور است، آن را تعمیر و یا در صورت نیاز، تعویض می کنند.

تعمیر فن اسپلیت

یکی دیگر از قطعاتی که در فرایند تعمیر اسپلیت مورد بررسی قرار می گیرد، فن است. اگر فن از کار بیفتد، ممکن است کولر به طور کلی روشن نشود. همچنین احتمال خاموش شدن دستگاه به صورت ناگهانی هم وجود دارد. البته این مورد در صورتی صدق می کند که برد سالم باشد. خنک نکردن کولر یا مختل شدن فرایند پرتاب باد هم ممکن است ناشی از خرابی فن یا عملکرد ناقص این قطعه باشد.

بهتر است به محض مشاهده مشکل در کارکرد فن اسپلیت، با یک تعمیرکار با تجربه و ماهر تماس بگیرید و مشکل را گزارش دهید. تعمیر فن اسپلیت به این صورت است که اجزاء این قطعه شامل موتور فن، پروانه ها، یاتاقان و … بررسی شده و تعویض می شوند. گاهی هم ممکن است به دلیل شدت آسیب دیدگی، امکان تعمیر فن وجود نداشته و نیاز به تعویض آن باشد.

تعمیرات تخصصی برد اسپلیت

خرابی برد یا به این صورت است که اجزاء آن از کار افتاده اند و یا برد به صورت کلی سوخته است. مثلا ممکن است چشمی، سنسورها و حتی ترانس از کار افتاده باشند که در این صورت باید آنها را تعویض کرد. اما تعمیر برد اسپلیت در صورت سوختن این قطعه عملا غیر ممکن است.

در این شرایط تنها کاری که می توان انجام داد، تعویض برد است. در این صورت، برد جدید باید اورجینال باشد و با مشخصات و ظرفیت دستگاه تطابق کامل داشته باشد. معمولا پس از تعویض برد اسپلیت، فرایند کاری این دستگاه به حالت عادی باز می گردد، مگر این که قطعات دیگر هم مشکل داشته باشند.

شارژ گاز اسپلیت

در بسیاری از موارد منشأ مشکلاتی همچون کاهش سرمای اسپیلت یا خنک نکردن آن، خالی شدن مخزن شارژ است. به همین دلیل هم شارژ گاز اسپلیت اهمیت زیادی داشته و باید در اولین فرصت انجام شود. اگر همه مراحل و بخش های شارژ گاز درست و با رعایت نکات مربوطه انجام شود، بخشی از مشکلات عملکردی کولر نیز برطرف می شوند.

انتخاب روش شارژ، بستگی به فاکتورهایی مثل مدل دستگاه و ظرفیت آن دارد و تنها سرویس کاران حرفه ای قادر به تشخیص درست آن هستند. آنچه در همه روش ها مشترک است، این است که مواد مصرفی باید در بالاترین سطح کیفیت قرار داشته باشند و مراحل نیز به شکل درست و کامل انجام شوند. تیم تعمیرات اسپلیت شرایطی را فراهم کرده که شارژ گاز انواع مدل های اسپیلت بهترین شکل و با استفاده از مرغوب ترین مواد انجام شود.

تعمیرات اسپلیت

چگونه خدمات تعمیرات اسپلیت در محل را دریافت کنیم؟

تعمیرات کولر گازی و اسپیلت باید در محل نصب دستگاه انجام شود. نحوه نصب این محصول به گونه ای است که باز کردن و جابجایی آن ممکن است موجب بروز مشکلاتی شود. تعمیر اسپلیت در محل، مانع از ایجاد چنین مشکلاتی شده و روند تعمیرات کولر را راحت تر می کند.

این سرویس موجب راحتی کاربران و حذف دردسرهای جابجایی کولر می شود و به شما کمک می کند که شاهد ترمیم کولر خود در اسرع وقت باشید. پس از این که با نمایندگی تعمیرات اسپلیت در مرکز سخت افزار ایران تماس گرفته و مشکل دستگاه را گزارش دادید، همکاران ما در قالب تیم تعمیرات به آدرس شما اعزام شده و خدمات لازم را ارائه می دهند.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.