جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

ترفندهای رفع ارور ظرفشویی آریستون

ماشین ظرفشویی یک دستگاه پر کاربرد با مشکلات ریز و درشت بسیار است. گاهی بخش هایی از دستگاه درست کار نکرده و موجب بروز اختلال در عملکرد کلی لباسشویی می شوند. در مدل هایی که به نمایشگر مجهز هستند، این مشکلات به شکل ارورهای مشخصی به اطلاع کاربر می رسند. یعنی کاربر با توجه به مفهوم هر ارور می تواند مشکل دستگاه را تشخیص داده و آن را برطرف کند. در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با ارورهای ظرفشویی آریستون آشنا کنیم.

هریک از این ارورها مفهوم مشخص داشته و وجود ایراد در یکی از بخش های دستگاه را گزارش می دهند. اگر مفهوم هر کد را بدانید راحت تر می توانید برای رفع مشکل اقدام کنید. به عنوان مثال اگر بدانید کدام ارور مربوط به باز بودن درب دستگاه است، مشکل را به راحتی برطرف خواهید کرد. ما همچنین ترفندهای رفع این ارورها را نیز به شما آموزش خواهیم داد. البته تیم تعمیرات ماشین ظرفشویی در نمایندگی لوازم خانگی مرکز سخت افزار ایران نیز برای ارائه سرویس های تخصصی تر در خدمت شما عزیزان هستند.

ترفندهای رفع ارور ظرفشویی آریستون

ارورهای ظرفشویی آریستون

ارورهای E01  تا E05

ارورهای E01  تا E05 همگی نشان می دهند که یک شکست ماژول قدرت ( کلید قدرت مرکزی) از کار افتاده است. با توجه به این که برنامه نویسی ماژول های قدرت جایگزینی توسط آریستون قفل شده است، برای رفع این کدها باید از تکنسین های تعمیر ظرفشویی آریستون کمک بگیرید.

ارور E06

این ارور در ظرفشویی آریستون به شما می گوید که سوئیچ در ورودی خراب شده یا از کار افتاده است. در این حالت سنسور مکانیکی درب خراب شده و دستگاه قادر به شناسایی باز یا بسته بودن درب نمی باشد.

تعمیر موتور ظرفشویی خود را به ما بسپارید

ارور E07

یکی دیگر از ارورهای ظرفشویی آریستون کد E07 است که وجود نقص در فن خشک کن را نشان می دهد. در این صورت فن از کار افتاده و ظروف به درستی خشک نمی شوند.

ارور E08

اگر ارور E08 را در نمایشگر ماشین ظرفشویی آریستون خود مشاهده کردید، باید به فکر تعمیر یا تعویض پمپ گرمکن باشید. در این حالت آب سطح بالای ماشین ظرفشویی را پر نمی کند و قسمت بالایی ماشین ظرفشویی خالی خواهد ماند.

ارور E09

این کد اعلام می کند که گردش گرمکن از کار افتاده است .

ارور E10

کد E10 نیز یکی از ارورهای ماشین ظرفشویی آریستون است که نشان می دهد پمپ گرمکن به دلایلی همچون رسوبات آهکی از کار افتاده است.

ارور E11

ارور E11 نشان دهنده این است که مقاومت گرمایی یا سیم کشی مرتبط به آن معیوب است.

ارور E12

اگر کد E12 را در ماشین ظرفشویی آریستون خود مشاهده کردید، در اسرع وقت با تکنسین تعمیرات تماس بگیرید.

اینو بخون حتما به کارت میاد :قطعات ماشین ظرفشویی

ارور E15 ظرفشویی آریستون

یکی از رایج ترین و مهم ترین ارورهای ظرفشویی آریستون ، کد E15 است. این کد به شما می گوید که سنسور شناور در پایگاه فعال شده است. یعنی آب در دستگاه وجود ندارد و یا سیستم ظرف شویی قادر به شناسایی آب نیست. برای حل این مشکل باید ماشین ظرفشویی را به صورت 45 درجه مایل قرار دهید تا آب به جای خودش برگردد. از طرفی ممکن است در این شرایط دستگاه نشتی باشد. در این صورت حتما باید از یک تعمیرکار مجرب برای شناسایی محل نشتی و برطرف کردن آن کمک بگیرید.

ارور E16

در صورت کمبود آب ورودی که در اثر شکستن شیر ورودی ایجاد می شود، منجر به صدور ارور E16 در ماشین های ظرفشویی آریستون خواهد شد.

ارور E17

کد خطای  E17 نیز یکی از ارورهای ظرفشویی آریستون است که نشان می دهد سطح آب بالاتر از حد مجاز است.

رفع ارورهای ظرفشویی آریستون

مواردی که در بخش قبلی به آنها اشاره شد، برخی از مهم ترین ارورهای ظرفشویی آریستون بودند. البته راه حل های ارائه شده در بسیاری از موارد این ارورها را برطرف می کنند. اما گاهی مساله جدی تر بوده و کدهای خطا با این راه حل ها برطرف نمی شوند. در این صورت باید برای رفع خطاهای ماشین لباسشویی آریستون به یک تعمیرگاه معتبر مراجعه نموده و از تکنسین های مجرب کمک بگیرید.

بروز خطا در روند رفع این کدها می تواند منجر به بروز اختلالات جدی تر در دستگاه شده و آسیب های جدی را به قطعات و بخش های داخلی دستگاه وارد نماید. متخصصین مجرب ما در نمایندگی تعمیر لوازم خانگی در خدمت شما هستند تا از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کرده و ارورهای ماشین ظرفشویی را به صورت تخصصی برطرف نمایند.

نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی

نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی مرکزی تخصصی است که به بررسی و ترمیم انواع مدل های این محصول اشتغال دارد. این مرکز، مجهز به پیشرفته ترین امکانات برای انجام فرآیند تعمیر شده و بدین ترتیب، دست تعمیرکاران را برای ارائه خدمات هرچه بهتر به کاربران باز گذاشته و به آنها امکان استفاده از انواع روش های تعمیری روز دنیا را داده است.

بررسی دلایل و رفع مشکلات عملکردی ماشین های ظرفشویی آریستون، ال جی، سامسونگ، توشیبا، شارپ، پاناسونیک و … جزء خدماتی است که در این مرکز به کاربران ارائه می گردد. شما عزیزان می توانید از ترمیم ظرفشویی خود به صورت تخصصی در این مرکز که تحت نظارت مرکز سخت افزار ایران فعالیت می کند، اطمینان کامل داشته باشید.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری