جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

علت داغ شدن بدنه ی یخچال چیست؟

گرم شدن بدنه ی یخچال امری طبیعی است. یخچال با انجام پی در پی عملیات خنک سازی گرمایی را دریافت می کند که در بدنه ی آن قابل حس است. اما اگر داغ شدن بدنه ی یخچال شدت زیادی داشته باشد، باید هر چه سریع تر وضعیت ساختاری دستگاه مورد بررسی قرار گیرد. داغی بیش از حد بدنه ی یخچال می تواند دارای دلایل ریز و درشتی باشد. در ادامه شما را با تمامی جنبه های مرتبط با ظهور این مشکل آشنا می سازیم.

داغ شدن بدنه ی یخچال

دلایل اصلی داغ شدن بدنه ی یخچال

چیدن نادرست مواد غذایی در یخچال

ساده ترین و در عین حال اصلی ترین دلیل داغ شدن بدنه ی یخچال، چیدن نادرست مواد غذایی در یخچال است. اگر مواد غذایی را سمت لوله های درون یخچال بچینید، روند خنک سازی سیستم به مشکل بر می خورد. از طرفی حجم زیاد مواد غذایی باعث و بانی پیدایش مشکل داغی یخچال است. هیچ گاه نباید حجم مواد غذایی درون سیستم بیشتر از ظرفیت یخچال باشد. از ظروف بسته بندی و طبقه بندی استفاده کنید و حجم مواد غذایی موجود در یخچال را کاهش دهید.

عدم رعایت فاصله ی استاندارد یخچال با دیوارهای اطراف

دلیل دیگر داغ شدن بدنه ی یخچال، عدم توجه به جاسازی صحیح یخچال در آشپزخانه است. اگر یخچال شما با دیوار فاصله مناسبی نداشته باشد، هوا به درستی بین لوله های کندانسور یخچال جریان نخواهد داشت. در نتیجه حرارت این لوله ها تخلیه نمی شود و دما به بدنه دستگاه منتقل خواهد شد. طبق نظر کارشناسان و تکنسین ها، بهترین میزان فاصله یخچال از دیوار 30 سانتی متر است. بدین ترتیب گرمای کندانسور به درستی تخلیه می شود و حرارت به بدنه منتقل نمی گردد.

عدم توجه به آلودگی کندانسور یکی از عوامل داغ شدن بدنه ی یخچال

آلودگی یا انسداد کندانسور و لوله های آن نیز موجب داغ شدن بدنه یخچال خواهد شد. لوله های کندانسور بیرون از دستگاه قرار دارند و همیشه در معرض انواع آلودگی ها هستند. به مرور زمان، موادی مثل گرد و خاک، پرز، چربی و … سطح این لوله ها را می پوشانند. در واقع آلودگی منجر به تشکیل یک لایه عایق دور لوله های کندانسور می شود.

این لایه ی اضافی مانع از تخلیه حرارت می شود. بنابراین حرارت گاز یخچال دفع نشده و بدنه ی دستگاه داغ می شود. البته توجه کنید که برای پاکسازی لوله های کندانسور نباید از اشیاء نوک تیز استفاده کنید. جاروبرقی هم ممکن است مشکلاتی را ایجاد کند. بهترین کار این است که کندانسور و لوله های آن را با استفاده از دستمال مرطوب تمیز کنید.

خرابی لوله های کندانسور یخچال

سوراخ شدن لوله های کندانسور، اصابت ضربه به بخش پشتی یخچال، عدم سرویس دهی یخچال و… با خرابی لوله های کندانسور به داغ شدن بدنه ی یخچال ختم می شود. این خرابی ها باید به سرعت برطرف شوند. چراکه پس از مدتی به طور حتم موتور یخچال را نیز درگیر خواهند کرد. با استفاده از سرویس های تعمیر در محل مرکز سخت افزار طی مدت زمان کوتاهی از ایرادات لوله های کندانسور یخچال خلاص خواهید شد. کافی است با ما تماس بگیرید و نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنید.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.