جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

علت خاموش شدن پکیج ال جی گلدیران

چرا پکیج خاموش می شود؟ این سوالی است که برخی از کاربران پکیج های ال جی از کارشناسان ما در واحد تعمیرات پکیج گلدیران می پرسند. اگرچه خاموش شدن پکیج یک مشکل مشترک در تمام برندهاست، اما مقاله امروز به صورت اختصاصی به بررسی دلایل و راهکارهای رفع این ایراد در محصولات گلدیران دارد. معمولا وقتی پکیج به صورت خود به خود و ناگهانی خاموش می شود، نشان دهنده فشار پایین آب است.

اما همیشه مسئله این نیست و گاهی ایرادات جدی تری هم وجود دارد. شما چه فکر می کنید؟ آیا خاموش شدن پکیج ال جی گلدیران نشان دهنده خرابی قطعات است؟ آیا این بدان معناست که باید مبلغ زیادی را بابت تعمیر پکیج پرداخت کنید؟ اصلا می توان این مشکل را حل کرد؟ برای بررسی دلایل خاموش شدن پکیج lg و چگونگی رفع این مشکل، بخش های بعدی را دنبال کنید.

خاموش شدن پکیج ال جی گلدیران

دلایل خاموش شدن پکیج ال جی گلدیران

به طور کلی وقتی پکیج خاموش می شود، اولین مسئله مورد بررسی، فشار آب است. وقتی فشار آب کم باشد یا ناگهان کم شود، مشعل روشن نشده و یا خاموش می شود. این مشکل در بسیاری از واحدهای طبقه های بالایی ساختمان ها اتفاق می افتد.

اما ممکن است سیستم لوله کشی نشتی داشته باشد و میزان آب، ناگهان کم شود. رسوب گرفتن لوله ها، وجود هوا، خرابی شیر اطمینان، خرابی پمپ، قطع شدن گاز یا افت فشار آن و خرابی برد هم دیگر دلایل خاموش شدن پکیج دیواری ال جی هستند که در ادامه آنها را دقیق تر توضیح می دهیم.

کاهش فشار آب

اگر فشار آب استاندارد نبوده و کمتر از 2 بار باشد، پکیج در حین کار خاموش می شود.

  • راه حل

ببینید فشار آب در دیگر بخش های ساختمان چگونه است. چنانچه آب دیگر بخش ها فشار خوبی داشت و تنها پکیج ایراد داشت، یا ایراد از قطعات دیگری است و یا لوله ها دچار نشتی شده اند. از یک تعمیرکار کمک بگیرید تا محل نشتی را پیدا کرده و آن را برطرف کند.

خرابی پمپ پکیج

گاهی خاموش شدن پکیج ال جی گلدیران، ناشی از خرابی پمپ است. اگر پمپ سیرکولاتوری درست کار نکند، آب با فشار و سرعت کافی در سیستم حرکت نمی کند و سبب خاموش شدن پکیج می شود.

  • راه حل

معمولا امکان تعمیر پمپ پکیج دیواری وجود دارد. اما در برخی موارد آسیب دیدگی این قطعه زیاد است و تنها با تعویض آن می توان مشکل را برطرف کرد.

خرابی شیر اطمینان

خرابی شیر اطمینان هم یکی از دلایلی خاموش شدن پکیج ال جی گلدیران است که باید بررسی شود. این مسئله باعث کاهش فشار آب شده و از این طریق، پکیج را خاموش می کند. کار سیر اطمینان این است که هرگاه فشار دستگاه به بیش از 3 بار رسید، آب اضافه را تخلیه کند. اما گاهی سنسور آن درست کار نمی کند و در نتیجه شیر خود به خود باز می شود. به این ترتیب فشار آب کاهش یافته و پکیج دیواری خاموش می شود.

  • راه حل

تیم تعمیرات پکیج ال جی در محل، اول شیر اطمینان و سنسور آن را بررسی می کنند. سپس در صورت خرابی، آن قطعه را با نمونه جدید تعویض می کنند تا تشخیص فشار پکیج به درستی انجام شود.

سرعت پایین چرخش آب در مدار پکیج

دلیل دیگر خاموش شدن پکیج lg گلدیران، سرعت پایین چرخش آب در مدار است. یعنی فشار آب استاندارد است اما سرعت گردش آن در مدار پایین است. در این حالت ممکن است هوا در لوله ها وجود داشته باشد و یا رسوب گرفته باشند.

  • راه حل

با رسوب زدایی و هواگیری پکیج، می توان سرعت گردش آب را به حد استاندارد رسانده و مانع از خاموش شدن مجدد دستگاه در حین کار شد.

عدم تشکیل شعله در پکیج

اگر شعله تشکیل نشود، پکیج خاموش شده و یا به طور کلی روشن نمی شود. اما چرا شعله تشکیل نمی شود؟ قطعی یا کمبود فشار گاز، دلیل اصلی بروز این مشکل است. حال یا فشار گاز به طور کلی کم یا قطع است و یا شیر برقی پکیج دچار ایراد شده و قادر به تنظیم درست فشار گاز نیست.

  • راه حل

اگر فشار گاز پایین باشد، باید با مسئولین و ادارات مربوطه تماس گرفته و منتظر حل مشکل باشید. اما در صورت خرابی شیر برقی، تنها با تعویض این قطعه می توان مشکل روشن نشدن پکیج ال جی گلدیران را حل کرد.

خرابی الکترود یون تشخیص شعله

خرابی و کار نکردن الکترود شعله هم می تواند مانع از روشن شدن پکیج شود. وقتی شعله تشکیل می شود، الکترود یون تشخیص شعله وجود آن را به برد اعلام کرده و تا زمانی که شیر برقی گاز باز باشد، برد شعله را روشن نگه می دارد. بنابراین در صورت خرابی یون و یا عدم قرارگیری الکترود در فاصله استاندارد از برنر، پیام تشکیل شعله به برد داده شده و در نتیجه پکیج روشن نمی شود.

  • راه حل

بهترین کار، تعویض الکترود یون تشخیص شعله با نمونه جدید و اورجینال است.

وجود مشکل در تخلیه دود از پکیج

گاهی خاموش شدن پکیج ال جی گلدیران و دیگر برندها نتیجه وجود ایراد در تخلیه دود است. دود حاصل از احتراق باید از طریق دودکش به بیرون منتقل شود. حال اگر سنسورهای تشخیص دود خراب باشند یا دودکش مسدود شده باشد، دود داخل دستگاه می ماند. در این شرایط سنسورها هشدار تجمع دود صادر می کنند و در نتیجه پکیج دیواری خاموش می شود.

  • راه حل

مسیر دودکش را بررسی کرده و در صورت مسدود بودن، آن را بازد کنید.

خرابی سنسورهای دمای پکیج

در سیستم پکیج از سه نوع سنسور به منظور پیشگیری از کار کردن دستگاه در دمای بالا استفاده شده است. سنسور NTC مدار گرمایش، سنسور NTC آب مصرفی و سنسور حد، این حسگرهای مهم را تشکیل می دهند. سنسورهای NTC با کاهش و افزایش مقاومت خود، میزان حرارت شعله را کم یا زیاد می کنند. حال اگر این حسگرها مشکل داشته باشند، شاهد خاموش شدن پکیج دیواری ال جی خواهیم بود.

  • راه حل

تعمیر سنسورهای آسیب دیده مشکل را حل می کند. اما معمولا امکان ترمیم سنسورها وجود نداشته و باید این قطعات را تعویض کرد.

خرابی برد

به عنوان آخرین دلیل خاموش شدن پکیج ال جی گلدیران، باید به خرابی برد اشاره کنیم. برد دیگر اجزا را کنترل می کند و اگر درست کار نکند، موجب ایجاد مشکلاتی در عملکرد پکیج می گردد.

  • راه حل

باید هرچه سریع تر اقدام به تعمیر برد پکیج و یا تعویض این قطعه کنید تا مشکل حل شود.

چنانچه از پکیج های ال جی استفاده می کنید، می توانید از بخش سوالات متداول وب سایت نمایندگی تعمیرات پکیج، جواب بسیاری از پرسش های خود در مورد مشکلات این دستگاه و دلایل آنها را پیدا کنید.

4/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.