جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

آموزش تنظیم فشار پکیج آریستون

در میان لوازم گازسوز و گرمایشی پکیج از ملزومات پر استفاده در اماکن مختلف است. کاربرد همزمان این وسیله برای گرمایش و تامین آب گرم مصرفی خصوصا در منازل، باعث می‌شود تا تنظیمات آن از اهمیت بالایی برخوردار باشد. تنظیم دقیق فشار دستگاه، تاثیر زیادی بر کیفیت عملکرد آن دارد.

هرگونه بر هم خوردن این تنظیمات برای مدت طولانی می‌تواند منجر به پایین آمدن سطح کیفی کارایی دستگاه شده یا از نظر ایمنی مشکلاتی پدید آورد. به همین علت نیز اکیدا توصیه می‌شود تا افراد نا آشنا به امور فنی و تعمیرکاران غیر مجاز به کار تنظیم، تعمیر یا تعویض قطعات پکیج گمارده نشوند. در این مطلب با مراحل تنظیم فشار پکیج آریستون در چند مدل مختلف آشنا می‌شویم.

تنظیم فشار پکیج آریستون

تنظیم فشار پکیج آریستون چگونه انجام می شود؟

فشار داخلی پکیج دیواری در حالت عادی باید  بین ۱ تا ۸/۱ بار داشته باشد. در چنین اتمسفری پکیج به خوبی عمل کرده و به قطعات آن آسیبی نمیرسد. اما این تنظیمات گاه و به دلایل مختلف بر هم می‌خورد. البته تنظیم مجدد آن هم کاملا آسان و قابل اجراست.

برای پیشگیری از وارد آمدن آسیب به قطعات و کاهش بازدهی آن بهتر است دستگاه مزبور در دوره های منظم زمانی مثلا هفتگی مورد بازبینی قرار گیرد. به این منظور فشار پکیج را در این فواصل اندازه گیری نموده و در صورتی که با اعداد متداول هم‌خوانی نداشت به نمایندگی تعمیرات تخصصی پکیج اطلاع دهید. چنین مراکزی با در اختیار داشتن تجهیزات لازم و کارشناسان مجرب در اسرع وقت نسبت به انجام مجدد این تنظیمات اقدام می‌کنند. در این بخش به آموزش تنظیم فشار پکیج آریستون در چند مدل مختلف می‌پردازیم:

تنظیم فشار پکیج دیواری آریستون مدل یورو مکس

پیش از هر کار برای انجام این تنظیمات لازم است پکیج را بطور کامل خاموش نمایید. معمولا با قرار گرفتن عدد فشار پایین تر از ۱ در نمایشگر این مدل پکیج نیاز به تنظیم مجدد پیدا می‌کند. پس از خاموش کردن دستگاه تا سرد شدن آن صبر کنید و سپس میزان فشار دستگاه پکیج را دوباره ثبت کنید.

اکنون شیر پرکن که به رنگ آبی و استوانه ای شکل بوده و زیر دستگاه قرار دارد را به خلاف گردش عقربه های ساعت (یعنی به سمت چپ) بچرخانید. باز کردن این شیر را تا رسیدن به فشار مطلوب یعنی عدد ۵/۱ ادامه دهید. هنگامی که فشار به این عدد رسید بلافاصله شیر را ببندید زیرا اگر بیش از این باز بماند فشار دستگاه پکیج بیش از حد بالا رفته و آب از پکیج فوران می‌کند. چنین موردی می‌تواند به پکیج آسیب برساند. اگر فشار بالاتر از ۸/۱ برسد لازم است فشار اضافه تخلیه شود. برای این کار دو راه وجود دارد:

  1. شیر هوا گیری در یکی از رادیاتورها باز شود تا با خروج آب درون آن فشار متعادل بار دیگر برقرار شود.
  2. بستن ورودی دستگاه بر روی آب و سپس باز کردن شیر پرکن و شیر آب گرم در پایین ترین سطوح مثلا شیر توالت تا جایی که آب گرم آن کاملا تخلیه شود. در این مورد نیز، پس از پایین آمدن فشار تا حد مطلوب لازم است تا شیر پرکن بلافاصله بسته شود و تنظیم فشار پکیج آریستون در حالت جدید حفظ شوند.

تنظیم فشار پکیج دیواری مدل های کلاسیک و یورو اسمارت

در این دو مدل نیز مراحل تنظیم فشار دستگاه پکیج دقیقا مانند انجام آن در پکیج آریستون مدل یورومکس است. با این تفاوت که شیر پرکن در مدل یورو اسمارت به رنگ سیاه بوده، در کنار ورودی آب دستگاه قرار گرفته است. در مدل کلاسیک نیز مراحل کار یکسان است. اما رنگ شیر پرکن قرمز و محل آن کنار شیر ورودی آب قرار دارد.

نکات مهم هنگام تنظیم فشار پکیج آریستون

دقت داشته باشید که انجام این تنظیمات کاری فنی و بسیار دقیق است که بدون وجود دانش فنی لازم نباید نسبت به آن اقدام نمود. انجام ملاحظات زیر در هنگام انجام مراحل این کار ضروری است:

  1. خاموش بودن کامل دستگاه پکیج
  2.  صبر کردن تا سرد شدن کامل دستگاه
  3. مشاهده و ثبت عدد فشار جهت مقایسه پس از تنظیم
  4.  انتخاب زمان مناسب (در شب یا روز) به طوری که آب بیشترین میزان فشار را در لوله ها داشته باشد.
  5. عدم انجام خودسرانه اینگونه امور فنی یا سپردن آنها به تعمیرکار ناوارد و غیر فنی که می‌تواند به خسارات مالی یا بروز خطر و آسیب جسمی منجر شود.

برای دریافت راهنمایی و مشاوره در زمینه تنظیم فشار پکیج آریستون می‌توانید با نمایندگی تعمیرات پکیج در تهران و کرج تماس برقرار نمایید. هر گونه تعمیرات، تعویض قطعات، کارشناسی و تنظیمات دستگاه و موارد مشابه توسط کارشناس مربوطه با دقت فنی بالا و تجهیزات مدرن در اسرع وقت در اختیار کاربران گرامی قرار می‌گیرد.

4/5 (2 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.