جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

رفع افت فشار پکیج بوتان، دلایل و راهکارها

افت فشار، مشکلی است که بسیاری از افراد در پکیج دیواری خود مشاهده می کنند و به هیچ عنوان منحصر به یک برند خاص نیست. در این مقاله ما می خواهیم دلایل و راهکارهای افت فشار پکیج بوتان را بررسی کنیم. همانطور که می دانید، افت فشار مانع از عملکرد درست پکیج می شود و در این شرایط، معمولا آب به خوبی گرم نمی شود. حتی ممکن است حالت گرمایشی رادیاتورها هم مختل شده و این بخش ها سرد باشند. بنابراین لازم است که مسئله هرچه زودتر عیب یابی شده و برطرف گردد. اگر پکیج بوتان شما دچار افت فشار شده و نمی دانید باید چه کار کنید، با نمایندگی تعمیرات پکیج تماس بگیرید.

دلایل افت فشار پکیج بوتان

قبل از هرگونه اقدام برای رفع مشکل کاهش فشار در پکیج دیواری، باید دلایل بروز این مشکل را بشناسید. معمولا اگر نشتی در مدار یا رادیاتورها وجود داشته باشد، فشار پکیج کاهش پیدا می کند. درواقع این، اصلی ترین دلیل افت فشار پکیج بوتان و هر برند دیگری است.

باز گذاشتن شیرپرکن هم مسئله دیگری است که می تواند منجر به بروز چنین مشکلاتی شود. سوراخ بودن مبدل حرارتی، سوراخ بودن و یا نصب نشدن منبع انبساط و خرابی شیرپرکن هم  دیگر دلایل افت فشار پکیج دیواری بوتان هستند که باید با دقت بررسی گردند.

افت فشار پکیج بوتان

رفع مشکل افت فشار پکیج دیواری بوتان

در صورت افت فشار پکیج بوتان، می توانید خودتان با چند اقدام ساده، مشکل را حل کنید. برای این منظور، شیرپرکن را خلاف عقربه های ساعت باز کنید. این بخش یک شیر آبی رنگ است که معمولا در زیر پکیج دیواری تعبیه شده است. معمولا پس از انجام این کار، فشار پکیج افزایش پیدا می کند. توجه داشته باشید که حتما باید قبل از اینکه فشار بار بیشتر از ۲ شود، شیر پرکن را ببندید. برای بستن شیر پرکن تنها کافیست آن را موافق عقربه های ساعت یعنی به سمت دست راست خود بچرخانید.

کار دیگری که می توانید برای رفع مشکل افت فشار پکیج دیواری انجام دهید، تنظیم عقربه است. این عقربه باید بین عدد 1.5 و 2 بار باشد. چنانچه عقربه عددی کمتر از 1.5 را نشان می دهد، راهی جز تعمیر پکیج بوتان توسط تکنسین های مجرب این حوزه ندارید. تنظیم شیر برقی یا شیر سه طرفه هم روش دیگری برای رفع مشکل افت فشار پکیج بوتان است که بهتر است توسط تعمیرکاران انجام شود.

هواگیری پکیج بوتان برای رفع مشکل افت فشار

گاهی هیچ ایراد یا نشتی وجود ندارد و تنها دلیل افت فشار پکیج بوتان، وجود هوا در سیستم گرمایشی است. در این صورت نیاز به هواگیری پکیج است تا مشکل حل شده و فشار به حد نرمال برسد. هواگیری اقدامی بسیار مهم است که باید پیش از راه اندازی پکیج انجام شود. وقتی برای مدتی، مثلا نیمه اول سال از پکیج استفاده نمی شود، ممکن است هوا در لوله ها جمع شود.

این مسئله مشکلات مختلفی را در عملکرد پکیج ایجاد می کند که یکی از آنها افت فشار است. لذا ضروری است که قبل از استفاده مجدد از پکیج، تکنسین لوله ها را هواگیری کند تا دستگاه به درستی کار کند. اگر هیچ یک از مواردی که در بخش قبلی ذکر کردیم شناسایی نشدند، احتمالا افت فشار پکیج دیواری بوتان ناشی از وجود هوا در لوله هاست و پس از انجام عملیات هواگیری، مشکل برطرف می شود.

تعمیرات تخصصی پکیج بوتان در محل

پکیج دیواری ساختاری متمایز از دیگر دستگاه های الکتریکی دارد. این دستگاه با آب و برق در ارتباط است و بسته به مساحت محیط، تعدادی رادیاتور دارد. همه این موارد باعث شده که باز و بسته کردن پکیج و انتقال آن به تعمیرگاه کار چندان راحتی نباشد. به همین دلیل امکان تعمیرات پکیج بوتان در محل توسط تکنسین های مرکز سخت افزار ایران فراهم شده است.

بعد از این که شما با نمایندگی مجاز تعمیرات پکیج تماس گرفته و درخواست دریافت سرویس در محل را ثبت کردید، کارشناسان ما با شما تماس گرفته و آدرس و اطلاعات لازم را دریافت می کنند. سپس تیم سرویس در محل پکیج بوتان، به آدرس مورد نظر مراجعه کرده و دستگاه را با دقت عیب یابی می کنند. در نهایت، اقدامات لازم برای ترمیم دستگاه انجام شده و شما می توانید مثل روز اول از پکیج استفاده کنید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.