جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

علت خاموش شدن و روشن نشدن پکیج دیواری و راهکارهای عملی برای رفع مشکل

تا بحال شده پکیج دیواری شما خاموش شده و روشن نشود؟ آیا می دانید دلایل بروز این مشکل نگران کننده چیست؟ آیا این نشان دهنده خرابی قطعات است؟ اگر واقع بین باشیم باید بگوییم که گاهی چنین است. در برخی از موارد، خاموش شدن و روشن نشدن  پکیج، ناشی از خرابی و یا از کار افتادن یک یا چند قطعه داخلی است.

اما گاهی هم مسئله ساده تر بوده و به راحتی برطرف می شود. در ادامه چند مورد از مهم ترین دلایل خاموش شدن و روشن نشدن پکیج دیواری را بررسی می کنیم تا در صورت مواجهه با این ایراد، راحت تر آن را عیب یابی و برطرف کنید. راه حل ها و نکات ارائه شده در مورد پکیج دیواری های بیشتر برندها صدق می کند.

دلایل خاموش شدن و روشن نشدن پکیج

پیش از آشنایی با دلایل خاموش شدن پکیج و روشن نشدن آن، باید بدانید که این مشکل معمولا به دو شکل بروز پیدا می کند. یا پکیج به صورت ناگهانی خاموش شده و پس از عیب یابی و  برطرف شدن، دیگر تکرار نمی شود. یا این مسئله مدام تکرار شده و بعضا پکیج دیگر روشن نمی شود. بروز هرگونه ایراد در عملکرد سنسورها می تواند باعث خاموش شدن و روشن نشدن پکیج شود.

همچنین اگر فشار گاز، جریان برق و آب، کلید برق، فیوزها و یا اتصالات ایراد داشته باشند، ممکن است پکیج دیواری خاموش شده و به راحتی روشن نشود. خرابی پمپ آب، معیوب شدن الکترود تشخیص شعله، خرابی برد، جوش آوردن پکیج، مشکلات شمعک و حتی ایرادات دودکش هم دلایل دیگر این مشکل به شمار می روند.

خاموش شدن و روشن نشدن پکیج دیواری

راهکارهای رفع مشکل خاموش شدن و روشن نشدن پکیج دیواری

  • تنظیم فشار آب

اگر پکیج شما خاموش شده و روشن نمی شود، از طریق نشانگر عقربه ای، فشار آب را چک کنید. این عدد باید ۱ و ۲ باشد. اگر عقربه فشار به نزدیک ۰٫۵ برسد پکیج خود به خود خاموش می شود و تا تنظیم مجدد فشار نیز روشن نمی شود. بنابراین از طریق شیرپرکن، فشار آب را تنظیم کنید تا پکیج روشن شود. در این حالت از طریق شیر پرکن آب که معمولا در زیر دستگاه قرار دارد، می توان فشار آب را تنظیم نمود و افزایش یا کاهش داد.

  • تنظیم فشار گاز

فشار گاز پایین مانع از روشن شدن مشعل می شود. اگر علت خاموش شدن و روشن نشدن پکیج افت فشار گاز باشد، چراغ دستگاه روشن می شود. البته معمولا خود شما نمی توانید کاری برای رفع این مورد انجام دهید. منتظر بمانید مشکل فشار گاز حل شود و یا با اداره گاز تماس گرفته و مسئله را پیگیری کنید.

  • هواگیری پکیج

یکی دیگر از روش های کاربردی برای رفع مشکل خاموش شدن و روشن نشدن پکیج دیواری، هواگیری لوله هاست. وجود هوا در لوله ها باعث می شود که پمپ به جای پمپاژ آب، هوا را در مدار به جریان بیندازد. ادر نتیجه برد کمبود آب را تشخیص داده و فرمان خاموش شدن پکیج دیواری را صادر می کند. همچنین در این شرایط، برد مانع از روشن شدن مجدد  دستگاه می شود.  معمولا با هواگیری پکیج، مشکل حل می شود.

  • رسوب زدایی پکیج دیواری

چنانچه لوله ها و رادیاتورها به عنوان مدار گرمایشی پکیج مسدود باشند، دستگاه خاموش شده و روشن نمی شود. در این شرایط مشعل قادر به روشن شدن نیست و مدار گرمایشی رسوب گرفته است. رفع مسدود شدن مدار گرمایشی و رسوب زدایی این بخش، مشکل را برطرف می کند.

  • تعمیر پمپ پکیج

ممکن است در عیب یابی اولیه مشخص شود که پمپ آب پکیج آسیب دیده است. در این صورت باید برای رفع مشکل خاموش شدن و روشن نشدن پکیج دیواری، پمپ را تعمیر و یا در صورت نیاز، تعویض نمود. توصیه اکید می کنیم خودتان در این شرایط کاری نکنید و تعمیر و تعویض پمپ آب را به تکنسین های مجرب و ماهر تعمیرات پکیج محول نمایید.

  • بررسی و رفع مشکلات دودکش

دودکش پکیج یکی از اعضای مهم در خارج نمودن دود حاصل از احتراق است و باید به درستی نصب شده و بدون هیچ ایراد و مشکلی کار کند. در غیر این صورت دود به داخل دستگاه بازگشته و سنسورها آن را تشخیص می دهند. لذا پکیج خاموش شده و تا برطرف نشدن دود، روشن نمی گردد. تیم تعمیرات پکیج در محل، دودکش را بررسی کرده و در صورت  نیاز، ایرادات آن را برطرف می نمایند.

  • تعمیر یا تعویض الکترود تشخیص شعله

گاهی برای برطرف کردن مشکل خاموش شدن و روشن نشدن پکیج دیواری، باید الکترود شعله را ترمیم یا تعویض کرد. آلودگی این بخش یا فاصله نادرست آن با جرقه زن هم عوامل دیگری هستند که البته به سادگی می توان آنها را برطرف کرد.

  • رفع مشکل شمعک

ایراد در سیستم جرقه زنی و گاز رسانی پکیج هم می تواند باعث خاموش شدن این دستگاه و روشن نشدن آن شود. شیر آب گرم را باز کرده و به صورت دستی و به کمک فندک سعی کنید تا شمعک را روشن کنید. اگر پکیج روشن شود، ایراد در خود سیستم شمعک پکیج است. یعنی تکنسین باید شمعک را ترمیم یا تعویض کند.

  • ترمیم جوش آوردن پکیج دیواری

دیگر راه حل کاربردی و موثر برای رفع مشکل خاموش شدن و روشن نشدن پکیج، رفع جوش آوردن این دستگاه است. در این حالت دمای آب بالا رفته و پکیج خود به خود خاموش می شود. با پایین آمدن دمای آب، مجددا پکیج روشن می شود. عواملی همچون تنظیم نبودن کلید دما، خرابی کلید NTC، رسوب گرفتن مبدل ثانویه و… باعث جوش آوردن پکیج دیواری می شوند.

  • تعمیر یا تعویض برد پکیج

اگر هیچ کدام از موارد ذکر شده منجر به رفع مشکل خاموش شدن و روشن نشدن پکیج نشدند، احتمالا ایراد از برد دستگاه است. تعمیرکار در این شرایط برد را عیب یابی کرده و آن را ترمیم می کند. معمولا شدت خرابی برد به اندازه ای است که امکان تعمیر نداشته و حتما باید تعویض گردد.

چرا  نمایندگی تعمیرات پکیج را انتخاب کنیم؟

نمایندگی مجاز تعمیرات پکیج در مرکز سخت افزار ایران، به دنبال تبلیغات نیست و بهترین تبلیغ را رضایت مشتریانش می داند. همکاران ما در این مجموعه تلاش می کنند تا با استفاده از دستگاه ها و تجهیزات مدرنی که در اختیار دارند، انواع پکیج های بوتان، ایران رادیاتور، فرولی، ایساتیس، ال جی، سامسونگ و … را به بهترین شکل ترمیم کنند. کیفیت خدمات نمایندگی تعمیر پکیج دیواری به آخرین استانداردهای روز دنیا نزدیک است و رضایت مشتریان عزیز را در پی دارد. به دلیل ضمانت نامه ای که به مشتریان محترم ارائه می شود، این عزیزان می توانند هرگونه خطا یا اشتباه احتمالی را در مدت زمان تعیین شده پیگیری کرده و برطرف نمایند.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.