جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چرا پکیج صدا می دهد؟

آیا پکیج شما هم هنگام کار صداهای اضافه و بعضا آزار دهنده می دهد؟ در این صورت ادامه مطلب به شما کمک می کند مشکل را عیب یابی و برطرف کنید. صدای غیر عادی پکیج، معمولا تق تق هایی است که علت آن مشخص نیست. چطور باید صدای پکیج را عیب یابی کرد؟

آیا این مشکل برطرف می شود؟ آیا نیاز به تعمیر پکیج است؟ ممکن است قطعاتی آسیب دیده باشند؟ آیا می توان مجددا از پکیج استفاده کرد؟ اینها بخشی از نگرانی های کاربران هنگام صدا دادن پکیج هستند که در ادامه به همه آنها پاسخ می دهیم.

علت صدا دادن پکیج چیست؟

به طور کلی عوامل بسیاری باعث صدا دادن پکیج دیواری می شوند. مثلا اگر آب ورودی سرد باشد یا فشار کافی نداشته باشد، ممکن است صداهایی از پکیج شنیده شود. قطعاتی همچون سوئیچ آب و شیر اطمینان هم اگر درست کار نکنند، باعث ایجاد سروصدا در پکیج دیواری می شوند. حتی اگر لوله کشی هنگام نصب پکیج به درستی انجام نشده باشد، ممکن است دستگاه هنگام کار، صداهایی را تولید کند.

فشار آب ورودی را بسنجید

فشار آب ورودی به پکیج، می تواند عملکرد این دستگاه را به میزان قابل توجهی تحت تاثیر قرار دهد. کاهش فشار آب، از طریق بالا بردن شعله، باعث ایجاد سروصدا در پکیج می شود.

سرد بودن آب ورودی

اگر پکیج شما در فصل زمستان صدا می دهد، احتمالا آب وارد شده به آن بیش از حد سرد است. اگر آب سرد باشد، به دلیل گرم بودن محیط داخلی پکیج باعث نوسانات دمایی و سر و صدای تق تق مانند در این دستگاه می شود.

پرشر سوئیچ آب

خرابی پرشر هم دلیل دیگری برای صدا دادن پکیج به شمار می رود. البته خرابی این قطعه، به ندرت ممکن است دلیل سر و صدای پکیج باشد اما به هر ترتیب، ممکن است مسیر ورودی را مسدود کرده و مشکلاتی را ایجاد نماید.

از کار افتادن شیر اطمینان

عملیات هواگیری در پکیج، توسط قطعه ای به نام شیر اطمینان انجام می شود. اگر این شیر از کار بیفتد، هوا به رادیاتورها نفوذ می کند و به تبع آن، صداهایی از پکیج شنیده می شود که بعضا نگران کننده هستند.

خرابی مبدل ها

یکی دیگر از دلایل صدا دادن پکیج ، رسوب گرفتن مبدل های این دستگاه است. پکیج های تک مبدله و دو مبدله ممکن است دچار این مشکل شده و صداهای غیر عادی ایجاد کنند.

ایرادات لوله کشی

عدم برخورداری  لوله های پکیج از قطر و ضخامت لازم و نیز لوله کشی در مسیر اشتباه، این دستگاه را تحت فشار قرار می دهد. از آنجایی که این لوله ها امکان انبساط و انقباض ندارند، صداهایی تولید کرده و عملکرد پکیج را با مشکل مواجه می سازند. بنابراین بهتر است برای نصب پکیج دیواری تنها به نصاب های با تجربه اطمینان کنید تا روند لوله کشی را به بهترین شکل انجام دهند.

خرابی پمپ

آخرین و البته رایج ترین دلیل صدا دادن پکیج، خرابی پمپ است. در واقع صدای پکیج در بیشتر موارد علامتی است که نشان می دهد پمپ درست کار نکرده و یا به طور کلی از کار افتاده است.

راهکارهای رفع صدای پکیج

برای رفع مشکل صدا دادن پکیج در شرایطی که مشکل ناشی از گرم یا سرد بودن آب ورودی باشد، باید دمای آب را به حد تعادل رسانده و یا فشار آب را کنترل نمایید. با ترمیم یا تعویض پمپ، پرشر و شیر تخلیه هم می توان این مشکل را حل کرد.

در واقع راه حل صدا دادن پکیج، تا حد زیادی به دلیل بروز این مشکل بستگی دارد. پس از آن که تکنسین دستگاه را عیب یابی  کرده و متوجه علت ایجاد صدا شد، با ترمیم یا تعویض قطعات آسیب دیده و یا اصلاح لوله کشی، مشکل را از بین می برد.

نمایندگی تعمیرات پکیج

نمایندگی تعمیرات پکیج، یک مرکز همه جانبه است که به صورت ویژه و تخصصی در زمینه ی بررسی و ترمیم انواع مدل های پکیج دیواری فعالیت می کند. برای این که خدمات رسانی با نظم و تمرکز بیشتری همراه شود، در این مرکز چندین واحد مجزا راه اندازی شده است. بررسی و تعمیر هریک از انواع پکیج بوتان، سامسونگ، ال جی و … در یکی از این واحدها انجام می شود.

تکنسین هایی که به مراحل ترمیم نظارت دارند، از بین مجرب ترین کارشناسان تعمیر پکیج انتخاب شده اند و با دانش فنی و تجربه ی بالای خود، سطح کیفی خدمات این مرکز را ارتقا بخشیده اند. نکته ی ویژه مورد نمایندگی تعمیرات پکیج این است که کلیه ی سرویس های تعمیراتی، در محل مورد نظر کاربران به این عزیزان ارائه می گردد.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.