جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چشمک زدن چراغ پکیج بوتان

پکیج از جمله وسایل گرمایشی پر طرفداری است که به دلیل سهولت و ایمنی در کاربرد با استقبال خوبی از طرف عموم مردم روبرو شده است. تا جایی که امروزه اکثریت دارندگان پکیج از وجود آن ابراز رضایت می‌کنند. اما این بدان معنا نیست که هیچگونه مشکلی در فرایند بکارگیری آن پیش نمی‌آید. طبیعی است که استفاده مکرر و مستمر از هر وسیله، با فرسودگی و استهلاک قطعات همراه می‌شود. در چنین شرایطی نیاز به سرویس دوره ای، بازبینی و تعمیر یا تعویض قطعات بیش از پیش آشکار می‌شود.

چشمک زدن چراغ پکیج چه فوایدی دارد؟

شاید طرح این مورد که اصولا چراغ چشمک زن پکیج می‌تواند فایده داشته باشد قدری باعث تعجب شود! اما با توضیحاتی که در ادامه مطلب به آنها می‌پردازیم، فواید آن مشخص می‌شود.

وضعیت پکیج و ارتباط آن با چراغ چشمک زن:

تشخیص وضعیتی که پکیج در آن قرار دارد اولین خاصیت چشمک زدن چراغ پکیج بوتان است. علاوه بر رنگ چراغ، شرایط ثبات یا چشمک زدن هم تا حدی گویای وضعیت آن است. این مورد به شما کمک می‌کند تا از نحوه عملکرد پکیج اطمینان یابید. برای مثال چراغ سبز شرایط خاصی را اعلام می‌کند که با اطلاع از آنها بهتر خواهید توانست از سیستم گرمایشی خود بهره‌مند شوید.

چشمک زدن چراغ پکیج

تشخیص بروز مشکل با چراغ چشمک زن پکیج بوتان!

در برخی موارد نیز رنگ چراغ و شرایط ثبات یا چشمک زن آن، نشانه وجود مشکل یا نارسایی در بخشی از پکیج است. در این صورت و در حالت تشخیص وجود مشکل در سیستم، خواهید توانست آن را به نمایندگی تعمیرات پکیج اطلاع داده و از آنها برای رفع اشکال کمک بخواهید.

برای مثال رنگ قرمز معمولا علامت هشدار بوده و توجه کاربران را به شرایط ویژه جلب می‌نماید. در صورت مشاهده این چراغ ها و روبرو شدن با حالاتی که شما را نگران کرده و قادر به تشخیص آنها نیستید، نمایندگی تعمیرات پکیج در تهران می‌تواند راهنمای خوبی برای رفع مشکلات رایج در پکیج باشد.

تنظیم پکیج در حالت های زمستانه و تابستانه و وضعیت چراغ ها

یکی دیگر از کاربردهای چراغ های نمایشگر در پکیج بوتان اعلام وضعیت فصلی در پکیج است. از آنجا که کارکرد این دستگاه در فصول مختلف قدری با هم متفاوت است، تنظیمات آن نیز با فرا رسیدن فصل سرما و گرما با یکدیگر متفاوت خواهد بود.

وجود چراغ چشمک زن ضمن اعلام شرایط پکیج در هر یک از این فصول، شما را بابت عملکرد صحیح و کامل آن، آسوده خاطر می‌کند.

هر رنگ چراغ چشمک زن پکیج بوتان نشانه چیست؟

پیش از تشریح و توضیح رنگ های چراغ چشمک زن و معانی آنها، نکاتی لازم به تذکر است.

پیش از هر مورد دیگری باید بدانید که دستگاه پکیج نیز مانند سایر پدیده های فن آوری، دارای پیچیدگی ها و عملکرد منحصر به فرد بوده و نمی‌توان بدون داشتن دانش فنی نسبت به تنظیم یا دستکاری آن اقدام نمود. عملکرد ناآگاهانه در قبال چنین وسایلی، می‌تواند ضمن بروز خسارت مالی و آسیب به دستگاه، خطرات جانی و سلامتی نیز در بر داشته باشد. بکارگیری انشعابات برق، آب و گاز در یک سیستم واحد، بر پیچیدگی آن افزوده و خطرات احتمالی را مضاعف می‌نماید.

بنابراین در صورت وجود هر گونه ابهام یا سوال، یا بروز نارسایی و مشکلات در عملکرد سیستم، بهتر است مراتب را به نمایندگی تعمیر پکیج اطلاع دهید. برای پیشگیری از صرف هزینه های بی نتیجه و دوری از خطر بروز مشکلات ثانویه، اکیدا توصیه می‌گردد تحت هیچ شرایطی، تعمیر و تعویض قطعات را به تعمیرکاران ناوارد و غیر متخصص نسپارید.

چگونه چشمک زدن چراغ پکیج بوتان اشکال آن را به ما گوشزد می‌کند؟

اصولا چراغ های پکیج مانند یک زبان خاص از شرایط آن با ما سخن می‌گویند. کارشناسان مجرب شرکتی با دیدن رنگ هر چراغ و چشمک زن یا ثابت بودن آن به شرایط پکیج مورد نظر پی می‌برند. در ادامه این مطلب رنگ های چراغ در صفحه نمایشگر را همراه با معانی هر یک به شما معرفی می‌کنیم. با ما همراه باشید:

 • رنگ سبز در LED نمایشگر پکیج علامت چیست؟

وجود رنگ سبز در هر سیستم معمولا علامت آرامش و ثبات بوده، شرایط عادی را القا می‌کند. اما اینکه چراغ چشمک زن باشد یا ثابت، نشانگر شرایط متفاوتی خواهد بود. برای مثال چراغ سبز و روشن به صورت ثابت، نشانه روشن بودن مشعل پکیج و روشن بودن دستگاه است. این عادی ترین مرحله از کاربرد پکیج است. اما همین چراغ در شرایط ویژه ای، به شکل چشمک زن عمل می‌کند:

چشمک زدن چراغ پکیج بوتان به مدت ۵-۱ ثانیه، نشانه عدم تقاضا و آماده به کار بودن دستگاه است.

در حالت زمستانه نیز چراغ چشمک زن پکیج به رنگ سبز بوده و با فواصل 0.5-0.5 ثانیه چشمک می‌زند. اشکالاتی که در هنگام بروز آنها چراغ چشمک زن سبز وارد عمل می‌شود به عبارت زیر هستند:

 • گیرپاژ پمپ
 • اشکال در کلید حداقل فشار آب
 • حالت انتظار، پرشر یا فشار دود، و مجموعه فن
 • اشکال در کلید فشار چگالیده، قفل کردن NTC ها
 • LED زرد رنگ در پکیج نشانه چیست؟

وجود چراغ زردرنگ روشن در نمایشگر پکیج هم علائمی را به کاربران نمایش می‌دهد. ثابت بودن چراغ زردرنگ در پکیج به شکل ثابت بیانگر وجود اشکال در NTC مصرفی است. اما چشمک زن بودن چراغ زرد نشانگر قرار گرفتن دستگاه در حالت حداکثر توان مصرفی یا CHIMNEY SWEEP (حالت شومینه) می‌باشد.

 • چراغ LED در دو حالت ثابت و چشمک زن چه معنایی دارد؟

چراغ قرمز همواره علامت هشدار بوده و نشانه های مختلفی را ارسال می‌کند. اما معانی این هشدارها در حالات مختلف و زمان بندی متفاوت با یکدیگر فرق می‌کند. موارد اصلی که چراغ قرمز ثابت در پکیج به آنها اشاره دارد موارد زیر هستند:

 • وجود اشکال در NTC شوفاژ
 • عدم وجود شعله یا تشخیص ندادن آن توسط سیستم
 • افت فشار گرمایشی به کمتر از نیم درجه پس از گذشت ۱۰ دقیقه
 • وجود مانع در مسیر تخلیه دود پس از ۱۰ دقیقه
 • چشمک زدن چراغ پکیج بوتان با رنگ قرمز

 وجود این حالت به مدت ۵ ثانیه روشن و ۵ ثانیه خاموش به معنای فعال شدن فیوز حد یا کلید حرارتی است. این نشانه بالاتر رفتن حرارت از حد مجاز و رسیدن آن به دمای بالاتر از ۵۲ درجه است. چنین علامتی می‌تواند خرابی ترموستات پکیج را به کاربر هشدار دهد. هم‌چنین ممکن است مدار اصلی پکیج قطع بوده یا قسمت دریافت مدار ترموستات حد۷ معیوب شده باشد. رسوب گرفتن سیستم نیز می‌تواند چنین هشداری را در پی داشته باشد.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.