جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

مقایسه پکیج ایران رادیاتور و بوتان

پکیج ها در زندگی خانوارهای امروزی نقش مهمی در گرمایش و تامین آب مصرفی با دمای مناسب ایفا می‌کنند. عواملی از قبیل دسترسی آسان به نمایندگی تعمیرات پکیج در تهران، سهولت راه اندازی و استفاده از دستگاه، و مناسب بودن هزینه پرداختی بابت انرژی مصرفی در آنها باعث شده محبوبیت این ملزومات روز به روز افزایش یابد. به این ترتیب و با بیشتر شدن استقبال عمومی از کاربرد پکیج، برندهای نام آشنا و معروف ایرانی اقدام به تولید نمونه های متنوعی از این نوع وسیله گرمایشی نمودند.

این مدلها گرچه از نظر ساخت و تجهیزات اولیه تا حدود زیادی به هم شبیه اند، اما دارای نقاط افتراق چندی به لحاظ عملکرد نیز هستند. طی سالهای اخیر هر دو برند خوشنام بوتان و ایران رادیاتور در این راستا بسیار موفق عمل کرده و محصولات باکیفیتی را به بازار عرضه نمودند. در این مطلب به مقایسه پکیج ایران رادیاتور و بوتان پرداخته و مزیت های هر یک را تا حد امکان برای شما بازگو می‌کنیم. با این امید که نوشتار مفیدی بوده و بتواند به عنوان یک راهنمای خرید بکار گرفته شود.

مقایسه پکیج ایران رادیاتور و بوتان چه نکاتی را به ما گوشزد می‌کند؟

بررسی لوازم فنی و ملزومات کاربردی نظیر پکیج، از جمله مواردی است که می‌تواند توان ما را جهت رسیدن به انتخابی صحیح، مناسب و همراستا با الزامات کاربردی تقویت نماید. با توجه به هزینه مادی و صرف انرژی جهت تهیه این وسایل، انتخاب هوشمندانه بین دو نوع پکیج ایران رادیاتور یا بوتان از اتلاف این نیروها پیشگیری می‌کند.

قاعدتا نخستین سوالی که در این زمینه به ذهن خریداران پکیج خطور می‌کند این است که مناسب‌ترین پکیج برای منزل یا محل کار مورد نظر کدام است؟ برای پاسخگویی صحیح به این سوال بهتر است پیش از رفتن به سراغ برندها و مدلهای متنوع پکیج، یک بار دیگر نیازهای خود را مرور کرده و شرایط ایده آل برای برآورده سازی آنها را به خاطر بیاوریم.

مقایسه پکیج ایران رادیاتور و بوتان

  • از پکیج خود چه انتظاری داریم؟

پاسخ به این سوال می‌تواند در بر گیرنده نیازها و شرایط مشتریان و هدف آنها از تهیه این وسیله گرمایشی باشد. در این که همه ما انتظار داریم تا گرمایش محیطی و آب گرم مصرفی خود را از طریق بکارگیری پکیج به راحتی به دست آوریم شکی نیست. اما اینکه چه عواملی می‌تواند این دو مورد و مسائل حاشیه ای آن را زیر سوال ببرد، نکته مهمی است که نباید از آن غافل شد.

پیش از مقایسه پکیج ایران رادیاتور و بوتان و انتخاب یکی از این دو برند به سوالاتی نظیر موارد زیر پاسخ دهید. طرح و پاسخگویی به این نمونه سوالات می‌تواند شرایط کاربران پکیج را به خوبی نشان داده و مسیر را برای یک انتخاب صحیح هموار نمایند.

  • مساحت زیر بنای ساختمانی که قرار است توسط پکیج گرم شود چه اندازه است؟

از جمله مواردی که بر انتخاب نوع و برند پکیج در یک محیط موثر است، مساحت بنایی است که این وسیله در آن به کار گرفته می‌شود. علاوه بر نوع زمینی و دیواری پکیج که در بناهایی با وسعت متنوع قابل استفاده اند، برندهای مختلف نیز در این مورد می‌توانند مد نظر باشند.

  • تعداد سرویس بهداشتی و حمام و انشعابات آب گرم چه مقدار است؟

اینکه چه تعداد انشعاب آب گرم در هر ساختمان مورد استفاده و بهره برداری است، بی شک در انتخاب پکیج موثر است. برای مثال سیستمی که در آن بر گرمایش آب مصرفی تاکید بیشتری صورت بگیرد، مسلما برای انشعابات بیشتر آب گرم مصرفی مناسب تر است.

  • تعداد نفرات ساکن در ساختمان و به تبع آن میزان آب گرم صرفی چه حدود است؟

ارتباط مستقیم بین تعداد نفرات ساکن در یک بنا و میزان گرمایش و آب مصرفی در آن کاملا واضح است. بر این اساس بهتر است در موضوع مقایسه پکیج ایران رادیاتور و بوتان، این گزینه نیز مورد توجه قرار گیرد.

  • فن دار یا بدون فن؟

موضوع داشتن فن در پکیج تقریبا همواره با وجود سر و صدا همراه است. میزان این صدا متفاوت است اما در ساختمان های کوچک می‌تواند باعث آزار ساکنین شود اما در شرایطی که کاربرد آن برای موارد ایمنی الزامی باشد چاره ای غیر از کاربرد آن باقی نمی‌ماند. در مقایسه پکیج ایران رادیاتور و بوتان مشاهده می‌کنیم که هر دو این برندها پکیج هایی با فن و بدون آن تولید می‌کنند. در چنین شرایطی انتخاب مدل پکیج بر عهده کاربران بوده و در هر دو برند ایران رادیاتور یا بوتان شامل هر دو حالت موجود می‌گردد.

  • سن و عایق بندی ساختمان و وضعیت پنجره های آن در چه وضعیتی قرار دارد؟

هرچه یک ساختمان قدیمی تر باشد، به لحاظ فرسودگی بافت و تجهیزات مصرفی در آن شرایط متفاوتی را تجربه می‌کند. از عوامل مهم و موثر در مقایسه مدل پکیج و تهیه موضوع عایق بندی و وجود پنجره های دوجداره است. چنین تجهیزاتی صرفه جویی زیادی در انرژی نموده و از اتلاف آن پیشگیری می‌کند.

هم چنین نوع وسیله گرمایشی و ظرفیت آن برای ایجاد گرما یا تولید آب گرم مصرفی تاثیر زیادی نیز بر مسائل بهداشتی دارد. بر این اساس در ساختمان های قدیمی یا بسیار وسیع بهتر است از پکیج متناسب با همان فضا و دارای ظرفیت های مناسب استفاده شود. پس از مقایسه پکیج ایران رادیاتور و بوتان، بهتر است مدلی متناسب با فضای در دسترس خود تهیه نمایید.

  • پکیج تک مبدل یا دو مبدل؟

مبدل بخشی از سیستم پکیج است که انرژی را به گرما تبدیل می‌کند. با وجود تنها یک مبدل در هر سیستم گرمایشی، مستقیما وظیفه گرمایش و تولید آب گرم، به عهده همین تک مبدل می‌افتد. اما در مدلهای دارای دو مبدل، این دو وظیفه تقسیم شده و هر یک بر عهده یکی از مبدل ها واگذار می‌شود.

شرکت پکیج بوتان، اکثر محصولات خود را بر اساس بکارگیری الگوی دو مبدل تولید می‌کند. اما ایران رادیاتور دارای پکیج های تک و دو مبدله بوده و انتخاب را بر عهده مشتری می‌گذارد. ثبات در کنترل میزان و دمای آب گرم مصرفی از مشخصات مدلهای دو مبدله است که البته ناگفته پیداست که قیمت آنها نسبت به تک مبدل قدری بیشتر است.

  • عیب یاب دیجیتال و کاربرد آن در دو برند بوتان و ایران رادیاتور

این دستگاه نوعی عیب یاب پیشرفته است که اشکالات پیش آمده در پکیج را به صورت علائم، چراغ های راهنما و کدهای خطا یا ارور به نمایش می‌گذارد. کارشناسان دوره دیده اعزامی از نمایندگی تعمیر پکیج، به آسانی این کدها را تشخیص داده و در صدد رفع عیب دستگاه برمی‌آیند. این کار با تعمیر، تعویض یا ترمیم قطعات موجود صورت می‌گیرد.

در برخی موارد نیز مشکل پیش آمده مربوط به بر هم خوردن تنظیمات دستگاه است که با اصلاح برنامه های پکیج قابل رفع است. این موضوع و حواشی آن در مطلبی با عنوان چشمک زدن چراغ پکیج بوتان مورد بررسی قرار گرفته که شما را به مطالعه آن دعوت می‌نماییم.

دستکاری خودسرانه یا سپردن سیستم پکیج به افراد غیر متخصص ممنوع!!

نکته مهم و قابل توجه صرف نظر از مقایسه پکیج ایران رادیاتور و بوتان و انتخاب یکی از این دو مدل این است که نکات لازم در نگهداری و استفاده صحیح از آن به کار ببندید. انجام سرویس دوره ای توسط نمایندگی تعمیرات پکیج، پرهیز از واگذاری تعمیرات آن به افراد ناوارد و کاربرد متناسب و محتاطانه این دستگاه بی‌شک بر طول عمر و بهبود کیفیت کاربرد آن موثر است.

هم‌چنین اطمینان از استاندارد بودن انشعابات متصل به پکیج و کنترل نکات ایمنی از نظر تهویه و مسایل جانبی در آن، دیگر نکاتی هستند که صرف نظر از انتخاب بین دو برند ایران رادیاتور یا بوتان، می‌تواند ضامن آسایش شما و بهره مندی حداکثری از امکانات این سیستم باشد.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.