جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چرا از کولر گازی آب چکه میکند ؟

تا بحال شده در حین کار کولر گازی یا وقتی خاموش است شاهد چکه کردن آب از این دستگاه باشید؟ بدون شک دیدن این وضعیت اصلا خوشایند نیست. اما نگران نباشید؛ ما اینجا هستیم تا شما را با دلایل چکه کردن آب از کولر گازی و روش های برطرف کردن این مشکل آشنا کنیم. آبریزی کولر گازی یا اسپلیت جزء آن دسته مشکلاتی است که باید هرچه سریع تر برطرف شود. تداوم این ایراد می تواند سلامت دستگاه را به خطر بیندازد. از طرفی ممکن است دیوار یا وسایل نزدیک کولر هم بر اثر رطوبت تخریب شوند.

معمولا خرابی برخی از قطعات کولرگازی یا شکستن و ترک خوردن آنها منجر به چکه کردن آب از این دستگاه می شود. اگر شاهد چنین وضعیتی بودید، کافی است برای دریافت خدمات تخصصی تر با واحد تعمیرات کولر گازی در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید. همکاران ما ضمن حضور در محل مورد نظر شما و بررسی دستگاه، بخش های آسیب دیده را ترمیم یا تعویض می کنند. برای شناخت دلایل چکه کردن آب از کولر گازی و راه حل های این مشکل به ادامه مطلب توجه کنید.

چرا از کولر گازی آب چکه میکند ؟

دلایل چکه کردن آب از کولر گازی

عوامل مختلفی منجر به نشت آب از کولر گازی می شوند. به عنوان مثال ممکن است سینی تخلیه آب نشتی داشته باشد یا شلنگ ها معیوب باشند. حتی وجود خمیدگی در شلنگ ها و لوله ها هم می تواند منجر به بروز این مشکل شود. اگر دلایل چکه کردن آب از کولر گازی به درستی تشخیص داده شوند، می توان مشکل را راحت تر و سریع تر برطرف کرد. در این بخش شما را با مهم ترین عواملی که منجر به نشتی آب از کولر گازی و اسپلیت می شوند آشنا می کنیم. معمولا پس از برطرف کردن این دلایل، مشکل نشتی هم برطرف شده و دیگر شاهد آن نخواهید بود. دلایل چکه کردن آب از کولر گازی عبارتند از:

بسته شدن خروجی سینی تخلیه آب

یکی از عواملی که موجب ریزش آب از کولر گازی می شود، بسته شدن خروجی سینی تخلیه آب است. مکانیسم کاری کولرگازی به این صورت است که رطوبت محیط را گرفته و فضا را خنک می کند. برای تخلیه آب حاصل از رطوبت، یک سینی با عنوان ناودانی کولر در دستگاه تعبیه شده است. آب از طریق این سینی وارد لوله ها شده و تخلیه می گردد. اگر خروجی این سینی به هر دلیلی بسته شده باشد، آب خارج نشده و به بیرون از دستگاه نشت پیدا می کند. مطلب لوله کشی توکار کولر گازی را بخوانید.

شکستن سینی ناودانی

 اگر سینی یا قاب ناودانی کولر گازی شما شکسته باشد، آب از دستگاه چکه می کند. نشانه اصلی این مشکل، چکه کردن آب به صورت قطره قطره از بخش جلویی کولر است. عدم نصب صحیح پنل یا بالانس نبودن فن بلور داخلی موجب شکستگی سینی یا قاب ناودانی کولرگازی و اسپلیت می شوند. برای تشخیص این مساله باید قسمت بالایی قابی که فن بلور در آن قرار دارد را چک کنید. اگر در این بخش یک ترک کوچک سیاه رنگ وجود داشت، نیاز به تعویض سینی یا قاب ناودانی کولر گازی خواهد بود.

کاهش گاز کولر گازی

علاوه بر موارد ذکر شده، چکه کردن آب از کولر گازی دلایل دیگری هم دارد. کاهش حجم گاز فرئون کولرگازی احتمال نشت آب از دستگاه را افزایش می دهد. بنابراین بهتر است در این شرایط حتما حجم گاز دستگاه را نیز چک کرده و در صورت نیاز، اقدام به شارژ گاز کولر خود نمایید.

شیب نامناسب شلنگ تخلیه

در صورت آبریزی کولر گازی حتما شیب لوله تخلیه را هم مورد بررسی قرار دهید. اگر شیب شلنگ تخلیه مناسب نباشد، آب به درستی از دستگاه خارج نخواهد شد. هنگام نصب کولر گازی باید به این مساله توجه کنید و لوله و شلنگ تخلیه را با شیب مناسب و استاندارد نصب کنید.

چگونه مشکل چکه کردن آب از کولر گازی را برطرف کنیم؟

پس از این که متوجه علت یا علت های آبریزی کولر خود شدید، می توانید برای برطرف کردن این مشکل اقدام کنید. تیم تعمیرات کولر گازی در محل اول دستگاه را باز کرده و لوله ها یا سینی تخلیه را بررسی می کنند. در صورت وجود گرفتی یا انسداد در این بخش ها، لوله ها باز می شوند. به این ترتیب فرایند تخلیه آب به درستی و بدون هیچ ایرادی انجام می شود.

اما یکی از بهترین روش ها برای برطرف کردن این مشکل، استفاده از پمپ درین است. پمپ درین زیر دستگاه نصب شده و عملیات خروج و دفع آب را به شکل صحیح و بی نقص انجام می دهد. شارژ گاز کولر گازی، تعمیر و تعویض سینی، عایق کردن لوله ها و اصلاح شیب لوله ها هم اقدامات دیگری هستند که به رفع این مشکل و بازگشت عملکرد کولر به حالت عادی کمک می کنند.

نمایندگی تعمیرات کولر گازی انتخابی هوشمندانه

مرکز مجاز تعمیرات کولر گازی، مجموعه ای تخصصی است که انواع سرویس های تعمیراتی این محصول را به کاربران ارائه می دهد. این مرکز دارای مجموعه ای پیشرفته از تجهیزات و ابزار آلات تعمیراتی است که به ارتقا سطح کیفی خدمات کمک شایانی کرده اند. تعمیرکاران فعال در این نمایندگی جزء مجرب ترین تکنسین های تعمیر انواع مدل های کولرگازی و اسپلیت هستند و توانایی تشخیص و رفع کلیه مشکلات و معایب این محصول را دارا می باشند.

به سبب موارد ذکر شده، شما کاربران عزیز می توانید اطمینان داشته باشید که محصول مورد نظرتان در این مرکز به تخصصی ترین شکل ممکن ترمیم خواهد شد. همکاران ما در راستای تحقق شعار مشتری مداری به عنوان هدف اصلی نمایندگی مجاز تعمیرات کولر گازی در مرکز سخت افزار ایران تلاش می کنند و بهترین خدمات را به شما عزیزان ارائه می نمایند.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری