جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

معرفی AMD Ryzen 5 2400G CPU

اکثر پردازنده های اصلی Core i3 و Core i5 اینتل با پردازنده های گرافیکی یکپارچه (IGP ها ، به طور خلاصه) ارائه می شوند ، به این معنی که اگر به تناژ اسب بخار گرافیکی احتیاج ندارید ، می توانید با پرداخت نکردن پول کافی ، پول زیادی را پس انداز کنید. در مقابل ، تنها پردازنده های اصلی Ryzen رومیزی اصلی AMD با گرافیک یکپارچه ، مدل های سری G آن هستند که در مدل های Ryzen 3 2200G یا Ryzen 5 2400G که در اینجا مورد بررسی قرار گرفته است (و همچنین انواع “GE” با ولتاژ پایین) در دسترس هستند.

با قیمت 149 دلار ، Ryzen 5 2400G ، پنجاه دلار بیشتر از Ryzen 3 2200G است و بهبود عملکرد متناسب را ارائه می دهد. اگر هر دو به بهترین عملکرد گرافیکی IGP از آنها اعتماد کنید ، ارزش بسیار بهتری نسبت به رقبای اینتل دارند. اگر در حال ساخت و یا ارتقاء رایانه رومیزی بودجه ای هستید که می توانید از آن برای بازی ارزان استفاده کنید ، انتخاب بین دو تراشه سری G واقعاً به چیزی دیگر می رسد که می توانست آن 50 دلار اضافی را خرج کند. با این وجود ، وقتی عملکرد رایانه ای عمومی پیش می آید ، Ryzen 5 2400G کمی عقب تر از رقابت اینتل است.

معرفی AMD Ryzen 5 2400G CPU

اورکلاک پذیری و سازگاری گالور

AMD شامل مجموعه ای از ویژگی های جزئی و خوب برای همه تراشه های Ryzen است. رئیس در میان آنها اورکلاک است. افزایش سرعت ساعت در Ryzen 5 2400G با برنامه Ryzen Master برای ویندوز نسبتاً آسان است ، اگرچه می توانید از برنامه های دیگر نیز استفاده کنید یا تنظیمات BIOS را نیشگون بگیرید. در همین حال ، فقط برخی از CPU های Intel برای اورکلاک طراحی شده اند ، و با کمال تعجب هزینه های اضافی دارند. به عنوان مثال ، اگر می خواهید یک Core i5 اورکلاک داشته باشید ، باید 260 دلار Intel Core i5-8600K قدم بردارید.

با وجود این ، در یک تراشه بودجه ، بیش از حد قابلیت بالا بودن سرعت بیشتر برای افزایش سرعت عملکرد است ، بنابراین ویژگی مهمی نیست. (اگر علاقه مند به یادگیری بیشتر هستید ، راهنمای جامع ما را برای اورکلاک کردن CPU های Ryzen بررسی کنید.) اگر به بودجه حساس هستید ، پس از همه ، احتمالاً می خواهید با کولر هوای بسته شده AMD بچسبید ، و اگر علاقه دارید به اورکلاک کنید. ، شما احتمالاً می خواهید چیزی بهتر از این ، که می تواند شما را به محدوده تراشه گران قیمت Ryzen سوق دهد.

عملکرد عالی برای IGP

من عملکرد Ryzen 5 2400G را در تست های معیار ما با خواهر و برادر کوچک خود ، Ryzen 3 2200G و همچنین Core i5-8400 مقایسه کردم. برای مقایسه نمره ، من همچنین برای AMD ، قدرتمند و گرانتر AMD Ryzen 5 2600X و Intel Core i7-8700K را برای زمینه اضافی پرتاب کردم. CPU معمولاً مهمترین مؤلفه ساخت رایانه شخصی است ، بنابراین همیشه هوشمند است که با جابجایی برخی از هزینه های خود از دیگر اجزای آن ، از قبیل حافظه و درایو ذخیره سازی ، ببینید که چه چیزی می توانید بدست آورید.

آنچه پیدا کردم برای گیمرهای گاه به گاه دلگرم کننده بود ، اما کمتر برای افرادی که عملکرد محاسبات عمومی بهتر را نسبت به قدرت گرافیکی سه بعدی ترجیح می دهند. Vega 11 IGP در Ryzen 5 2400G نرخ فریم های قابل پخش را در عناوین قدیمی تر مانند Tomb Raider و Sleeping Dogs تغییر داد. ما در فریم در بازی Tomb Raider با وضوح 1080p و تنظیمات کیفیت عادی ، 69 فریم در ثانیه (fps) به دست آوردیم. این کمی بهتر از Ryzen 3 2200G (60fps) و بسیار بهتر از IGP در Core i5-8400 است که تنها نرخ فریم قابل پخش با مرز 29fps را تولید می کند.

تقطیر در بازار CPU بودجه

نتایج عملکرد بازی را اضافه کنید ، و این روندها ، بودجه-CPU- با-IGP را با هم پیوند بزنید و به یک کمان کوچک خوب بپردازید. اگر علاقه دارید بیشترین عملکرد بازی را از کمترین بودجه CPU و GPU بدست آورید ، Ryzen 3 2200G تراشه مورد استفاده شماست. در همین حال ، اگر شما به این بازی اهمیتی نمی دهید و باید در این بازه قیمتی به همان اندازه عملکرد CPU را از پردازنده خارج کنید ، ارزش آن است که هزینه های اضافی را در Core i5-8400 یا Core i5-9400 خرج کنید ، که هنوز هم در زیر 200 دلار آمده است.

سرانجام ، اگر کمی هزینه در بودجه خود دارید و عملکرد بهتر در کل را نسبت به Ryzen 3 2200G می خواهید اما قصد دارید که در درجه اول از رایانه شخصی خود برای سبک ، بازی میراث یا کرایه حمل و نقل الکترونیکی غیرقابل رقابت استفاده کنید ، Ryzen 5 2400G ضرب و شتم سخت است در واقع ، این نوع رایانه ارزان قیمت تقریباً مناسب است ، زیرا مزیت عملکرد بازی برای آن وظایف به مراتب بیشتر از کسری آن در بارهای تولید با شدت پردازنده است.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.