معرفی AMD Ryzen 5 2400G CPU

معرفی AMD Ryzen 5 2400G

مقدمه

 

اکثر پردازنده های اصلی Core i3 و Core i5 اینتل با پردازنده های گرافیکی یکپارچه (IGP ها ، به طور خلاصه) ارائه می شوند ، به این معنی که اگر به تناژ اسب بخار گرافیکی احتیاج ندارید ، می توانید با پرداخت نکردن پول کافی ، پول زیادی را پس انداز کنید. در مقابل ، تنها پردازنده های اصلی Ryzen رومیزی اصلی AMD با گرافیک یکپارچه ، مدل های سری G آن هستند که در مدل های Ryzen 3 2200G یا Ryzen 5 2400G که در اینجا مورد بررسی قرار گرفته است (و همچنین انواع “GE” با ولتاژ پایین) در دسترس هستند.

با قیمت 149 دلار ، Ryzen 5 2400G ، پنجاه دلار بیشتر از Ryzen 3 2200G است و بهبود عملکرد متناسب را ارائه می دهد. اگر هر دو به بهترین عملکرد گرافیکی IGP از آنها اعتماد کنید ، ارزش بسیار بهتری نسبت به رقبای اینتل دارند. اگر در حال ساخت و یا ارتقاء رایانه رومیزی بودجه ای هستید که می توانید از آن برای بازی ارزان استفاده کنید ، انتخاب بین دو تراشه سری G واقعاً به چیزی دیگر می رسد که می توانست آن 50 دلار اضافی را خرج کند. با این وجود ، وقتی عملکرد رایانه ای عمومی پیش می آید ، Ryzen 5 2400G کمی عقب تر از رقابت اینتل است.

پردازنده amd ryzen 5 2400g

اورکلاک پذیری و سازگاری گالور

 

AMD شامل مجموعه ای از ویژگی های جزئی و خوب برای همه تراشه های Ryzen است. رئیس در میان آنها اورکلاک است. افزایش سرعت ساعت در Ryzen 5 2400G با برنامه Ryzen Master برای ویندوز نسبتاً آسان است ، اگرچه می توانید از برنامه های دیگر نیز استفاده کنید یا تنظیمات BIOS را نیشگون بگیرید. در همین حال ، فقط برخی از CPU های Intel برای اورکلاک طراحی شده اند ، و با کمال تعجب هزینه های اضافی دارند. به عنوان مثال ، اگر می خواهید یک Core i5 اورکلاک داشته باشید ، باید 260 دلار Intel Core i5-8600K قدم بردارید.

با وجود این ، در یک تراشه بودجه ، بیش از حد قابلیت بالا بودن سرعت بیشتر برای افزایش سرعت عملکرد است ، بنابراین ویژگی مهمی نیست. (اگر علاقه مند به یادگیری بیشتر هستید ، راهنمای جامع ما را برای اورکلاک کردن CPU های Ryzen بررسی کنید.) اگر به بودجه حساس هستید ، پس از همه ، احتمالاً می خواهید با کولر هوای بسته شده AMD بچسبید ، و اگر علاقه دارید به اورکلاک کنید. ، شما احتمالاً می خواهید چیزی بهتر از این ، که می تواند شما را به محدوده تراشه گران قیمت Ryzen سوق دهد.

عملکرد عالی برای IGP

 

من عملکرد Ryzen 5 2400G را در تست های معیار ما با خواهر و برادر کوچک خود ، Ryzen 3 2200G و همچنین Core i5-8400 مقایسه کردم. برای مقایسه نمره ، من همچنین برای AMD ، قدرتمند و گرانتر AMD Ryzen 5 2600X و Intel Core i7-8700K را برای زمینه اضافی پرتاب کردم. CPU معمولاً مهمترین مؤلفه ساخت رایانه شخصی است ، بنابراین همیشه هوشمند است که با جابجایی برخی از هزینه های خود از دیگر اجزای آن ، از قبیل حافظه و درایو ذخیره سازی ، ببینید که چه چیزی می توانید بدست آورید.

آنچه پیدا کردم برای گیمرهای گاه به گاه دلگرم کننده بود ، اما کمتر برای افرادی که عملکرد محاسبات عمومی بهتر را نسبت به قدرت گرافیکی سه بعدی ترجیح می دهند. Vega 11 IGP در Ryzen 5 2400G نرخ فریم های قابل پخش را در عناوین قدیمی تر مانند Tomb Raider و Sleeping Dogs تغییر داد. ما در فریم در بازی Tomb Raider با وضوح 1080p و تنظیمات کیفیت عادی ، 69 فریم در ثانیه (fps) به دست آوردیم. این کمی بهتر از Ryzen 3 2200G (60fps) و بسیار بهتر از IGP در Core i5-8400 است که تنها نرخ فریم قابل پخش با مرز 29fps را تولید می کند.

تقطیر در بازار CPU بودجه

نتایج عملکرد بازی را اضافه کنید ، و این روندها ، بودجه-CPU- با-IGP را با هم پیوند بزنید و به یک کمان کوچک خوب بپردازید. اگر علاقه دارید بیشترین عملکرد بازی را از کمترین بودجه CPU و GPU بدست آورید ، Ryzen 3 2200G تراشه مورد استفاده شماست. در همین حال ، اگر شما به این بازی اهمیتی نمی دهید و باید در این بازه قیمتی به همان اندازه عملکرد CPU را از پردازنده خارج کنید ، ارزش آن است که هزینه های اضافی را در Core i5-8400 یا Core i5-9400 خرج کنید ، که هنوز هم در زیر 200 دلار آمده است.

سرانجام ، اگر کمی هزینه در بودجه خود دارید و عملکرد بهتر در کل را نسبت به Ryzen 3 2200G می خواهید اما قصد دارید که در درجه اول از رایانه شخصی خود برای سبک ، بازی میراث یا کرایه حمل و نقل الکترونیکی غیرقابل رقابت استفاده کنید ، Ryzen 5 2400G ضرب و شتم سخت است در واقع ، این نوع رایانه ارزان قیمت تقریباً مناسب است ، زیرا مزیت عملکرد بازی برای آن وظایف به مراتب بیشتر از کسری آن در بارهای تولید با شدت پردازنده است.

پست های مرتبط

پیام بگذارید