جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر شیر برقی لباسشویی

برای اینکه لباسشویی فعالیت صحیح خود را داشته باشد، سلامت شیر برقی حائز اهمیت است. شیر برقی لباسشویی قطعه ی مهمی است که ورود آب به درون سطل دستگاه را کنترل می کند. یک اختلال جزیی در ساختار سازنده ی شیر برقی ماشین لباسشویی می تواند به طور کامل روند شست و شوی لباس را مختل سازد.

فرقی نمی کند که اختلالات شیر برقی به شیر آب گرم مرتبط باشد یا آب سرد؛ در هر دو حالت شست و شوی لباس با نشتی شدید آب همراه می شود. در ادامه به تشریح جنبه های اصلی تعمیر شیر برقی ماشین لباسشویی می پردازیم.

تعمیر شیر برقی لباسشویی

دلیل از کار افتادگی شیر برقی ماشین لباسشویی

همان طور گفته شد، شیر برقی لباسشویی قطعه ای است که وظیفه ی ورود آب به درون سطل اصلی دستگاه را برعهده دارد. بسیاری از لباسشویی های امروزی تنها یک شیر برقی آب سرد دارند. لباسشویی های پیشرفته ی جدید معمولا برای گرم کردن آب از هیتر استفاده می کنند. مهم نیست که لباسشویی شما دارای دو شیر برقی باشد یا نه؛ در هر صورت استهلاک عاملی برای خرابی شیر برقی است. از طرفی خطر یخ زدگی آب درون لوله های رابط شیر برقی نیز همواره وجود دارد.

نشانه خرابی شیر برقی لباسشویی

نشانه ی اصلی خرابی شیر برقی لباسشویی، نشتی آب است. در وهله اول بررسی کنید که نشتی آب مربوط به کدام قسمت است. اگر نشتی آب مربوط به قسمت پشتی و زیر ماشین لباسشویی باشد؛ به احتمال قوی مشکل پیش امده ریشه در خرابی شیر برقی دارد. البته خرابی لاستیک درب لباسشویی نیز می تواند به پیدایش مشکل دردسرساز نشتی آب ختم شود. دقت کنید که نشتی آب در صورت خرابی شیر برقی زمانی نمایان می شود که لباسشویی در حال آبگیری لباس هاست.

شیر برقی ماشین برقی لباسشویی را تعویض کنیم یا تعمیر؟

اغلب اوقات تعمیر شیر برقی لباسشویی به دلیل خرابی کلی آن امکان پذیر نیست. اما گاهی ممکن است با تمیز کردن بخش های سازنده ی شیر برقی اختلالات موجود برطرف گردد. به هر حال بهتر است برای تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی از کارشناسان مجرب کمک بگیرید. دستکاری های ناشیانه باعث از کار افتادگی کلی لباسشویی در مدت زمان کوتاهی خواهد شد. شلنگ هایی که به شیر برقی ماشین لباسشویی متصل هستند باید با پیچ گوشتی و انبر دست باز شوند.

در این پروسه احتمال دارد استفاده از نیروی دست نیز ضرورت یابد. به طور کلی طریقه ی باز کردن اتصالات اطراف شیر برقی در ماشین لباسشویی های گوناگون متغیر است. لازم به ذکر است که نمایندگی رسمی تعمیرات لباسشویی کلیه ی مراحل ترمیم کارایی شیر برقی را طبق پارامترهای استاندارد انجام می دهد. تعویض نیز به طور حتم با نمونه ی اورجینال مشابه شکل خواهد گرفت. کافی است با کارشناسان ما تماس بگیرید و درخواست خود را مبنی بر دریافت سرویس های تعمیر در محل ثبت کنید.

 

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.