جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

دلیل اتومات نکردن یخچال

یکی از مشکلات رایجی که ممکن است یخچال های مختلف با آن رو به رو شوند؛ اتومات نکردن، خاموش نشدن و یکسره کار کردن است. این موضوع اگر از سوی کاربر جدی گرفته نشود، دیر یا زود به خرابی کامل یخچال و سوختن موتور ختم می شود. در مقاله ی پیشرو قصد داریم کلیه ی جوانب مرتبط با اتومات نکردن یخچال را مورد بررسی قرار دهیم.

اتومات نکردن یخچال

دلایل اصلی اتومات نکردن یخچال

اتومات نکردن یخچال دارای دلایل ریز و درشت متعددی است که عبارتند از:

  • کثیف لوله های کندانسور یخچال

گاهی اوقات ممکن است مشکل دردسرساز اتومات نکردن یخچال با یک سرویس دهی استاندارد و اصولی طی مدت زمان کوتاهی برطرف شود. لوله های کندانسور وظیفه ی گردش هوای مناسب برای عملیات خنک سازی یخچال را برعهده دارند. گرد و خاک و آلودگی هایی که بر روی این لوله ها جمع شده است مانع از خنک شدن مبرد یا گاز درونی می شود. در نتیجه یخچال به درستی خنک نشده و مدام در حال فعالیت باقی می ماند.

  • خرابی ترموستات یخچال

ترموستات یکی از مهم ترین قطعات یخچال است. این قطعه با تشخیص سرد بودن لوله های کندانسور فعال شده و برای ذوب کردن برفک ها و یخ های احتمالی موجود بر روی لوله به هیتر فرمان می دهد. هیتر نیز به دنبال معتدل سازی وضعیت لوله های دستگاه می رود. در نتیجه یک اختلال جزیی در این مسیر می تواند سد راه تشخیص ترموستات قرار گیرد و منجر به اتومات نکردن یخچال گردد.

  • از کار افتادگی برد اصلی یخچال

خرابی های موجود در برد یخچال عامل دیگری برای ظهور مشکل اتومات نکردن یخچال است. زمانی که برد قدرتی در تشخیص فعالیت و کار کردن یکسره  یخچال  نداشته باشد، مسلما این فعالیت اشتباه ادامه دار خواهد شد.

  • پارگی لاستیک های درب یخچال

لاستیک های درب یخچال در شکل گیری عملیات خنک سازی دستگاه نقش پر رنگی دارند. پارگی این لاستیک ها در سرد نشدن یخچال موثر واقع می شود. برای رفع مشکل اتومات نکردن یخچال معمولا تعمیرکاران ابتدا وضعیت لاستیک های درب دستگاه را بررسی می کنند.

  • ناکارآمدی هیتر دیفراست یخچال

هیتر دیفراست باید برفک های احتمالی ایجاد شده روی میله اپراتور را از بین ببرد. در صورتی که این قطعه خراب شود، برفک ها آب نشده و یخچال اتومات نمی کند. البته گاهی اوقات ممکن است تنها تایمر این بخش از یخچال از کار افتاده باشد. به هر حال وضعیت هیتر دیفراست یخچال باید زیر نظر کارشناسان مجرب تعمیر شود.

  • ضعیف شدن موتور یخچال

ضعیف شدن موتور یخچال موضوع دیگری است که به اتومات نکردن یخچال ختم می شود. در چنین شرایطی معمولا صدای زیادی از موتور یخچال به گوش می رسد. فراموش نکنید که صدای بیش از حد موتور یکی از اصلی ترین علائمی است که پیش از سوختن کلی آن نمایان می شود. این صدا را جدی بگیرید.

هزینه ی تعمیر مشکل کار کردن یکسره یخچال

هزینه ی تعمیر مشکل اتومات نکردن یخچال بسته به نوع خرابی دستگاه و البته شدت خرابی های موجود در آن متغیر است. هر یک از اختلالات ذکر شده در بخش قبل پروسه ی تعمیراتی خاص خود را دارند. از طرفی برند سازنده ی یخچال نیز در تعیین هزینه های ترمیم و بازیابی و حتی تعویض قطعات معیوب حائز اهمیت است. اما جای نگرانی نیست. مرکز سخت افزار ایران بالاترین سطح از خدمات تخصصی را در مناسب ترین تعرفه ی قیمتی ممکن ارائه می دهد.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.