جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

علت کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی چیست؟

یکی از مشکلات رایجی که کاربران لباسشویی های مختلف از آن شکایت می کنند، کار نکردن دور تند لباسشویی است. معمولا زمانی که چنین مشکلی ایجاد می شود، لباسشویی دیگر قدرتی برای خشک کردن لباس ها هم ندارد و در واقع کارایی خشک کن سیستم نیز مختل می شود. به طور کلی از کار افتادگی دور تند ماشین لباسشویی دارای دلایل ریز و درشت متعددی است. در ادامه به معرفی اجمالی علل از کار افتادن دور تند لباسشویی می پردازیم.

کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی

دلایل کار نکردن دور تند لباسشویی

همان طور که گفته شد، کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی دارای دلایل مختلفی است که عبارتند از:

اختلالات مرتبط با نوسانات برق ساختمان

برق ساختمان رابطه ی مستقیمی با بازدهی کلی ماشین لباسشویی دارد. نوسان برق می تواند سیستم کلی دور تند لباسشویی را مختل کند. قطعی برق و اختلالات موجود در پریز مصرفی به راحتی فعالیت لباسشویی را کنترل می کند. اگر با نوسان برق رو به رو هستید، بهتر است از روشن کردن لباسشویی منصرف شوید و ساعتی بعد آن را روشن کنید.

خرابی موتور لباسشویی یکی از دلایل کار نکردن دور تند لباسشویی

خرابی موتور لباسشویی مهم ترین دلیل از کار افتادن دور تند لباسشویی است. این معضل می تواند به مرور شدت بیابد و حتی باعث خاموشی کلی لباسشویی گردد. پیشنهاد می کنیم هنگام از کار افتادگی دور تند ماشین لباسشویی یک بار جوانب کلی دستگاه را بررسی کنید و اگر ایراد خاصی قابل رویت نبود برای بررسی وضعیت کلی موتور اقدام کنید. سرویس های تعمیر در محل مرکز سخت افزار ایران می تواند بهترین گزینه ی ممکن در این راستا باشد. کافی است درخواست خود را ثبت کنید.

سوختگی خازن های درونی لباسشویی

لباسشویی دستگاه پیچیده ای است که دارای خازن های متعددی است. سوختگی این خازن ها دلیلی برای از کار افتادن دور تند لباسشویی می باشد. این احتمال همواره از جانب تعمیرکار مورد توجه قرار می گیرد.

عدم توجه به ظرفیت اصلی سطل لباسشویی

یکی از دلایل پیش پا افتاده ی از کار افتادن دور تند لباسشویی، عدم توجه به ظرفیت اصلی سطل لباسشویی است. سعی کنید در حد متعادلی سطل لباسشویی را پر کنید. سنگینی دیگ لباسشویی اجازه ی حرکت به آن را نخواهد داد. از جاسازی بیش از حد لباس درون سطل بپرهیزید.

خرابی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

برد الکترونیکی ماشین لباسشویی ساختار حساس و آسیب پذیری دارد که در اثر استهلاک کارایی خود را از دست می دهد. در چنین شرایطی برنامه های تنظیم شده برای شستشو به مشکل برخورده و معضل از کار افتادن دور تند لباسشویی نمایان می شود. با استفاده از سرویس های مرکز سخت افزار ایران خرابی برد الکترونیکی لباسشویی را برطرف سازید. خاطرنشان می نماییم که در صورت ضرورت یافتن تعویض قطعه به طور حتم نمونه ی اورجینال مشابه استفاده خواهد شد.

گرفتگی پمپ تخلیه ی لباسشویی دلیل کار نکردن دور تند لباسشویی

پمپ تخلیه ماشین لباسشویی وظیفه تخلیه نمودن آب کثیف دستگاه را بر عهده دارد. اگر ایرادی در این قطعه لباسشویی وجود داشته باشد، دور تند لباسشویی فعال نخواهد شد. معمولا پرز لباس ها و آلودگی هایی که ممکن است در آن ها وجود داشته باشد، باعث گرفتگی پمپ تخلیه خواهد شد. سرویس های دوره ای می تواند راه پیگیری مناسبی برای مقابله با گرفتگی پمپ تخلیه باشد.

بیشتر بخوانید: مشکلات رایج ماشین لباسشویی

گرفتگی شیلنگ آب لباسشویی

گرفتگی شیلنگ آب لباسشویی عامل دیگری برای خشک نشدن لباس ها و کار نکردن دور تند لباسشویی است. هر چند وقت یک بار وضعیت شلنگ مصرفی ماشین لباسشویی را چک کنید.

تنظیم نادرست برنامه ی خشک کن ماشین لباسشویی

برای اینکه لباس های موجود در سطل لباسشویی خشک شوند و دور تند لباسشویی فعال شود، می بایست برنامه ریزی های مرتبط با شستشو را تنظیم کرد. تنظیم تایمر نادرست برنامه ی خشک کن به راحتی منجر به کار نکردن دور تند لباسشویی و از کار افتادگی خشک کن خواهد شد. برای تنظیم صحیح سیستم داخلی لباسشویی می توانید از دفترچه ی راهنمایی دستگاه استفاده کنید. دقت داشته باشید که جنس لباس ها در خشک کردن آن ها دخیل است.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.