جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

با تنظیم دمای یخچال، عمر آن را چند برابر کنید

احتمالا افرادی را دیده اید که پس از گذشت چند سال، هنوز یک یخچال سالم و نو دارند که حتی نیاز به تعمیر هم پیدا نکرده است. در حالی که یخچال شما زودتر از آنچه فکرش را می کردید روانه تعمیرگاه شده و زمان تعویض آن فرا رسیده است. شاید فکر کنید این مسئله مربوط به برند یا مدل یخچال است. اما در اشتباهید!

درست است که کیفیت ساخت بعضی از یخچال ها بالاتر است، اما عمر یخچال بستگی به نحوه استفاده و نگهداری از آن دارد. تنظیم دمای یخچال، یکی از اقداماتی است که اگر درست انجام شود، عمر کاری این دستگاه را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. ما امروز شما را با نحوه تنظیم دمای انواع یخچال های ال جی، سامسونگ و … آشنا می کنیم. پس اگر می خواهید که چند سال بیشتر از یخچال، یخچال فریزر یا ساید بای ساید خود استفاده کنید، حتما ادامه مقاله را دنبال کنید.

تنظیم دمای یخچال

تنظیم دمای یخچال چه فایده ای دارد؟

اصلی ترین فایده تنظیمات دمای یخچال، بهبود عملکرد موتور است. این کار به موتور یخچال کمک می کند بهتر کار کند و در نتیجه عمر کاری بیشتری داشته باشد. یخچالی که دمای آن به درستی تنظیم شده باشد، قدرت بیشتری برای نگهداری از مواد غذایی دارد. بنابراین کمتر شاهد فساد این مواد هستیم و خوراکی ها مدت بیشتری قابل استفاده هستیم.

همچنین دمای مناسب فریزر و یخچال مانع از رشد باکتری ها و قارچ ها می شود تا یخچال هیچ وقت بوی ناخوشایند نداشته باشد. با تنظیم دمای یخچال، به افزایش تازگی و ماندگاری مواد غذایی هم کمک می کنید و در نهایت، با تنظیم دما درجه ترموستات، مصرف برق یخچال کاهش پیدا کرده و دستگاه کمتر در معرض آسیب دیدگی و خرابی قرار می گیرد.

آموزش تنظیم دمای انواع یخچال

نحوه تنظیم دمای یخچال فریزر سامسونگ

دمای نرمال برای فریزر بین 3 تا 4 درجه زیر صفر و دمای یخچال بین 3 تا 4 درجه بالای صفر است. البته تنظیم یخچال فریزر سامسونگ در فصل زمستان و تابستان متفاوت است. دمای استاندارد برای عملکرد بهتر یخچال و جلوگیری از افزایش مصرف برق، بین ۲ الی ۵ درجه سانتی گراد است. توجه داشته باشید که طبقات روی درب یخچال، معمولا دمای بیشتری دارند. بهترین دما برای یخچال فریزر سامسونگ در زمستان هم ۱.۲ درجه سانتیگراد است و بهتر است که یخچال را در تابستان، روی ۲.۴ درجه سانتیگراد تنظیم کنید. به این ترتیب هم یخچال و هم فریزر در تابستان عملکرد بهتری دارند.

تنظیم دمای یخچال ال جی (به صورت سانتی گراد)

برای تنظیم دمای یخچال ال جی با معیار سانتی گراد، باید بدانید که در مدل ‌هایی با بازه‌ دمایی 0 تا 7،  دمای 0 یا 1 بیشترین سرما و دمای 6 یا 7 درجه کمترین سرما را دارد. دمای نرمال و استاندارد در این مدلها، 3 یا 4 درجه سانتیگراد است. برای تنظیم دمای یخچال های lg، کلید Fridge یا Refrigerator را چند مرتبه بزنید. پس از مشاهده دمای مطلوب، دیگر دکمه را فشار ندهید. بازه‌ دمایی قابل انتخاب در فریزرهای ال جی هم 24- تا 14- است. درجه‌ 21- یا 23- بیشترین سرما و درجه 14- یا 15- کمترین سرمایش را دارد. دمای استاندارد هم بین 18- یا 19- درجه است. برای تنظیم دمای فریزر، از کلید Freezer استفاده کنید.

نحوه تنظیم دمای ساید بای ساید سامسونگ چگونه انجام می شود؟

اگر از ساید بای ساید های سامسونگ با درجه ولومی استفاده می کنید، بهترین دما برای آن 3 است. در مدل های اهرمی، درجه به صورت COLD/  MIN و یا  COLDER / MAX علامت گذاری شده که پیشنهاد می شود دما همیشه در حد وسط آن تنظیم شود. تنظیم دمای یخچال در مدل های ساید سامسونگ، به صورت دیجیتالی و با استفاده از دکمه های نمایشگر هم انجام می شود. در این صورت هم بهترین دما 3 یا 4 است. در بخش فریزر هم بهتر است درجه را بین منفی ۱۸ و منفی ۲۰ تنظیم کنید.

تنظیم دما در یخچال های ال جی (به صورت ولومی)

دمای بعضی از یخچال های lg و به ویژه یخچال فریزرها، به صورت ولومی تنظیم می شود. تنظیم دمای یخچال ال جی در این مدلها به شکل زیر انجام می شود:

  • اگر ولوم دارای دو گزینه‌ی COLD و COLDEST است، در صورتی که کلید ولومی را به سمت COLD حرکت دهید، سرمای داخل کابین کمتر و اگر کلید را به سمت COLDEST بگردانید، سرما بیشتر می‌شود.
  • اگر تنظیمات ولوم علامت MAX و MIN داشته باشد، با حرکت ولوم به سمت  MIN، سرما کمتر و در صورت حرکت کلید به سمت MAX ،سرمای داخل کابین بیشتر می شود.
  • اگر تنظیمات ولوم یخچال شما به صورت عددی است، ممکن است بازه دمایی بین 1 تا 7 ، 8 یا 10 درجه باشد. عدد 1 کمترین سرمایش و عدد  7، 8 یا 10 بیشترین سرمایش را دارد. بهترین دما هم بین 3 تا 4 است.
  • اگر تنظیم دما بر روی نمایشگر دستگاه به شکل خط یا نقطه است، هر چه تعداد خط یا نقطه‌ها کاهش باید سرمایش کمتر می‌شود و به تناسب افزایش خطوط و نقطه ها، سرما هم بیشتر می شود.

تعمیرات تخصصی یخچال با گارانتی معتبر

آیا به دنبال یک مجموعه حرفه ای هستید که با آسودگی خاطر تعمیر یخچال فریزر خود را به آن محول کنید؟ در این صورت نمایندگی تعمیرات یخچال مرکز سخت افزار ایران همراهی مطمئن برای شما عزیزان خواهد بود. تعمیرات یخچال مهارت ویژه ای را می طلبد و دلیل این امر نیز وجود قطعات متعدد در دستگاه است. خرابی بخش های مختلف یخچال علاوه بر این که عملکرد آن را مختل می کند، موجب افزایش مصرف برق نیز خواهد شد. از طرفی تداوم اختلالات این محصول می تواند زمینه ساز از کار افتادن قطعات شده و هزینه تعمیرات را افزایش دهد.

از این رو بهتر است بلافاصله پس از مشاهده هرگونه مشکل در فرایند کاری یخچال، اقدامات ترمیمی لازم را انجام دهید. واحد تعمیر یخچال در نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی، ضمن بهره مندی از کادر مجرب و استفاده از تجهیزات پیشرفته و جدید، آماده خدمات رسانی به شما کاربران عزیز می باشد.

3.7/5 (3 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.