جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر هارد موبایل

یکی از مهم ترین موارد در مورد تعمیرات گوشی، تعمیر هارد آن است. تعمیر هارد موبایل به دلیل اهمیت زیادی که در عملکرد دستگاه دارد، برای تعمیر نیاز به تجهیزات پیشرفته ای دارد. هارد گوشی یا EMMC (MultiMediaCard) نوعی حافظه داخلی است که روی برد گوشی های هوشمند وجود دارد. در واقع، اصطلاح هارد گوشی به معنی ساختاری است که شامل پردازنده، حافظه و حافظه RAM است. با این تعریف، باید بگوییم که گوشی مانند کامپیوتر قطعه ای به نام هارد ندارد، بلکه این تنها یک اصطلاح رایج بین کاربران است.

تعمیر هارد موبایل

عیب یابی هارد گوشی

مهم ترین مورد، قبل از تعمیر هارد موبایل، عیب یابی صحیح آن است. در واقع با عیب یابی تخصصی می توانید راهکار درستی را برای تعمیر هارد موبایل انتخاب کنید. البته ممکن است تکنیسین تشخیص دهید که هارد قابلیت تعمیر ندارد و باید تعویض گردد. به هر حال، برای تشخیص دقیق ایراد باید از پیشرفته ترین تجهیزات استفاده کرد.

برای آشنایی با خدمات تعمیر موبایل کلیک کنید.

علائم خرابی هارد موبایل

مواجه شدن با برخی از ایرادها می تواند نشان دهنده خرابی هارد گوشی باشد. این ایرادها را در زیر بیان می کنیم تا با مواجه شدن با آن ها برای بررسی یا تعمیر هارد موبایل خود اقدام کنید.

  • هنگ کردن گوشی موبایل هنگامی که دارید با آن کار می کنید.
  • مشاهده پیام های Internal Storage Damaged یا Encrypt Unsuccessful روی گوشی
  • خاموشی بدون علت خاصی از جمله ضربه یا خیس شدن
  • ری استارت شدن خود به خود گوشی
  • بالا نیامدن سیستم عامل پس از روشن کردن دستگاه موبایل
  • خطا دادن گوشی در زمان وارد کردن اطلاعات یا خروج داده از موبایل
  • روشن نشدن گوشی حتی بعد از فلش کردن
  • پایان یافتن طول عمر گوشی

توجه کنید که هارد گوشی موبایل چندین سال دوام می آورد و معمولا تولید کنندگان آن را تا سه سال ضمانت می کنند. به هر حال، عمر گوشی با توجه به نحوه استفاده و شرایط مختلف و کیفیت می تواند متفاوت باشد.

تعویض هارد گوشی

در صورتی که کارشناس متخصص به این نتیجه برسد که امکان تعمیر هارد موبایل وجود ندارد، باید اقدام به تعویض هارد کنید. باید توجه داشته باشید که این کار هم مانند تعمیر هارد گوشی نیاز به تجهیزات و تخصص دارد. از آنجا که تعویض آن نسبت به تعمیر هارد موبایل هزینه بیشتری دارد، حتما کارشناس و تجهیزات تخصصی اطمینان داشته باشید تا بیهوده هزینه زیاد به شما تحمیل نشود.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.