جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

کالیبره کردن باتری چیست و چگونه است؟

در این آموزش قصد داریم به نحوه کالیبراسیون باتری بپردازیم. گاهی اوقات پیش می آید که سیستم عامل میزان شارژ باتری را به درستی نشان نمی دهد. به همین خاطر ما از کالیبره کردن باتری گوشی برای این منظور استفاده می کنیم. این موضوع در زمان استفاده به صورت خاموشی های ناگهانی پیش می آید. به این صورت که موبایل شما درصد 50 را نشان می دهد اما به یک باره خاموش می شود و مجبور می شوید دستگاه را به برق متصل کنید. تجربه دیگر این است که زمان استفاده از گوشی با استفاده کم به یک باره 20 درصد از شارژ تخلیه می شود. در گوشی های آیفون علاوه بر نشانه های گفته شده، به صورت کاهش قابل توجه سلامت باتری دیده می شود.

البته دلیل مواردی که اعلام کردیم ممکن است از خرابی باطری باشد. اما بهتر است در قدم اول از روش های کالیبراسیون استفاده کنیم و در صورتی که اثر نداشت، به تعویض باتری اقدام کنیم.

کالیبره کردن باتری گوشی

روش های کالیبره کردن باتری گوشی

روش اول

در ابتدا ما فقط از شارژر استفاده می کنیم. قبل از هر اقدامی از سالم بودن کابل و آداپتور مطمئن شوید. سپس مراحل زیر را انجام دهید:

1) از گوشی خود استفاده کنید تا شارژ آن کاملا تخلیه و خاموش شود.

2) بدون شارژکردن گوشی خود را روشن کنید و جددا از آن استفاده کنید تا خاموش شود.

3) سپس گوشی خود را به برق متصل کنید و اجازه دهید تا 100 درصد شارژ شود.

4) بعد از شارژ کامل گوشی را از برق جدا کرده، سپس روشن کنید.

5) حال به مقدار شارژی که نشان داده می شود توجه کنید. اگر میزان آن 100 بود که مشکلی نیست و نیاز به ادامه مراحل نیست.

6) اما اگر میزان شارژ کمتر بود، مجددا گوشی روشن را به برق وصل کنید تا به 100 درصد برسد.

7) بعد از رسیدن به 100، گوشی خود را ریستارت کنید.

8) بعد از راه اندازی مجدد، مجددا به میزان شارژ نگاه کنید. اگر 100 درصد بود مراحل را تکرار نکنید.

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید: روش های افزایش طول عمر باتری موبایل

نکته1: در مرحله 8 حتما به میزان شارژ دقت کنید. اگر میزان شارژ 100 نبود مجددا این عملیات را از مرحله 6 تکرار کنید. این تکرار تا جایی ادامه پیدا می کند که در نهایت میزان شارژ حداکثر را ببینید.

نکته2: مراحلی که توضیح داده شد را نهایتا تا 6 مرتبه انجام دهید. در صورتیکه مشکل برطرف نشد، باید باتری گوشی خود را تعویض کنید.

روش های کالیبراسیون باتری موبایل

روش دوم کالیبره کردن باتری گوشی

در این مرحله از کد های دستوری استفاده می کنیم. هدف ما این است که میزان سلامت باتری را چک کنیم. با استفاده از 2 کد دستوری زیر می توانیم این کار را انجام دهیم.

*#*#4636#*#*

*#*#2846579#*#*

بعد از ورود به محیط مربوطه گزینه battery information را انتخاب کنید. اگر وضعیت در حالت good باشد و باز هم ایرادات گفته شده را مشاهده کردید، برای رفع ایراد به تکنسین مراجعه کنید تا تعمیر گوشی شما را انجام دهد.

روش سوم کالیبره کردن باتری موبایل

در گام سوم روش های کالیبره کردن باتری گوشی به معرفی نرم افزارهای واسطه می پردازیم. نرم افزارهای Battery Calibration Pro 2024 و Battery Life برای این کار مناسب هستند. کافیست بعد از نصب این برنامه ها مراحل مربوطه را طی کنید تا عملیات کالیبره کردن انجام شود.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.