جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

بای پس پکیج، علائم خرابی و تعمیرات

آیا می دانید بای پس پکیج چیست و چه عملکردی در این دستگاه دارد؟ کدام مشکلات پکیج نشان دهنده خرابی این قطعه هستند؟ چطور می توان این قطعه را ترمیم کرد؟ در ادامه اطلاعات کافی در خصوص بای پس پکیج دیواری، عملکرد، علائم خرابی و نحوه تعمیرات آن را به شما ارائه می دهیم. با این مقدمه که بای پس برای جلوگیری از کم آبی و سوختن پکیج در آن تعبیه شده است، از شما دعوت می کنیم به ادامه مطلب توجه کنید.

بای پس پکیج چیست

بای پس پکیج چیست و چگونه کار می کند؟

پکیج ها به دلیل سیستم ویژه عملکردی که دارند، دارای قطعات مختلفی هستند که مشابه آنها را در دیگر دستگاه های الکتریکی ندیده ایم. بای پس یکی از این قطعات است که تاثیر بسزایی در کیفیت کاری و سلامت دستگاه دارد. اگر آب پکیج کم شود، احتمال سوختن پمپ بسیار بالاست و بای پس، از کم شدن آب جلوگیری می کند. در واقع بای پس برای جبران فشار کم آب و ممانعت از سوختن پمپ در هنگام رسوب گیری لوله‌ ها در پکیج تعبیه شده است.

اگر این قطعه سالم باشد و درست کار کند، زمانی که لوله ها رسوب گرفته اند و سطح فشار آب پایین است، مانع از ورود فشار به پمپ می شود. بنابراین خرابی بای پس پکیج می تواند مشکلات جدی را در روند کاری این دستگاه ایجاد کرده و موجب سوختن و از کار افتادن پمپ شود.

آیا علائم خرابی بای پس پکیج را می شناسید؟

همانطور که دیدید، بای پس قطعه بسیار مهمی در پکیج دیواری است و خرابی آن،مستقیما پمپ را درگیر می کند. بنابراین باید نشانه های خرابی این قطعه را بشناسید تا در صورت نیاز، بتوانید آن را به موقع ترمیم نموده و از بروز مشکلات جدی تر در این دستگاه پیشگیری کنید. یکی از مهم ترین مشکلاتی که نشان می دهد بای پس به درستی کار نمی کند، این است که سیستم آب گرم مصرفی گرمای مطلوب را ندارد.

یعنی با این که پکیج روشن است، گرمای آن کافی نیست و محیط اطراف سرد است. همچنین اگر آب مصرفی مناسب و کافی باشد ولی سیستم گرمایشی پکیج به درستی کار نمی کند، احتمال خرابی و کار نکردن بای پس بسیار بالاست. البته در این شرایط ممکن است سوپاپ بای پس باز مانده باشد. گاهی دمای مدار گرمایش خوب است ولی دمای آب مصرفی کم است که این مسئله هم یکی از علائم خرابی آن به شمار می رود. در نهایت اگر سیستم گرمایش کار می کند ولی رادیاتورها گرمای مطلوب را ندارند، یعنی فنر بای پس در اثر رسوبات از بین رفته است. علت اصلی گرم نشدن آب پکیج چیست؟

نحوه تعمیر بای پس پکیج

حالا که با ماهیت و علائم خرابی بای پس پکیج آشنا شدید، باید بدانید این قطعه چطور تعمیر می شود. زمانی که با توجه به علائم ذکر شده مطمئن شدید که بای پس پکیج دیواری شما آسیب دیده و درست کار نمی کند، بهتر است با تیم تعمیرات پکیج در محل تماس بگیرید. همکاران ما با تجهیزات مورد نیاز به آدرس مورد نظر شما می آیند و پکیج را به خوبی بررسی و عیب یابی می کنند. ممکن است نیاز به تعویض فنر بای پس باشد تا این قطعه به صورت درست و بی نقص کار کند.

همچنین گاهی باید سوپاپ تعمیر و یا تعویض شود که این کار نیاز به مهارت ویژه ای دارد. تلاش همکاران ما تعمیر بای پس پکیج است، اما گاهی شدت خرابی این قطعه به اندازه ای است که راهی جز تعویض آن وجود ندارد. در این صورت بای پس با قطعه جدید و البته با کیفیت جایگزین می شود تا بهترین عملکرد را در سیستم پکیج داشته باشد.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.