جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

علت برعکس شدن تصویر تلویزیون

تلویزیون دستگاه پر مصرفی است که با مشکل های ریز و درشت بسیاری رو به رو می شود. اما برعکس شدن تصویر تلویزیون مشکل رایجی نیست و به ندرت ساختار فنی تلویزیون های گوناگون را درگیر می کند. چرخش تصویر تلویزیون حالت های مختلفی دارد.

ممکن است تصویر دستگاه به سمت راست یا چپ چرخش داشته باشد. به هر حال در چنین شرایطی تداوم استفاده از تلویزیون بسیار دشوار خواهد بود. در ادامه ی مقاله ی پیش رو به شما می گوییم منشا اصلی ظهور مشکل چرخش تصویر در تلویزیون چیست و برای رفع آن باید چه کار کرد.

برعکس شدن تصویر تلویزیون

دلایل اصلی برعکس شدن تصویر تلویزیون

برعکس شدن تصویر تلویزیون چند دلیل کلی دارد:

  • خرابی مین برد تلویزیون

مین برد یکی از اجزای اصلی تلویزیون های امروزی است. پردازش های تصاویر نمایان شده در پنل توسط مین برد صورت می پذیرد. در نتیجه یک اختلال جزیی در ساختار فنی مین برد منجر به نمایش نادرست تصاویر در پنل می شود. از کار افتادگی فریمور نیز می تواند منجر به اختلالات مین برد و در نتیجه چرخش تصویر تلویزیون شود.

فریمور یک برنامه ی نرم افزاری است که در چیپ حافظه ی مین برد تلویزیون قرار می گیرد. از آنجا که فریمور وظیفه ی زمان بندی فعالیت های اصلی تلویزیون را برعهده دارد، احتمال ناهماهنگی های مرتبط با زمان و تنظیمات کلی دستگاه نیز بالاست.

  • از کار افتادگی فلت و پنل تلویزیون

پنل تلویزیون قطعه ی آسیب پذیر و ظریفی است که در مقابل ظهور اتفاقات ناهنجاری چون اصابت ضربه و یا نفوذ آب و مایعات شیمیایی کارایی خود را از دست می دهد. فلت نیز بخشی از پنل به شمار می رود. بنابراین بی احتیاطی کاربر می تواند موجب خرابی فلت و پنل شود. از کارافتادگی پنل نشانه های بسیاری دارد. یکی از علائم خرابی پنل برعکس شدن تصویر تلویزیون است. 

  • خرابی بک لایت تلویزیون

نور پس زمینه ای که برای نمایش تصاویر تلویزیون الزامی است، توسط قطعه ای به نام بک لایت تامین می شود. گاهی اوقات تعمیرکاران مبتدی خرابی بک لایت را با از کار افتادگی پنل اشتباه می گیرند. اما معمولا خرابی بک لایت با تاریکی و یا کم نور شدن تلویزیون همراه می شود. در واقع اگر برعکس شدن تصویر تلویزیون با کم نور شدن آن ترکیب شده باشد، احتمال خرابی بک لایت بالاست.

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید: نحوه ریست کردن تلویزیون

رفع مشکل چرخش تصویر در تلویزیون

تعمیر مشکل برعکس شدن تصویر تلویزیون با بررسی وضعیت نرم افزاری و سخت افزاری دستگاه ممکن است. با استفاده از خدمات و سرویس های تعمیر در محل مرکز سخت افزار ایران می توانید طی مدت زمان کوتاهی شاهد رفع مشکل چرخش تصویر در تلویزیون مورد استفاده ی خود باشید.

کارشناسان ما ابتدا وضعیت تنظیمات دستگاه را بررسی کرده و سپس به اعمال مراحل عیب یابی برای رفع اختلالات احتمالی در مین برد، بک لایت، پنل و فلت دستگاه می پردازند. لازم به ذکر است که در این بین اگر نیاز به تعویض قطعه ای دیده شود، مرکز سخت افزار ایران قطعه ی معیوب را با نمونه ی اورجینال مشابه تعویض خواهد کرد. کلیه ی خدمات و تعمیرات تلویزیون در این مرکز دارای گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی نیز می باشند.

4.7/5 (3 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.