جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر برد اینورتر تلویزیون

یکی از اجزای اصلی تلویزیون های امروزی، برد اینورتر تلویزیون است. شاید زمانی که خبر خرابی این برد را از زبان تعمیرکار تلویزیون بشنوید، کمی درخصوص درک صحیح مشکل اصلی تلویزیون سردرگم شوید. عدم آشنایی کاربران عادی با قطعات تشکیل دهنده ی داخل تلویزیون امری طبیعی است. اما بهتر است تا حدی از قطعات اصلی تلویزیون ها و نشانه ی خرابی آن ها اطلاع داشته باشید تا کمی سریع تر برای ترمیم کارایی تلویزیون اقدام کنید.

فراموش نکنید که سرایت خرابی قطعات تلویزیون از قطعه ای به قطعه ی دیگر موضوع رایجی است که می تواند به مرگ کامل سیستم ختم شود. با ما همراه باشید تا شما را با نکات اصلی تعمیربرد اینورتر تلویزیون آشنا سازیم.     

برد اینورتر تلویزیون

وظیفه ی برد اینورتر تلویزیون

وظیفه ی برد اینورترتلویزیون با تشکیل تصاویر در پنل دستگاه گره خورده است. به نوعی برد اینورتر دورن‌تلویزیون همکار بک لایت در تشکیل تصاویر است. این برد ولتاژ مورد نیاز بک لایت را به آن منتقل می سازد و در روشن شدن بک لایت دخیل است.

تعمیر برد اینورتر درون تلویزیون باید به نحوی باشد که هیچ گونه مغایرتی با کارایی صحیح بک لایت ایجاد نشود. در غیر این صورت دست کم شاهد تصاویر بی نور و تاریک در نمایشگر تلویزیون خواهید بود. در صورت خراب شدن بک لایت تلویزیون خود بهتر است مقاله آموزش تعمیر بک لایت تلویزیون را مطالعه کنید.

خرابی برد اینورتر درون تلویزیون

خرابی کامل برد اینورترتلویزیون مساوی است با خاموشی کلی دستگاه. چراکه در این شرایط هیچ ولتاژی به دست بک لایت نرسیده و نور پس زمینه برای نمایان شدن تصاویر تلویزیون ایجاد نمی گردد. البته می توان گفت خرابی یا ضعف برد اینورتر با دو نشانه ی دیگر نیز نمایان می شود:

تعمیر فلت تلویزیون خود را به ما بسپارید

قطع شدن ناگهانی تصویر تلویزیون

اگر ناگهان تصویر تلویزیون قطع می شود، احتمال خرابی برداینورتر تلویزیون بالاست. اما این مشکل نیازمند اعمال مراحل دقیق و ریزبینانه ی عیب یابی است. خرابی مین برد، اختلالات ساختاری فلت ها، پنل و خود بک لایت نیز می تواند باعث و بانی قطع شدن ناگهانی تصویر در تلویزیون باشد.

سیاهی یا کم نور شدن نمایشگر تلویزیون

به میزان نور تلویزیون دقت کنید. این موضوع می تواند کمی دشوار باشد. چشم شما پس از مدتی به سرعت به وضعیت روشنایی تلویزیون عادت می کند. اما کم نور بودن تلویزیون را باید بدون فوت وقت بررسی نمایید. اگر در اثر تنظیم دوباره ی روشنایی تلویزیون تغییری در وضعیت کیفیت ظهور تصاویر ایجاد نمی شود، برای تعمیر احتمالی برد اینورترتلویزیون اقدام کنید.

تعمیر یا تعویض برد اینورتر؟

اینکه برد اینورتر‌تلویزیون نیازمند تعمیر است یا تعویض بستگی به شدت خرابی آن و تاثیری که بر روی وضعیت ساختاری بک لایت گذاشته است، دارد. اما اگر تعویض برد اینورتر موجود درون تلویزیون ضرورت یابد، می بایست به طور حتم از نمونه ی اورجینال مشابه  استفاده شود. نمی توان از برد اینورتر تلویزیون دیگری با برند دیگری برای پروسه ی جایگزینی استفاده کرد.

اختلالات جزیی برد اینورتر می تواند خیلی ساده باعث سوختگی بک لایت دستگاه شود. لازم به ذکر است که در مرکز سخت افزار ایران تعمیر و تعویض قطعات تلویزیون براساس پارامترهای استاندارد انجام می شود. تمامی سرویس های تعمیر تلویزیون در این مرکز دارای گارانتی است.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.