جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

ریست کردن یخچال در تمامی برندها

همه ما می دانیم که خرابی یخچال تا چه حد تاثیر منفی روی زندگی ما دارد. ریست کردن یخچال یکی از مهم ترین مواردی است که لازم است در مورد یخچال بدانیم. گاهی ممکن است یخچال دچار اختلال شده و بدرستی انتظارات ما را برآورده نکند و یا شاید به عبارتی قفل شده باشد و نیاز به ریست کردن داشته باشد. بنابراین ریست کردن یخچال کاری است که  هر از گاهی مجبوریم انجام دهیم.

ریست کردن یخچال

چرا ریست کردن یخچال مهم است؟

در اینجا لازم است بگوییم استفاده از سنسور در یخچال سبب شده است تا به محض بروز مشکل و یا صدمه دیدگی در یخچال، مشکل بر روی صفحه نمایش یخچال نمایش داده شود و شما می توانید با مشاهده مشکل، در سریع ترین زمان ممکن اقدام به حل آن کنید.

چه هنگامی نیاز به ریست کردن یخچال داریم؟

با مشاهده برخی از پیام ها روی ال سی دی یخچال فریزر، باید اقدام به ریست کردن یخچال کنید تا عملکرد یخچال شما بهبود یابد. البته شما باید اطلاعاتی درباره پنل یخچال خود داشته باشید تا بتوانید اقدام به حل مشکل کنید. خطا ممکن است با عددی به شما نمایش داده شود و یا ممکن است ال ای دی یخچال شما چشمک بزند. گاهی هم ممکن است خودتان متوجه شوید که با وجود اینکه دمای یخچال مانند قبل است، دیگر به خوبی خنک نمی کند. در همه این موارد می توانید نتیجه بگیرید که یخچال احتیاج به ریست شدن دارد.

روش ریست کردن یخچال در برندهای مختلف

در اینجا باید به شما بگوییم که نحوه ریست کردن یخچال در تمامی برندها یکی نیست و هریک روش های خاص خودشان را دارند. در ادامه روش هایی را به شما می گوییم تا بتوانید هر برندی از یخچالی را که دارید، ریست کنید.

ریست کردن یخچال سامسونگ

نحوه ریست کردن یخچال سامسونگ به این ترتیب است که باید دکمه های Energy saver و lighting را پیدا کنید و به مدت 5 ثانیه به طور همزمان نگه دارید. اگر به درستی این کار را انجام دهید، مشاهده خواهید کرد که به میزان 2 ثانیه صفحه نمایش یخچال روشن و پس از آن خاموش می شود.

 البته ممکن است پس از انجام این کار مشاهده کنید که بدون این که کاری انجام داده باشید چراغ های ال سی دی خاموش شدند که این هم به همان معنای درست انجام شدن ریست یخچال سامسونگ می باشد.

توجه داشته باشید که اگر یخچال فریزر ساید سامسونگ داشته باشید، قضیه کمی تفاوت دارد. در واقع، در برخی از مدل ها دکمه ای با نام Energy saver نمی بینید. در عوض باید دکمه های Power Cool و یا Power Freez  را پیدا کنید که برای reset کردن یخچال باید آن ها را 10 ثانیه بطور همزمان نگه دارید. اگر کار ریست یخچال را به درستی انجام داده باشید، دکمه های صفحه نمایشگر یخچال به طور همزمان با هم روشن و پس از ثانیه ای خاموش می شوند. شما در این حالت متوجه خواهید شد که خطا برطرف شده است.

ریست کردن یخچال سامسونگ

روش ریست کردن یخچال ال جی

برای ریست  کردن یخچال فریزر ال جی باید دکمه Express را پیدا کرده و برای 5 ثانیه آن را فشار دهید البته توجه داشته باشید که در برخی مدل های یخچال ال جی باید دنبال دکمه Reset freeze باشید و با نگه داشتن آن برای 5 ثانیه ریست یخچال را انجام دهید. برای اطمینان از اینکه روش ریست یخچال به درستی انجام شده یا خیر باید ببینید که چراغ های روی نمایشگر در حد یک یا دو ثانیه خاموش و سپس روشن می شوند یا خیر؟ اگر این اتفاق بیفند یعنی شما کار خود را به درستی انجام داده اید.

روش ریست کردن یخچال ال جی

نحوه ریست کردن یخچال بوش

برای تنظیم مجدد یخچال بوش، شما دکمه ای به نام Reset را مشاهده می کنید که این کار شما را راحت می کند. اگر این دکمه  را 5 ثانیه نگه دارید، شاهد ریست شدن یخچال خواهید بود.  پس تا به اینجا بوش راحت ترین روش ریست یخچال را داشته است.

نحوه ریست یخچال جنرال الکتریک

برای ریست کردن یخچال  جنرال کافیست به دنبال دکمه ریست بگردید. آن را نگه دارید تا زمانی که چراغ قرمز موجود بر روی صفحه نمایش خاموش شود. اگر دکمه ای با این نام پیدا نکردید می توانید دکمه قفل کودک را همراه alarm type هم زمان نگه دارید. با انجام این کار،موفق به ریست یخچال خواهید شد.

روش ریست  یخچال اسنوا

در یخچال اسنوا نیزدر صورت مشاهده مشکل و یا خرابی می توانید با نگه داشتن دو دکمه Sleep و Lock  به مدت 5 ثانیه به طور هم زمان اقدام به ریست تنظیمات یخچال کنید.

طریقه ریست یخچال پاکشوما

با مشاهده اخطار بر روی پنل یخچال پاکشوما و یا وضعیت نادرست چراغ ها و مشاهده اعداد نا متعارف بر روی آن باید اقدام به ریست یخچال فریزر پاکشوما کنید. برای این کار نیاز است دکمه ریست را برای چند ثانیه نگه دارید. همچنین می توانید دکمه super freeze را همراه super cool چند ثانیه به طور همزمان نگه دارید. البته روش راحت تری هم برای ریست بخچال اسنوا دارید. شما می توانید برای چند دقیقه یخچال را از برق بکشید و مجدد به برق بزنید تا یخچال ریست شود.

نحوه ریست یخچال دوو

برای  ریست یخچال دوو می توانید به متن مربوط به ریست یخچال فریزر اسنوا مراجعه نمایید. در واقع، روش ریست کردن برند دوو و اسنوا شبیه یکدیگر است. البته در برخی از برندهای دوو دکمه ای با نام ریست وجود دارد که مسلماً کار شما را راحت تر می کند.

نحوه ریست کردن یخچال فریزر بکو

برای ریست کردن یخچال بکو باید بر روی صفحه نمایش اولین دکمه را پیدا کنید. به طور همزمان اولین دکمه سمت چپ هم به مدت 8 ثانیه فشار دهید. پس از آن مشاهده خواهید کرد که صفحه خاموش و سپس روشن می شود و دیگر خطایی بر روی نمایشگر وجود ندارد. اگر دیگر خطایی روی یخچال وجود نداشت، به معنی آن است که که کار خود را به درستی انجام داده اید.

کلام آخر

امروزه با پیچیده شدن سیستم یخچال ها و نیز استفاده از سنسور در آن، این امکان به وجود آمده است که مشکلات به وجود آمده در یخچال را روی صفحه نمایش ببینیم.  بسیاری از مشکلات، با ریست کردن برطرف می شود. در این مقاله سعی کردیم شما را با روش ریست کردن یخچال فریزر در برندهای مختلف آشنا کنیم. به احتمال زیاد با ریست کردن، مشکل برطرف می شود. اگر مشکل یخچال با reset کردن حل نشد، ممکن است مشکل سخت افزاری وجود داشته باشد. در این صورت بهتر است با نمایندگی تعمیر یخچال مرکزسخت افزار ایران تماس بگیرید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.