جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چگونه گوشی را از دسترس خارج کنیم

شما ممکن است به دلایل زیادی تمایل به پاسخ به تماس تلفنی نداشته باشید و به دنبال راه هایی برای از دسترس خارج کردن گوشی خود باشید. در این مقاله می خواهیم روش های متنوعی را برای این کار معرفی کنیم

از دسترس خارج کردن گوشی

فهرست مطالب

روش های از دسترس خارج کردن گوشی

 • حالت پرواز

ساده ترین روش برای از دسترس خارج کردن گوشی، قرار دادن آن روی حالت پرواز است. وقتی شما موبایل خود را در حالت پرواز قرار می دهید، کسی که با شما تماس می گیرد، فکر می کند یک نقص فنی یا خطای شبکه رخ داده است. برای این کار باید به تنظیمات دستگاه خود بروید و حالت هواپیما یا پرواز را انتخاب کنید.

یک روش دیگر برای تنظیم کردن موبایل روی حالت هواپیما آن است که حدود 2 ثانیه دکمه پاور را فشار دهید. چند گزینه می آید که در بین آن ها باید حالت پرواز را انتخاب نمایید.

 • فوروارد تماس

یکی از ترفندهایی که می توانید برای از دسترس خارج کردن گوشی خود استفاده کنید، آن است که دستگاه خود را به یک شماره که منقضی شده است، فوروارد کنید. برای این کار به قسمت تنظیمات بروید و گزینه فوروارد را پیدا کنید. سپس شماره مورد نظرتان را وارد کنید.

فوروارد تماس
 • خارج کردن سیم کارت

شما می توانید سیم کارت تان را از گوشی بردارید و دستگاه را خاموش کنید. پس از خاموش کردن دستگاه، سیم کارت را مجددا وارد کنید. تا زمانی که دستگاه را دوباره راه اندازی نکنید، شماره شما دسترس نخواهد بود. این نحوه از دسترس خارج کردن گوشی، روش بسیار خوبی برای از دسترس خارج شدن است.

 • خارج کردن باتری از دستگاه

یک روش مناسب دیگر، درآوردن باتری از گوشی است که البته مناسب دستگاه هایی است که امکان جدا کردن باتری در آن وجود دارد. با این کار موبایل شما خاموش و غیر قابل دسترس خواهد شد.

 • استفاده از فویل آلومنیومی

یکی از روش هایی که می تواند برای از دسترس خارج کردن گوشی استفاده شود، ایجاد پوشش با فویل آلومنیومی برای دستگاه است. شما می توانید یک کیف موبایل تهیه کنید و دورتادور آن را با فویل بپیچید. با این کار هر زمان نیاز به از دسترس خارج کردن گوشی داشته باشید، می توانید دستگاه تان را داخل آن قرار دهید. توجه داشته باشید که فویل آلومنیومی باید کاملا اطراف موبایل شما را پوشش دهد و قسمتی بدون فویل نماند.

 • استفاده از نرم افزار برای از دسترس خارج کردن موبایل

روش دیگر که می تواند برای از دسترس خارج کردن گوشی استفاده شود، نصب نرم افزارها است. با استفاده از نرم افزارها می توانید تماس های دریافتی را مسدود کنید. این اپلیکیشن ها به طور کل دارای قابلیت های کنترل تماس و مسدود کردن شماره تلفن را به شما می دهد. در زیر چند نمونه از نرم افزارها را به شما معرفی خواهیم کرد.

 • برنامه Call Blacklist

با استفاده از این برنامه، شما قادر به محدود کردن تماس ها و پیامک ها هستید. به علاوه، با استفاده از آن می توانید تماس های مزاحم را بلاک کنید.

برنامه Call Blacklist
 • برنامه Call Blocker

این برنامه بسیار پرطرفدار است و به شما این امکان را می دهد که تماس های ناشناس را مسدود نمایید. برنامه Call Blocker دارای لیست سیاه برای بلاک کردن تماس های مزاحم است. به علاوه، این برنامه دارای یک لیست سفید است که تماس های ضروری را در اختیار شما قرار می دهد.  

 • برنامه Sim Blocker

Sim Blocker یکی از برنامه های مسدود کننده شماره تلفن است و یکی از برنامه های کاربردی است، زیرا دارای قابلیت مسدود کردن دو سیم کارت است. اگر شما روی گوشی خود دو سیم کارت دارید، این برنامه بسیار برای تان مناسب است. یادتان باشد که تنظیمات را باید برای هر سیم کارت به صورت جداگانه انجام دهید. 

جالب است بدانید که این برنامه به شما این امکان را می دهد تا زمان تماس های خود را برنامه ریزی کنید. با این کار شما قادر خواهید بود تماس های تان را به زمان های خاصی محدود کنید. در این برنامه باید شماره های مورد نظر خود را وارد لیست سیاه یا سفید کنید و هر زمان بخواهید می توانید آن ها را ویرایش نمایید.

 • استفاده از حالت DND

DND مخفف Do Not Disturb به معنی مزاحم نشوید است. استفاده از این قابلیت باعث می شود که شما در طول کار یا تفریح تماسی نداشته باشید. مزیتی که این روش از دسترس خارج کردن گوشی نسبت به حالت پرواز دارد، آن است که شما در حالت DND به اینترنت دسترسی خواهید داشت و خودتان می توانید تماس داشته باشید یا پیامک ارسال کنید. همچنین با استفاده از این قابلیت می توانید شماره هایی را که نیاز دارید وارد یک لیست نمایید تا اگر آن شماره های خاص با شما تماس گرفتند، موبایل تان زنگ بخورد. 

حتی در حالت DND می توانید به گونه ای گوشی تان را تنظیم کنید که اگر شخصی سه مرتبه به شما زنگ زد، بار سوم، گوشی شما زنگ بخورد. این ویژگی برای زمانی که کسی با شما تماس ضروری دارد و بنابراین چند بار تماس می گیرد، مفید است. برای استفاده از این ویژگی شما باید تنظیمات را از کنترل سنتر انجام دهید. برای این کار به تنظیمات دستگاه خود بروید و گزینه Do Not Disturb را فعال کنید.

استفاده از حالت DND
 • شماره گیری کد از دسترس خارج کردن گوشی

جالب است بدانید که کدهای ساده ای وجود دارند که اگر آن ها را وارد گوشی خود کنید، از دسترس خارج خواهید شد. برای تعمیرات موبایل خود با ما تماس بگیرید.

برای این که با این کد، موبایل تان را از دسترس خارج کنید، باید به به ترتیب زیر عمل کنید.

 • وارد قسمت شماره گیر گوشی خود بروید.
 • اکنون کد*21*094# را از چپ به راست وارد کنید.
 • بعد روی Call بزنید.
 • پس از چند ثانیه پیامی برای شما نمایش داده می شود که مبتنی بر عمل کردن یا عمل نکردن کد است.
 • اگر کد عمل کرد، برای این که دوباره تلفن تان در دسترس قرار بگیرد، کد #21# را شماره گیری کنید و سپس Call را بزنید.
شماره گیری کد از دسترس خارج کردن گوشی
5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.