جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

جرم گیری ماشین ظرفشویی

جرم گیری ماشین ظرفشویی مسئله ی مهمی است که متاسفانه عموما از طرف کاربران عادی نادیده گرفته می شود. برای اینکه آلودگی داخل ظرفشویی سد راه کارایی دستگاه نشود، باید با نحوه ی تمیز کردن جرم ماشین ظرفشویی به صورت استاندارد آشنا باشید.

در مقاله ی پیش رو قصد داریم کلیه ی نکات مرتبط با تمیز کردن ماشین ظرفشویی را به طور کامل شرح دهیم. البته همواره برای سرویس دهی ماشین های ظرفشویی می توانید از کارشناسان مرکز سخت افزار ایران نیز کمک بگیرید.

جرم گیری ماشین ظرفشویی

فرا رسیدن زمان جرم گیری ماشین ظرفشویی

ماشین های ظرفشویی از هر نوعی که باشند، سیستم های پرمصرفی هستند که در معرض آلودگی ها و جرم ظروف قرار می گیرند. این آلودگی ها به راحتی می توانند باعث بازدهی پایین دستگاه و کند شدن پروسه ی شست و شو شوند. شاید برای شما هم سوال باشد که چگونه می توان متوجه فرا رسیدن زمان جرم گیری ماشین ظرفشویی شد؟

پاسخ این سوال ساده است. کافی است به سطح کیفی فرآیند شست و شوی ظرف در ماشین ظرفشویی دقت کنید. اگر شاهد افت کیفیت خاصی هستید، ظروف آن طور که باید تمیز نمی شوند و در عین حال بوی نامطبوعی از داخل دستگاه به مشام می رسد، باید بدون فوت وقت نسبت به تمیز کردن جرم ماشین ظرفشویی اقدام کنید. دلیل تمیز نشستن ماشین ظرفشویی چیست این مطلب را بخوانید.

نحوه ی تمیز کردن جرم ماشین ظرفشویی

برای جرم گیری ماشین ظرفشویی کافی است مراحل زیر را طی کنید:

  • تعیین درجه ی آب برای جرم گیری ظرفشویی

اولین مرحله برای شروع روند تمیزکاری ماشین ظرفشویی تعیین درجه ی آب مصرفی است. بهترین دما برای تمیز کردن و ضدعفونی کردن فضای داخل ماشین ظرفشویی، دمایی در حدود 50 درجه ی سانتی گراد است. اگر می توانید بیشتر از دو ثانیه انگشت خود را داخل آب قرار دهید، می بایست دمای آب را بالا ببرید.

  • جداسازی فیلتر ماشین ظرفشویی

در مرحله ی دوم جرم گیری ماشین ظرفشویی باید دستگاه را خاموش کنید و فیلتر آن را خارج نمایید. در بسیاری از ماشین های ظرفشویی جدید، فیلتر جای خود را به استوانه ی جدا شونده ی مجزایی در قسمت پایینی دستگاه می دهد که مواد غذایی باقی مانده بر روی ظروف در آن حبس می شود. این بخش از ظرفشویی را تخلیه کنید و آن را با آب و شوینده تمیز کنید. طریقه ی جداسازی و جا زدن دوباره ی فیلتر را در دفترچه ی راهنمای ظرفشویی بیابید و تقریبا به صورت هفته ای فیلتر موجود در ظرفشویی را تمیز کنید.

  • بررسی فضای داخلی ماشین ظرفشویی

فضای داخلی ظرفشویی را بررسی کنید. گیر کردن مواد غذایی در داخل ظرفشویی می تواند عامل اصلی پیدایش مشکل آلودگی دستگاه و خرابی آن شود. از طرفی برای رسوب هایی که درون ماشین ظرفشویی دیده می شوند هم پیشنهاد می کنیم از اسپری سرکه ی سفید استفاده نمایید. رسوبات آهکی و ذرات ناخالص سفید رنگ آب می تواند به طور کامل کارایی ظرفشویی را مختل سازد.

  • کنترل بوی نامطبوع ظرفشویی

گاهی اوقات شاید به ظاهر ماده ی غذایی خاصی درون ظرفشویی گیر نکرده باشد، اما با معضل خرابی ساختار تشکیل دهنده ی آن رو به رو شوید. کافی است یک فنجان سرکه را در بخش بالایی ماشین ظرفشویی بپاشید و در بخش پایین آن یک فنجان جوش شیرین بریزید و اجازه دهید دستگاه شروع به کار کند.

بدین ترتیب بوی نامطبوع ظرفشویی برطرف شده و درمدت کوتاهی کیفیت اولیه ی دستگاه برای تمیز کردن ظرفشویی بازگردانی می شود. جهت دریافت راهنمایی ها و اطلاعات بیشتر با مرکز سخت افزار ایران تماس حاصل فرمایید.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.