جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

ماشین ظرفشویی خوب انتخاب مناسب برای کدبانو

امروزه با پیشرفت تکنولوژی سر وکله ی انواع ماشین ها در زندگی انسان ها پیدا شده است.ولی یکی از کارآمدترین آنها ماشین ظرفشویی است.چون یکی از کابوس خانوم ها را به رویا تبدیل کرده است.شستن ظرف هایی که کوپه شده اصلا کار راحتی نیست،ولی ماشین ظرفشویی این کار را به بهترین نحوه ممکن انجام می دهد. ماشین ظرفشویی هم مانند وسایل دیگر خوب و بد دارند،گاهی تمام ویژگی های خوب در یک ماشین ظرفشویی دیده می شود.گاهی هم ممکن است از تمام ویژگی ها بی بهره باشند.

ماشین ظرفشویی خوب انتخاب مناسب برای کدبانو

چه طور یک ماشین ظرفشویی خوب بخریم ؟

عوامل زیادی در انتخاب ماشین ظرفشویی مهم هستند. در این بخش به ذکر بعضی از آن ها می پردازیم.

صدای کم، آب کم، زمان کم

خریداران علاقه دارند تا ماشین ظرفشویی خوب داشته باشند که در سریع ترین زمان ظرف ها را شسته شده به ان ها تحویل دهد. ماشین های ظرفشویی معمولی در 76 دقیقه این کار را انجام میدهند.اما ماشین ظرفشویی هایی که از بدو تولید لقب سریع را به دوش می کشند، این کار را در 45 تا 40 دقیقه انجام می دهند. یکی دیگر از ویژگی های ماشین ظرفشویی خوب اینست که این ماشین ها بر خلاف انسان ها موجودات کم سر و صدایی هستند.صدایی که تولید می کنند،بین 45 تا 48 دسی بل است.میزان مصرف اب بسته به اندازه ماشین متفاوت است.معمولا بین 11 تا 15 لیتر آب مصرف می کنند.

تعمیر موتور ظرفشویی خود را به ما بسپارید

داشتن برنامه اقتصادی

یکی از  ویژگی های ماشین ظرفشویی خوب داشتن برنامه ی اقتصادی است. برنامه اقتصادی اصولا برنامه ای است که می توان با به کار گیری آن با کمترین هزینه از بیشترین امکانات بهره برد.این برنامه ها عبارت است از:

برنامه اقتصادی

روی بعضی از ماشین ظرفشویی ها برنامه ایی نصب شده که می توان میزان مصرف انرژی،اب، حتی زمان را مدیریت کرد:مثلا کارکرد یکی از برنامه ها به این صورت است:11 لیتر آب،40 درجه سانتی گراد و 1.05 کیلو وات انرژی.

نیمه شوی

این برنامه بیشترین استفاده اش در ماشین های 12 نفره است،زمانی که ظرف کافی برای پر کردن ماشین نداریم،می توانیم با استففاده از این برنامه آبگیری ماشین را به نصف برسانیم.این برنامه بسیار مناسب است. یکی دیگر از ویژگی های ماشین ظرفشویی خوب اینست که این اجازه را به ما می دهد تا ماشین را بدون نیاز پر شدن روشن کنیم.

ماده شوینده ماشین ظرفشویی چیست؟

ماده شوینده ماشین ظرفشویی شامل مواد حلالی است که غذا را در خود حل کرده و در ضمن با مواد ساینده، تکه های چسبنده غذا را از ظروف جدا می کند. عملکرد این ماده شوینده اگر املاح آب زیاد باشد ، دچار اختلال می شود. لازم است بدانید، نمی توان هر نوع ماده شوینده را در ظرفشویی استفاده کرد. حتی ممکن است این مساله در فرایند تعویض پمپ ماشین ظرفشویی نیز تاثیر منفی بگذارد ، ما باید از موادی که مخصوص ظرفشویی ساخته شده اند استفاده کنیم. تا هم کف بیش از اندازه تولید نکند و هم باعث خرابی ظرف ها نشود. انواع شوینده ها به شکل پودر، قرص و ژل موجود است و هیچ کدام بر دیگری برتری ندارد. این به سلیقه شخصی ما  مربوط است تا از کدام شکل استفاده کنیم.

مخزن، پلاستیک یا استیل؟

ماشین های ارزان قیمت دارای مخزن پلاستیکی هستند و در ماشین ظرفشویی خوب از مخزن فولادی(اصطلاحا استیل) استفاده می شود.جنس استیل از زنگ زدگی،رسوب و لکه شدگی جلوگیری می کند. باید حواسمان باشد در ماشین هایی با مخزن استیل از سفید کننده استفاده نکنیم.

این مقاله ی کاربردی را از دست ندهید :قطعات ماشین ظرفشویی

چند نکته طلایی درباره ی ویژگی های ماشین ظرفشویی

استفاده از آب داغ

آبی که ظرف ها  با آن شسته می شود باید داغ باشد. در واقع، برای تاثیر بیشتر مواد شوینده پیشنهاد می شود دمای آب بیش از 55 درجه سانتی گراد باشد. اگر به دنبال کاهش مصرف انرژی هستید، مدلی را انتخاب کنید که سیستم شست وشوی با تاخیر داشته باشد و به طور خودكار در ساعاتی که پیک مصرف انرژی نیست روشن شود..

فیلتر ها را کنترل کنیم

یادمان نرود فیلتر ها را کنترل کنیم.اگر بعد از زمانی دیدیم ظرف هایمان تمیز و براق نیستند، شاید نیاز باشد فیلتر های ماشین ظرفشویی را چک کنیم، هیچ بعید نیست  به تعویض یا تمیزکاری نیاز داشته باشند. احتمال دیگر این است که شاید ذرات غذا بخش اسپری کننده آب را مسدود کرده باشند. به هرحال بهتر است علت را خیلی زود پیدا کنید و از تعمیرکاران ظرفشویی در نمایندگی تعمیر ظرفشویی کمک بگیرید تا انرژی بی جهت تلف نشود و مجبور نباشیم ظرف ها را دوباره با دست بشوییم.

آبکشی ممنوع !

بشقاب ها را از قبل آبكشی نكنید، تعدادی از خانم ها قبل از اینکه ظرف ها را داخل ماشین قرار دهند، آنها را آبکشی می کنند، تا باقی مانده غذا وارد دستگاه نشود. با این کار بخش زیادی از آب را برای تمیز کردن هدر می دهید در صورتیکه فقط کافیست بشقاب ها را بدون خرده های غذا داخل ماشین بگذارید.

از طرفی  گروهی از شوینده ها در فرمول شان ذراتی دارند که برای سابیدن ظروف کثیف طراحی شده اند. زمانی که بشقاب ها را آبکشی و تمیز می کنید این احتمال وجود دارد که به جای سابیده شدن لکه ها، ظرف های تان خش دار شوند.

اشتراک گذاری