جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

علت روشن نشدن لوازم خانگی چیست؟

روشن نشدن لوازم خانگی مسئله ای نگران کننده برای کاربران است؛ چون گاهی ناشی از سوختن قطعات دستگاه بوده و هزینه بالایی را به آنها تحمیل می کند. اما در همه مواردی که لوازم خانگی روشن نمی شوند، مسئله تا این اندازه حاد نیست. ممکن است ایراد از بخش های دیگری باشد و به راحتی بتوانید مشکل را حل کنید. 

در ادامه دلایل روشن نشدن دستگاه هایی مثل ماشین لباسشویی، جاروبرقی و … را معرفی می کنیم. همچنین راهکارهایی را آموزش می دهیم تا در صورت جدی نبودن مشکل، بتوانید مسئله را حل کنید. با این حال پیشنهاد ما این است که از کارشناسان تعمیر لوازم خانگی ال جی و دیگر برندها برای عیب یابی دقیق تر و تعمیر تخصصی تر دستگاه ها کمک بگیرید.

علت روشن نشدن لوازم خانگی چیست؟

دلایل روشن نشدن ماشین لباسشویی

لباسشویی یکی از دستگاه های مهمی است که هنگام بررسی دلایل روشن نشدن لوازم خانگی مورد توجه قرار می گیرد. اگر ماشین لباسشویی شما روشن نمی شود، اول مطمئن شوید که در کابل و پریز برق آن مشکلی وجود ندارد. در بسیاری از موارد دوشاخه به درستی به پریز وصل نشده و برق به دستگاه نمی رسد؛ در نتیجه ماشین روشن نمی شود و نگرانی هایی را ایجاد می کند. 

اما در کنار این مسئله، عوامل دیگری هم وجود دارند که مانع از روشن شدن ماشین لباسشویی می شوند. مشکلاتی همچون خرابی فیوزها، بردهای کنترل، سوئیچ درب ماشین لباسشویی، فیلتر برق، کابل و پزیز برق و در نهایت خود موتور هم دلایل دیگر روشن نشدن ماشین لباسشویی هستند. کارشناسان تعمیر لباسشویی ال جی، هریک از این موارد را بررسی کرده و در صورت نیاز، قطعات آسیب دیده را تعمیر یا تعویض می کنند. به این ترتیب مشکل حل شده و می توانید بدون ایراد با لباسشویی کار کنید.

علت روشن نشدن جاروبرقی چیست؟     

در ادامه بررسی و معرفی دلایل روشن نشدن لوازم خانگی، باید در مورد جاروبرقی صحبت کنیم. در صورت روشن نشدن جاروبرقی هم اول از سالم بودن پریز و کابل برق مطمئن شوید. نکته مهم این که در جاروبرقی های امروزی، ترموستات یا سنسور دما تعبیه شده است. در صورت داغ شدن موتور و افزایش دمای بیش از حد آن، سنسور یا ترموستات دستگاه را خاموش می کند تا قطعات دیگر آسیب نبینند. مسئله اینجاست که تا وقتی دمای موتور به حد نرمال نرسد، سنسور اجازه روشن شدن جاروبرقی را نمی دهد. 

همچنین اگر سیم برق را تا انتها بکشید، امکان روشن نشدن جاروبرقی وجود دارد. چون با این کار ممکن است اتصال سیم با موتور قطع شود. سور یا ترموستات؛ جاروبرقی را خاموش می کند و تا زمانیکه دمای موتور پایین نیاید، روشن نمی شود. تکنسین های تعمیر جاروبرقی ال جی، خرابی برد را هم به عنوان یکی از دلایل مهم روشن نشدن این دستگاه مطرح می کنند. 

اگر خرطومی جاروبرقی شما سیم دار است، باید مطمئن شوید که سیم ها قطعی ندارند. در نهایت گاهی روشن نشدن جاروبرقی نشان دهنده سوختن و از کار افتادن موتور این دستگاه است.

چرا ماشین ظرفشویی روشن نمی شود؟

یکی دیگر از دستگاه های مهم هنگام بررسی دلایل روشن نشدن لوازم خانگی، ماشین ظرفشویی است. روشن نشدن ماشین ظرفشویی در بسیاری از موارد ناشی از خرابی پریز یا کابل و یا عدم اتصال درست دوشاخه به پریز برق است. در مرحله بعدی هم باید مطمئن شوید که کلید، سلکتور یا دکمه برنامه ها مشکل نداشته باشد. خرابی برد الکترونیکی تایمر هم مانع از روشن شدن ماشین ظرفشویی می شود. 

فیوز، پارازیت گیر و ترمینال هم قطعات دیگری هستند که در صورت روشن نشدن ظرفشویی، بررسی شده و در صورت نیاز، تعمیر یا تعویض می گردند. دقت کنید که هرگونه اقدام برای عیب یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی باید توسط تعمیرکاران مجرب این حوزه انجام شود.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.