جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

نکات مهم نگهداری از پکیج که باید بدانید

نگهداری از پکیج به دلیل کاربرد مداوم آن در منزل، محل کار و سایر اماکن بسیار مهم است. فراهم آوردن گرمایش محیط از یکسو و تامین آب گرم مصرفی جهت استحمام و استفاده در آشپزخانه از سوی دیگر این وسیله را کاملا کاربردی و مفید نموده است.  بروز هرگونه خرابی یا اختلال در کارکرد پکیج دیواری و زمینی مشکل ساز بوده و از کاربران آن سلب آسایش می‌کند.

علاوه بر این در سال های اخیر قیمت این سیستم ها نیز افزایش داشته است. به همین دلایل، نگهداری از پکیج برای حفظ کارایی بهینه و افزایش طول عمر مفید ضروری به نظر میرسد. در این مطلب نکات و مواردی را با شما در میان می‌گذاریم که مراعات آنها می‌تواند پکیج را در شرایط بهتر قرار داده و از خرابی و فرسودگی مصون نماید. با ما همراه باشید.

برای نگهداری از پکیج رعایت چه مواردی الزامی است؟

وسایلی مانند پکیج و سایر لوازم گرمایشی به دلیل کاربرد مداوم طی ماه‌های سرد سال، نهایتا مستهلک شده و طی سالها فرسوده می‌شوند. اما نگهداری صحیح از آنها بی شک، این مدت را طولانی تر می‌کند.

نگهداری از پکیج

  • سرویس دوره ای، مهم ترین اصل در نگهداری از پکیج

 به جرات می‌توان گفت در مسیر نگهداری بهتر از پکیج هیچ موردی مانند انجام سرویس دوره ای بطور مرتب مفید نیست. با انجام این سرویس ها، هرگونه اختلال یا مشکلی در مسیر کار پکیج در همان مراحل ابتدایی تشخیص داده می‌شود. با رفع این مشکلات، کارکرد بهینه پکیج تضمین شده و از گسترش خرابی در آن پیشگیری می‌شود.

انجام این نوع سرویس در برخی موارد حتی بدون تعمیر یا تعویض قطعات پکیج و تنها با عیب یابی و رفع اشکالات جزئی همراه است. اما از بروز مشکلات اساسی و هزینه های بیشتر جلوگیری می‌نماید. سرویس دوره ای شامل موارد مختلفی می‌گردد. بهترین مزیت انجام این سرویس ها برای نگهداری از پکیج این است که در صورت بروز هرگونه مشکلی فورا متوجه آن شده و در اولین فرصت آن را رفع می‌کنند.

  • سرویس دوره ای شامل چه مواردی می‌شود؟

این سری سرویس ها شامل موارد رسوب زدایی، کنترل فشار آب، آزاد سازی محور پمپ سیرکولاسیون و کنترل عملکرد دو مدار گرمایشی و بهداشتی می‌گردد. انجام این مراحل هر چند ماه یکبار مسلما در افزایش کارایی و طول عمر پکیج موثر است.

  • در صورت عدم استفاده از پکیج آب آن را خالی کنید!

یکی از مواردی که باعث فرسودگی و کاهش عمر پکیج می‌شود، باقی ماندن آب در سیستم در حالت خاموش و بدون فعالیت است. در چنین شرایطی بهتر است پکیج خاموش و تخلیه شود تا آب موجود در آن قطعات را دچار فرسودگی نکند. باقی ماندن آب درون دستگاه با خطر رسوب املاح موجود در آن همراه بوده و می‌تواند پکیج را دچار گرفتگی لوله ها و آسیب های بعدی نماید.

برای انجام رسوب زدایی در پکیج، ابتدا باید شیر ورودی آب سرد را بسته و آب گرم را در یکی از نقاط منزل که در ارتفاع کمتری قرار دارد، مانند شیر دستشویی کاملا باز کنید. پس از آن مهره اتصال را قدری باز و شل کرده و لوله اتصالات روکار را که قبل از آب سرد ورودی قرار دارد، عایق بندی نمایید به این ترتیب کل آب موجود در سیستم تخلیه می‌شود.

  • رسوب زدایی، راهی مطمئن برای نگهداری از پکیج

اگر با غفلت از مورد تخلیه آب یا به دلیل کاربرد طولانی و وجود املاح زیاد در آب، دستگاه یکیج شما دچار رسوب شد، لازم است یا اسید شویی و رسوب زدایی این مشکل را رفع نمایید.

نمایندگی مجاز بوتان با حضور کارشناس مجرب و کارآزموده آمادگی کامل برای انجام عیب یابی، تعمیرات و رفع نقص این دستگاه را دارد. هم چنین در صورت درخواست مشتریان انجام اسید شویی و رسوب زدایی دستگاه نیز در اسرع وقت میسر است.

  • هواگیری پکیج را فراموش نکنید!

اگر در زمان نصب پکیج مسیر لوله های رادیاتور به جای اب با هوا پر شود در کارکرد سیستم اختلال به وجود خواهد آمد. برای پیشگیری از چنین موردی با خالی کردن هوا عملکرد بهینه دستگاه را به آن بازگردانید.

این کار علاوه بر بهتر کردن عملکرد دستگاه، در افزایش طول عمر آن هم مفید است. آسیب ناشی از فشار چنین مواردی می‌تواند به لوله های رادیاتور آسیب برساند. کنترل فشار آب هم باعث می‌شود تا در طولانی مدت، دستگاه از آسیب جدی مصون بماند. بنابر این باید با کمک کارشناس مجربنسبت به تغییر فشار آب و تنظیم آن در دستگاه اقدام نمایید.

  • به پکیج فرصت تنفس بدهید!!

اگر پکیج را در باکس یا کابین نگهداری می‌کنید از تهویه این مجموعه مطمئن شوید. ورود و خروج هوا به محل نگهداری از پکیج و عملکرد آن را بهتر کرده از پوسیدگی و جمع شدن دود یا رطوبت در آن نیز جلوگیری می‌کند. چنین موردی بر طول عمر پکیج می‌افزاید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.