جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

فناوری که میتواند احساسات کاربران را تشخیص دهد

شرکت فوجیتسو از جدید ترین تکنولوژی تشخیص چهره خود که قابلیت تشخیص احساسات کاربران از قبیل سردرگمی، عصبانیت و … را با 81 درصد دقت را دارد رونمایی کرد.

شرکت فوجیستو در آزمایشگاه های فوق پیشرفته خود در تلاش است تا با توسعه فناوری تشخیص چهره خود مبتنی بر هوش مصنوعی که قابلیت تشخیص حالات روحی کاربران از قبیل عصبانیت، اضطراب، ترس، ناراحتی از روی چهره کاربران سعی در پیشرفت روز افزون این تکنولوژی دارد.

این فناوری به سرعت در حال رشد است و آزمایشگاه فوجیتسو با آزمایشات گسترده ای که در این زمینه انجام داده است این ادعا را کرده است که تکنولوژی جدید این شرکت مبتنی بر هوش مصنوعی میتواند از روی چهره فرد احساساتی مانند ناراحتی، خوشحالی، اظطراب ودیگر حالات احساسی فرد را شناسایی و تشخیص دهد.

چندی قبل نیز آمازون در رونمایی از گجت پوشیدنی خود این ادعا را کرده بود که این گجت توانایی تشخیص احساسات از روی صدای فرد را دارد.

در این زمینه شرکت های دیگری نیز در تلاشند تا بتوانند ابزاری برای تشخیص تمام حالات روحی افراد مبتنی بر هوش مصنوعی طراحی کنند، یکی از این شرکت ها شرکت Microsoft است که هم اکنون نیز از ابزار های تشخیص حالات احساسی فرد توسط تشخیص چهره استفاده میکنند اما تنها موفق به تشخیص 8 حالت احساسی شده اند که شامل:حالت بی‌طرفی، غم ، انزجار، ترس، خوشبختی، حالت تحقیرشدن، تعجب و عصبانیت میشوند.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.