جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

استفاده از کلیدهای امنیتی یوبیکو برای ورود به رایانه‌های ویندوزی ممکن شد

با پیشرفت روز افزون تکنولوژی های امنیتی اینبار شرکت یوبیکو نرافزاری را منتشر کرده است که به کاربران ویندوز امکان ایمن سازی دستگاه های خود با استفاده از سخت افزار USB YubiKey میدهد.

شرکت یوبیکو (yubico)،سازنده کلید های امنیتی سخت افزاری، به تازگی از نرم افزاری رو نمایی کرده است که با استفاده از کلید های سخت افزاری امکان ورود کاربران به ویندوز را میدهد. این روش به مراتب بسیار امن تر از گذرواژه یا پسورد بوده و در حفظ امنیت ویندوز کمک بسزایی میکند.

شرکت سوئدی یوبیکو در بیانیه ای اعلام کرد که این ویژگی در طی 6 ماه اخیر تحت آزمایش های گستردهای قرار گرفته وبا سربلندی تمام این آزمایشات را با موفقیت تمام پشت سر گذاشته و توانسته این امکان را برای کاربران فراهم کند تا با اتصال یک کلید USB به رایانه شخصی خود مرحله دوم تایید اعتبار را به حساب های ویندوز خود اضافه کنند.

برای استفاده از تکنولوژی یو بی کی «YubiKey»، گوگل تایتان «Google Titan» و دیگر کلید های امنیتی سخت افزاری ورود به سیستم، قطعه کوچکی که با نرم افزار موجود در سیستم عامل مورد نظر همگام سازی شده است به درگاه USB دستگاه متصل کرد که با عامل تایید اعتبار دیگری مانند: تشخیض چهره، رمز عبور، اثر انگشت همراه هستند. در برخی از این کلید های سخت افزاری نیز تکنولوژی NFC یا اتصالات بیسیم به کار برده شده است که تایید اعتبار را از طریق اتصلات بلوتوث انجام میشود.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.