جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر چرخ گوشت

تعمیر چرخ گوشت زمانی ضرورت پیدا می کند که دستگاه دچار نقص فنی شده و عملکرد مطلوبی نداشته باشد. امروزه اکثر چرخ گوشت ‌ها امکانات و قابلیت های ویژه ای دارند و به دلیل پیچیدگی در ساختار، حتما باید توسط یک تکنسین ماهر تعمیر شوند. در این مقاله قصد داریم که روش های تعمیر چرخ گوشت را بیان کنیم و در انتها شما را با خدمات کلینیک لوازم خانگی در این رابطه آشنا کنیم.

تعمیر چرخ گوشت

تعمیر چرخ گوشت در چه مواقعی انجام می شود؟

هنگامی که دستگاه شما ناگهان خاموش می شود و چرخ کردن گوشت را انجام نمی دهد، نشانه این است که نیاز به سرویس و تعمیر دارد. برای آشنایی شما عزیزان در ادامه نوشتار بعضی از مشکلاتی که برای چرخ گوشت پیش می آید و راه حل تعمیر آن بیان شده است.

خرابی اورلود

یکی از مواردی که تعمیر چرخ گوشت ضروری است، خرابی اورلود آن است. در چنین مواقعی باید به کمک یک اهم ‌متر دستگاه را تست کرده و درصورت لزوم قطعه آسیب دیده را عوض کنید.

خراب شدن موتور

در موتور چرخ گوشت قطعات گوناگونی مانند آرمیچر، هسته و غیره وجود دارد که صدمه به هر کدام از آن ها موجب از کار افتادن دستگاه می شود. در صورت خرابی موتور باید آن را به یک متخصص بسپارید، تا مشکل را برطرف کند.

سر و صدای زیاد چرخ گوشت

ایجاد صدای زیاد در دستگاه عموما به علت آسیب دیدن یاتاقان، هرز شدن پروانه و یا خالی شدن گریس دستگاه اتفاق می افتد. در این شرایط اگر مشکل از جانب یاتاق باشد، باید این قطعه تعویض شود. چنانچه بعد از بررسی متوجه شدید که یاتاقان سالم است، باید پروانه چرخ گوشت را محکم کنید. چنانچه همچنان مشکل پا برجا بود، بهتر است که جعبه دنده را مورد بررسی قرار دهید و به آن گریس اضافه کنید.

خارج شدن گریس از جعبه دنده چرخ گوشت

نرسیدن برق به دستگاه

در صورتی که متوجه شدید برق به چرخ گوشت نمی رسد، ابتدا باید از سالم بودن پریز برق و کابل چرخ گوشت اطمینان حاصل کنید. در صورتی که هر دو مورد چک شدند و مشکلی در این رابطه مشاهده نکردید، باید برای تعمیر چرخ گوشت آن را به تعمیر کار بدهید.

کلید روشن می شود، اما چرخ گوشت کار نمی کند

در چنین مواقعی برای عیب یابی چرخ گوشت نخست باید زغال موتور دستگاه را بررسی کنید و اگر مشاهده کردید که دچار سائیدگی شده است، نسبت به تعویض آن اقدام کنید. گاهی نیز ممکن است مشکل از جانب ترمینال کلید دستگاه باشد که در این موارد ترمینال تعویض می شود.

برطرف کردن اصطکاک چرخ گوشت

اصطکاک یکی از مشکلات رایجی است که برای چرخ گوشت اتفاق می افتد. علت آن هم در اغلب موارد تمیز نبودن گوشت است. در این حالت بهتر است که گوشت را تمیز کرده و به مدت نیم ساعت در یخچال قرار دهید، تا راحت چرخ شود.

خارج شدن گریس از جعبه دنده چرخ گوشت

گاهی ممکن است متوجه شوید که از جعبه دنده دستگاه گریس بیرون می آید. علت بروز این مشکل با توجه به نوع وسیله متفاوت است. در مدل هایی  در بین درپوش نمدی دستگاه، واشر تعبیه شده است، اغلب خروج گریس به دلیل صدمه به واشر ایجاد می گردد. در مدل های که واشر نمدی ندارند، خروج گریس به خاطر شل شدن پیچ جعبه دنده به وجود می آید. در این حالت برای رفع مشکل باید این پیچ ها به دقت سفت شوند.

خارج شدن گریس از جعبه دنده چرخ گوشت

موتور روشن شده، اما چرخ حلزونی دستگاه نمی‌چرخد

این مشکل ممکن است به علت  هرز شدن  آرمیچر ایجاد شود، در این شرایط باید آرمیچر را چک کنید و در صورت آسیب آن را تعمیر و یا تعویض نمایید. علت دیگر نچرخیدن حلزون وارد آمدن آسیب به چرخ دنده است که در این مواقع باید کارشناس تعمیرات چرخ گوشت را انجام دهد. اگر مشکل حل نشد لازم است که مارپیچ دستگاه نیز بررسی شود و در صورت سائیدگی تعویض گردد.

گوشت به تیغه می‌پیچد، اما از درون دستگاه خارج نمی‌شود

یکی از دلایل بروز این مشکل کند شدن تیغه چرخ گوشت است. علاوه بر آن چرب بودن بیش از حد گوشت و به وجود آمدن فاصله بین تیغه و شبکه دستگاه نیز باعث این امر می گردد. در این شرایط بهتر است که کمی چربی گوشت را بگیرید و تیغه ها را هم تیز کنید.

خدمات تعمیر چرخ گوشت

اگر تخصص کافی در زمینه تعمیر چرخ گوشت ندارید، توصیه می شود که از دستکاری دستگاه خود بپرهیزید و آن را به یک تکنسین بسپارید. در چنین مواقعی می توانید با نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی تماس گرفته و از خدمات بی نظیر ما بهره مند شوید.

از جمله خدمات ارائه شده در این مرکز انجام تعمیرات در محل است. کارشناسان زبده و با تجربه با مراجعه به محل دستگاه را عیب یابی کرده و مشکل را به سرعت حل می کنند. تعمیر در کوتاه ترین زمان ممکن و با تعرفه پایین از جمله مزایای این مجموعه هستند.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.