جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر ماکروویو

تعمیر ماکروویو باید به دست تعمیرکاران حرفه ای که با روش های عیب یابی و انواع ایرادات این دستگاه آشنایی دارند انجام شود. این وسیله پرکاربرد و محبوب برای پخت و پز ممکن است به دلایل مختلفی با ایرادات متعددی روبرو شود. در این حالت، نمایندگی تعمیرات ماکروویو در کنار شما است تا این ایرادات را به صورت حرفه ای برطرف کنید. با استفاده از خدمات در محل این مرکز تعمیر لوازم خانگی می توانید در اسرع وقت و با کیفیت بالا، ایرادات به وجود در ماکروویو خود را رفع کنید.

تعمیر ماکروویو

نکات مهم تعمیرات ماکروویو

ماکروویوها به دلیل قابلیت هایی که دارند امروزه برای پخت سریع و باکیفیت غذاها و گرم کردن انواع مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرند. گاهی ممکن است به دلیل استفاده نادرست کاربران از این دستگاه و یا سقوط و ضربه خوردن ماکروویو و دلایلی از این قبیل با مشکلاتی در کارکرد آن مواجه شوید. در این موارد به دلیل این که افراد عادی با ساختمان و نحوه تعمیر ماکروویو آشنایی ندارند باید کار عیب یابی و تعمیر آن را به دست افراد متخصص بسپارید.

این افراد با در نظر گرفتن نکات مهمی چون عیب یابی دقیق، تعمیر قطعات به جای تعویض آنها، استفاده از قطعات اصل برای جایگزین کردن به جای قطعات معیوب و …، تعمیر این محصول را به صورت تخصصی انجام خواهند داد. از این رو توصیه می شود از دستکاری ماکروویو به هنگام مواجهه با خرابی در آن خودداری کنید.

در این حالت، دستگاه را خاموش کرده و از پریز برق جدا نمایید. سریعاً با نمایندگی تعمیر ماکروویو تماس گرفته و از خدمات آنها برای رفع ایرادات به وجود آمده در این محصول استفاده نمایید.

خدمات تخصصی تعمیرات ماکروویو

ماکروویو را می توان جزو آن دسته از لوازم برقی به شمار آورد که در طول روز ممکن است به دفعات از آن استفاده شود. از این رو کاربران باید در استفاده از آن نهایت دقت را به خرج داده و نکاتی که در دفترچه راهنمای استفاده از آن بیان شده است را به کار گیرند؛ اما ممکن است علاوه بر نحوه استفاده کاربران از این دستگاه، عوامل دیگری نیز در بروز خرابی در این دستگاه دخیل باشند. در این موارد می توانید با مراجعه به نمایندگی تعمیر ماکروویو، از خدمات آن در جهت رفع این خرابی ها استفاده کنید.

از خدمات تخصصی مرکز تعمیرات ماکروویو می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • سرویس دوره ای ماکروویو و مایکروفر
 • عیب یابی دقیق ماکروویو
 • تعمیر تخصصی ماکروویو
 • تعمیر در محل
 • ارائه خدمات تعمیرات ماکروویو بر اساس نرخ های مصوب
 • تعمیرات ماکروویو در مدت زمان کوتاه
 • اولویت تعمیر قطعات معیوب ماکروویو
 • استفاده از قطعات اورجینال در صورت نیاز به تعویض قطعات

تعمیر ماکروفر در محل

سرویس های دوره ای مایکروفر باعث می شود که طول عمر آن افزایش پیدا کرده و کمتر نیاز به تعمیر داشته باشد. مایکروفر از جمله دستگاه های است که همه روزه مورد استفاده قرار می گیرد، بنابراین باید رفع ایرادات آن در اسرع وقت انجام گیرد. انجام تعمیرات ماکروفر در محل یکی از خدماتی است که مجموعه ما به منظور رفاه هرچه بیشتر مشتریان محترم انجام می دهد.

کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا سفارش تعمیر ماکروفر را در سایت ثبت کنید تا تکنسین های حرفه ای ما برای رفع نواقص دستگاه شما به منزلتان بیایند. از آنجا که حمل و نقل این وسیله برقی تا تعمیرگاه هزینه بر است، تعمیر در محل می تواند نقش مهمی در کاهش هزینه های شما داشته باشد.

رایج ترین ایرادات ماکروویو کدامند؟

ماکروویوها دارای ساختاری پیچیده هستند و از قابلیت های مختلفی برخوردار می باشند. از این رو در صورت عدم رعایت موارد یاد شده در دفترچه راهنمای این محصول و یا استفاده نادرست از این محصول ممکن است با ایرادات مختلفی در کارکرد آن مواجه شوید.

هر کدام از ایرادات به وجود آمده در این دستگاه به دلایل مختلفی رخ داده و دارای روش تعمیر جداگانه ای هستند. به همین دلیل لازم است تا در صورت مواجهه با خرابی در این محصول و به منظور تعمیر ماکروویو به صورت تخصصی، با نمایندگی تعمیرات این محصول تماس بگیرید.

از ایراداتی که در این مرکز نسبت به تعمیر آنها اقدام می شود می توان موارد زیر را نام برد:

 • گرم نکردن ماکروویو
 • روشن نشدن ماکروویو
 • دود کردن ماکروویو
 • عدم چرخش سینی گردان ماکروویو
 • وجود صدای نامتعارف در ماکروویو
 • جرقه زدن ماکروویو
 • کار نکردن گریل ماکروویو
 • و …

چرا ماکروویو روشن نمی شود؟

در صورتی که متوجه شدید ماکروویو شما روشن نمی شود باید ابتدا از وجود جریان برق در پریز مطمئن شوید. سپس سراغ بررسی دوشاخه و کابل دستگاه بروید. در صورتی که مشکلی در موارد یاد شده وجود نداشت، مطمئن شوید که قفل کودک ماکروویو را روشن نکرده باشید.

در قدم بعدی برای تعمیر ماکروویو باید سراغ سوئیچ درب دستگاه بروید تا مطمئن شوید که این سوئیچ به صورت صحیح کار می کند و درب دستگاه بسته می شود. در غیر این صورت باید آن را تعویض کنید. بررسی فیوز حرارتی نیز از اقداماتی است که برای تعمیر این محصول در این شرایط باید انجام گرفته و در صورت نیاز نسبت به تعویض آن اقدام گردد.

چرا ماکروویو گرم نمی شود؟

یکی از ایرادات رایجی که برخی از کاربران را ملزم به مراجعه به نمایندگی تعمیر ماکروویو می کند، گرم نکردن این دستگاه می باشد. به منظور عیب یابی این ایراد باید سراغ مگنترون بروید. این قطعه وظیفه تولید فرکانس در این دستگاه را داشته و با تولید این فرکانس ها و تابش آنها بر روی غذا موجب گرم شدن آن می شود. از این رو در صورت گرم نشدن غذا داخل دستگاه باید این قطعه را بررسی کرده و در صورتی که با سوختن آن مواجه شدید، قطعه جدید را جایگزین آن نمایید. البته به دلیل تخصصی بودن این فرایند، این کار را به دست تعمیرکاران باتجربه انجام دهید.

بررسی خازن دیود ولتاژ بالا و وجود خرابی در درب ماکروویو نیز از دیگر اقدامات ضروری برای عیب یابی این خرابی است. تکنسین ها با بررسی این قطعات، خرابی آنها را چک کرده و در صورت نیاز به تعمیر، اقدامات لازم را انجام خواهند داد.

چرا ماکروویو به صورت ناگهانی خاموش می شود؟

اگر ماکروویو شما نیز به هنگام کار به صورت ناگهانی متوقف می شود باید سریعاً نسبت به عیب یابی و تعمیر آن اقدام کنید. این مورد یکی از مشکلات رایجی است که ممکن است برای اغلب کاربران به وجود آید؛ بنابراین نگران نباشید. با مراجعه به مرکز تعمیر ماکروویو می توانید این ایراد را به راحتی برطرف کنید.

در قدم اول باید بررسی کنید که آیا درب دستگاه به صورت کامل بسته شده است یا خیر. در صورتی که درب بسته نشده باشد آن را ببندید؛ اما اگر ایرادی در سوئیچ این بخش وجود داشت باید آن را تعمیر و یا تعویض کنید.

بروز اتصالی در صفحه لمسی ماکروویو نیز می تواند دلیلی بر این موضوع باشد. از این رو با سپردن کار عیب یابی و تعمیرات ماکروویو به دست تکنسین های باتجربه مرکز تعمیر لوازم خانگی می توانید از بابت تعمیر این مشکل، آسوده خاطر باشید.

چرا ماکروویو جرقه می زند؟

جرقه زدن ماکروویو از مشکلاتی است که به ندرت رخ می دهد؛ اما در صورتی که به هنگام کار با این دستگاه متوجه جرقه زدن آن شدید، دستپاچه نشوید. سریعاً دستگاه را از برق جدا کنید و با مرکز تعمیر ماکروویو تماس بگیرید. تکنسین های این مرکز در اسرع وقت در محل حاضر شده و به صورت تخصصی نسبت به تعمیر دستگاه اقدام می کنند.

برای رفع این خرابی، لازم است ابتدا ظرف غذای داخل دستگاه را چک کنید تا از جنس فلزی نباشد. در صورت فلزی بودن ظرف، جرقه ها به دلیل وجود این ظروف در داخل دستگاه رخ داده اند. هرگز از ظروف فلزی در داخل این محصول استفاده نکنید.

حال نوبت آن است که برای تعمیر ماکروویو سراغ دلایل تخصصی تر بروید. بررسی اتصالی در سیم کشی داخلی دستگاه، از بین رفتن رنگ دیواره های داخلی ماکروویو و سوختن دیود از دلایلی است که باید بررسی شده و اقدامات لازم برای رفع آنها صورت گیرد.

چرا سینی ماکروویو نمی چرخد؟

سینی ماکروویو از قطعات تأثیرگذار در کیفیت پخت مواد غذایی است، زیرا این قطعه با چرخیدن خود موجب رسیدن حرارت به تمامی قسمت های غذا شده و در نهایت، پخت یکنواخت آن را در پی دارد. به همین دلیل است که نچرخیدن این سینی می تواند موجب اختلال در عملکرد دستگاه شده و نارضایتی کاربران را به دنبال داشته باشد.

برای تعمیر ماکروویو در این شرایط باید حجم غذا و اندازه ظرف غذا را بررسی کنید تا از حد استاندارد، زیادتر نباشند. در نوبت بعد باید موتور دستگاه و کوپلر دستگاه را چک کنید. در صورتی که موتور نیم سوز شده و یا سوخته باشد قادر به تولید انرژی لازم برای چرخش سینی نخواهد بود. در ضمن کوپلر که قطعه ای برای اتصال سینی به موتور است را بررسی کنید تا نشکسته باشد. در صورت وجود ایراد در این بخش ها باید موتور و کوپلر، تعویض شوند.

تعمیر برندهای مختلف مایکروفر

امروزه قیمت لوازم برقی خانگی علی الخصوص مایکروفر بالا رفته، از این رو تعمیر این وسایل پرکاربرد آشپزخانه بیش از پیش اهمیت پیدا کرده است. البته باید سرویس دستگاه را بر عهده شرکت های معتبر بسپارید تا دیگر از بابت خرابی مجدد آن هیچ گونه نگرانی نداشته باشید.

در مجموعه ما تعمیر مایکروفر در انواع برندها با استفاده از تجهیزات پیشرفته و مدرن انجام می گیرد. از جمله این برندها می توان ال جی، دوو، سامسونگ، کنوود، اوشن، آریستون، اسنوا، کندی، زیرووات، هیتاچی، زیمنس، آبسال، ارج و غیره را نام برد. فرقی نمی کند که دستگاه شما از چه مارکی باشد، در هر صورت کادر مجرب ما آماده خدمت رسانی به مشتریان هستند.

4/5 (3 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.