جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

کدهای خطا کولر گازی گری

گری یکی از برندهای سازنده ی کولرهای گازی است. این کولرهای گازی مانند بسیاری از دستگاه های دیجیتالی اختلالات ساختاری خود را با ارورهای مختلفی نمایان می سازند. هر یک از کدهای خطا کولر گازی گری معنای منحصر به فردی دارد. اطلاع از ارورهای کولرگازی Gree می تواند باعث جلوگیری از افزایش شدت خرابی دستگاه شود. برای آشنایی با برخی از رایج ترین کدهای خطا کولرگازی گری ادامه ی مقاله ی پیشرو را از دست ندهید.

کدهای خطا کولر گازی گری

لیستی از رایج ترین کدهای خطا کولر گازی گری

کد خطای F3 کولر گازی Gree

این کد خطا یکی از دردسرسازترین کدهای خطا کولرگازی گری است. ارور F3 به سنسور دمای تعبیه شده در یونیت خارجی دستگاه ارتباط دارد. زمانی که شاهد این ارور هستید، کولر در دمای خاصی به صورت اتوماتیک خاموش می شود. اگر کولر گازی در حالت های سرمایش و تهویه تنظیم شده باشد، کمپرسور خاموش شده و فقط فن داخلی مشغول به کار می شود.

در صورتی که دستگاه در حالت گرمایش تنظیم شده باشد، علاوه بر کمپرسور، فن داخلی نیز خاموش شده و عملا کولر گازی کار نمی کند. کد F3 به جز خرابی سنسور دمای محیط در یونیت خارجی می تواند ریشه در ایرادات فنی برد کولر نیز داشته باشد.

کد خطای H6 در کولر گازی گری

عضو دیگر لیست رایج ترین کدهای خطا کولر گازی گری، کد خطای H6 است. حضور این ارور را در کولر جدی بگیرید. زمان حضور ارور H6 فن داخلی، فن خارجی، کمپرسور، پمپ گرما و برد کنترل کولرگازی کارایی خود را از دست داده است. بنابراین تعمیرات تخصصی برای رفع H6 امری ضروری است.

ارور C5 کولرگازی گری

زمانی که محافظ جامپر در قسمت سیستم برق کولرگازی گری به درستی کار نمی کند، ارور C5 نمایان می شود. در چنین شرایطی با وجود آنکه ریموت کنترل کولر یا کنترل پنل سیستم فعالیت خودش را دارد، کولر گازی عکس العملی نشان نمی دهد.

بیشتر بدانید: دلایل خاموش شدن کولر گازی

ارور U8 در کولرگازی های گری

اگر مدار موتور فن داخلی با اختلالات ساختاری رو به رو شود و یا تنظیم کننده و برد کنترل کولرگازی گری از کاربیفتد، ارور U8 دیده می شود. ارور U8 مانند عضو دیگر لیست کدهای خطا کولر گازی گری یعنی C5 ارور نیز با وجود سلامت ریموت کنترل یا کنترل پنل با عدم عکس العمل کولر همراه می شود.

کدهای خطای E2 کولر گازی گری

هنگامی که کد خطای E2 کولر گازی های گری ظهور می یابد، کمپرسور و فن خارجی سیستم متوقف می شوند. این حالت می تواند مادامی رخ دهد که دستگاه در حالت های سرمایش و تهویه تنظیم شده است. آلودگی اپراتور در یونیت داخلی، نرمال نبودن سرعت فن کولر، جریان هوای ضعیف در یونیت داخلی و یا نصب نادرست سنسور دما در یونیت داخلی برخی علل اصلی پیدایش ارور E2 هستند.

کدهای خطای E3  در کولر گازی گری

فشار کم هوا در کمپرسور موجب ظهور ارور E3 کولرگازی های گری خواهد شد. این موضوع با از کارافتادگی کامل دستگاه ترکیب می شود. معمولا اگر برد اصلی و یا پنل نمایش در کولر گازی گری به درستی متصل نشده باشد، E3 قابل رویت است. البته نشتی گاز کولر گازی نیز منجر به ایجاد E3 خواهد شد. جهت رهایی از این ارور و یا سایر کدهای خطا کولر گازی گری می توانید از سرویس های مرکز سخت افزار ایران استفاده کنید. یک تماس تلفنی کوتاه کافی است تا کارشناسان ما به منزل شما اعزام شوند.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

1 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.