جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

علت حل نشدن قرص در ماشین ظرفشویی

حل نشدن قرص در ماشین ظرفشویی چه دلیلی دارد؟ آیا ایراد از ماشین است یا کیفیت قرص پایین است؟ به هرحال این مسئله روی کیفیت شستشو تاثیر سوء گذاشته و باعث تمیز نشدن ظروف می شود. به همین دلیل هم باید در اولین فرصت، عیب یابی شده و برطرف گردد. باید بدانید که در بیشتر موارد، باز نشدن قرص در ماشین ظرفشویی ناشی از خرابی قطعه ای به نام دیسپنسر است. البته دلایل دیگری هم وجود دارند که در ادامه به بررسی هریک از آنها می پردازیم. برای آشنایی با دلایل و نحوه برطرف کردن مشکل حل نشدن قرص در ماشین ظرفشویی، از شما دعوت می کنیم به ادامه مقاله توجه کنید.

علت حل نشدن قرص در ماشین ظرفشویی

دلایل حل نشدن قرص در ماشین ظرفشویی

قطعه ای به نام دیسپنسر در ماشین های ظرفشویی تعبیه شده است که مواد و شوینده ها را رقیق می کند تا عملکرد بهتری در فرایند شستشو داشته باشند. اگر این قطعه که با عنوان دیسپنسر صابون نیز شناخته می شود درست کار نکرده یا از کار بیفتد، قرص باز نمی شود.

به این علت که در چنین شرایطی، درب بازکن مواد شوینده کار نمی کند و قرص بسته مانده و اصطلاحا حل نمی شود. غرق شدن قفسه، قطع شدن چرخه، کیفیت پایین مواد شستشو و خرابی کلید سوئیچ هم عوامل دیگری هستند که ممکن است در حل نشدن قرص در ماشین ظرفشویی تاثیرگذار باشند.

برای آشنایی بیشتر کلیک کنید: علت تمیز نشستن ماشین ظرفشویی

  • غرق شدن قفسه

در صورتی که راه ورود قرص به داخل مخزن ظرفشویی به هر دلیلی مسدود شده باشد، قرص داخل دستگاه حل نمی شود. معمولا ناخالصی های موجود در قرص های بی کیفیت باعث می شوند که این مسیر مسدود شده و روند کار قرص شوینده را مختل سازد. برای رفع مشکل حل نشدن قرص در ماشین ظرفشویی در این شرایط، باید مسیر ورود قرص را باز کرد. البته بهترین کار، استفاده از قرص های مرغوب و با کیفیت است؛ حتی اگر کمی گران تر باشند.

  • قطع شدن چرخه

دیسپنسر ماشین ظرفشویی برای باز کردن قرص در یک نقطه خاص در طول چرخه، با برنامه مشخصی دستورهای لازم را دریافت می کند. بنابراین اگر چرخه قبل از رسیدن به آن نقطه و زمان خاص متوقف شود، دیسپنسر کار نمی کند. برای حل این مشکل می توانید یک بار چرخه را قطع کنید. یک بار “Start / Cancel” را فشار داده و درب ماشین را باز کنید.

سپس درب را ببندید و یک بار دیگر، دکمه شروع را بزنید. اگر “شروع / لغو” را بدون باز کردن درب فشار دهید، چرخه لغو می شود اما عملکرد دستگاه مختل خواهد شد. با شروع یک چرخه شستشوی جدید، دیسپنسر دوباره فرمان می گیرد و به این ترتیب، مشکل باز نشدن قرص در ماشین ظرفشویی نیز برطرف می گردد.

  • مواد شوینده

اگر قرص شوینده ای که از آن استفاده می کنید قدیمی و یا فاسد باشد، بعید است در داخل دستگاه حل شود. همچنین ممکن است قرص به دلیل قرار گرفتن در محیط گرم، خاصیت عملکردی اش را از دست داده باشد. همیشه از مواد شوینده تازه ای که در یک نقطه خنک و خشک نگه داری شده اند استفاده کنید تا با چنین مشکلاتی مواجه نشوید.

  • خرابی کلید سوئیچ

درب جایگاه مواد شوینده ماشین ظرفشویی با یک سوئیچ کنترل می شود که خرابی آن، مشکلاتی را در روند کاری ماشین ایجاد می کند. یکی از این مشکلات، حل نشدن قرص در ماشین ظرفشویی است. برای این که مطمئن شوید کلید سوئیچ ایرادی ندارد، سوئیچ را با یک پارچه مرطوب کرده و آن را به آرامی حرکت دهید. سوئیچ و جایگاه مواد شوینده را با پارچه خشک کنید و به روند همیشگی ادامه دهید. اما اگر مشکل حل نشد، از یک تعمیرکار بخواهید ماشین ظرفشویی شما را بررسی و ترمیم کند.

اگر ماشین ظرفشویی شما نیاز به بررسی دارد می توانید از خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی استفاده کنید.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.